🏠 Strona główna Poradniki Minecraft Mody 1.18 Jak pobrać i zainstalować OptiFine do Minecraft 1.18+?

Jak pobrać i zainstalować OptiFine do Minecraft 1.18+?

OptiFine to znany i popularny mod do gry Minecraft, który pozwala na optymalizację działania gry, pozwala na instalację nowych tekstur w wyższej rozdzielczości, instalację dodatkowych efektów graficznych. Co to jest OptiFine i jak go zainstalować?

Co to jest OptiFine dla Minecrafta 1.18+?

OptiFine dla Minecrafta 1.18+ to modyfikacja, która poprawia i usprawnia działanie gry. Modyfikacja pozwala w dużo większym zakresie zmieniać ustawienia grafiki, a nawet dodaje nowe efekty i ustawienia graficzne.

Ustawienia OptiFine dla Minecrafta 1.18

OptiFine pozwala również na instalację tekstur w wysokiej rozdzielczości (nawet do 512 × 512 pikseli). W podstawowej grze jest to rozdzielczość 16 × 16 pikseli. Modyfikacja pozwala również na instalację shaderów, które dodają nowe efekty świetlne.

Jak pobrać i zainstalować OptiFine dla Minecraft 1.18+?

Instalacja moda nie jest trudna i wymaga pobrania odpowiedniego pliku, wraz z jego instalacją. Z poniższą instrukcją instalacja moda nie powinna być trudna.

Krok 1: Pobierz OptiFine dla Minecraft 1.18+

Pierwszym krokiem jest pobranie właściwego pliku. W tym celu należy przejść na oficjalną stronę OptiFine.

Pobierz OptiFine dla Minecrafta 1.18+

Następnie należy wybrać odpowiednią wersję moda, zgodną z Minecraftem. W tym przypadku poszukujemy wersji na najbardziej aktualną wersję 1.18.

Pobieranie OptiFine dla Minecrafta 1.18+

Po wybraniu właściwej wersji należy kliknąć Download, który rozpocznie pobieranie pliku.

Krok 2: Sprawdź wersję Minecrafta 1.18

Przed przystąpieniem do instalacji, warto najpierw sprawdzić, czy w folderze z grą znajduje się właściwa wersja gry. W tym celu klikamy lupę, znajdującą się w lewym, dolnym rogu ekranu i wpisujemy %appdata%.

Sprawdzenie wersji Minecrafta 1.18

Po kliknięciu enter, a następie powinien otworzyć się eksplorator z otwartym folderem Roaming. Następnie należy przejść do folderu .minecraft i dalej versions. W tym folderze poszukujemy naszej najnowszej wersji.

Sprawdzanie wersji instalacji Minecrafta 1.18+

Krok 3: Instalacja OptiFine dla Minecrafta 1.18+

Jeżeli się już upewniliśmy, że mamy zainstalowaną najnowszą, zgodną wersję, można przystępować do instalacji modyfikacji OptiFine. Aby ją zainstalować, należy dwukrotnie kliknąć lewym przyciskiem myszy pobrany wcześniej plik. Powinno otworzyć się okienko instalacji, jak na zrzucie poniżej:

Okienko instalacji OptiFine 1.18

Następnie należy kliknąć “Install”. Po pomyślnej instalacji pojawi się okienko z informacją o poprawnej instalacji.

Instalacja OptiFine 1.18+ zakończona pomyślnie

Krok 4: Uruchamianie Minecrafta 1.18+ z włączonym OptiFine

Na koniec należy poprawnie uruchomić Minecrafta w wersji 1.18 z pomyślnie zainstalowanym modem OptiFine. W tym celu uruchamiamy Launcher Minecrafta i w wybieramy prawidłową wersję Minecrafta wraz z wybranym OptiFine.

Po wybraniu instalacji rozpoczynamy grę. Od teraz gra uruchomi się z włączonym modem OptiFine, a w menu ustawień zobaczymy więcej możliwości dostosowania grafiki w grze.

Minecraft 1.18 z OptiFine

5/5 - (19 ocen)
Udostępnij ten wpis!
Minecraft

Więcej o Minecraft

Minecraft to gra komputerowa, która została wydana 18 listopada 2011 roku. Jest to bardzo popularna gra o otwartym świecie, która rozwijana jest przez Mojang Studios.

Default image
RitzyRanger
Moje ulubione gatunki gier to: przygodówki i symulatory. Wiele godzin spędziłem eksplorując świat z Larą we wszystkich częściach Tomb Raider. W wolnych chwilach lubię odprężyć się przemierzając kolejne kilometry w OMSI 2.
Liczba artykułów: 201
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody Quizy