Jak postawić fundamenty w The Sims 4?

Budowa domu lub jego modyfikacja w The Sims 4 to pierwsza rzecz, którą każdy gracz musi wykonać po stworzeniu rodziny w trybie tworzenia sima. Rozbudowany edytor budowania domu sprawia, że zapaleni architekci mają szerokie pole do popisu. Ta ilość opcji sprawia także, że część graczy czuje się zagubiona i trudno im znaleźć konkretne opcje. W dzisiejszym poradniku przedstawiamy jak zrobić fundamenty w The Sims 4 dla gotowego już domku.

Jak zbudować fundamenty w The Sims 4?

W celu zbudowania fundamentów w The sims 4 do gotowego już domku należy przejść najpierw do trybu budowania, który dostępny jest pod przyciskiem z ikoną młotka i klucza w prawym górnym rogu.

Następnie wystarczy kliknąć myszką na podłogę danego pokoju. To sprawi, że w pomieszczeniu pojawi się narzędzie zbudowane z dwóch strzałek i kwadratu w białym kolorze.

Jak zrobić fundamenty The Sims 4

Następnie wystarczy najechać kursorem na wspomniane narzędzie i trzymając lewy przycisk myszy przeciągnąć w górę. To sprawi, że pomieszczenie wraz z połączonymi pokojami podniesie się, a w konsekwencji na dole pojawią się fundamenty.

Jak zbudować fundamenty w The Sims 4

Wysokością fundamentów w The Sims 4 można dowolnie manipulować. Istnieje także możliwość, aby w jednym domku było kilka wysokości, a same fundamenty mogą mieć różne wyglądy.

jak zrobić fundamenty w the sims 4 po aktualizacji

Jak dodać schody do fundamentów w The Sims 4?

Należy pamiętać, że po podniesieniu fundamentów domu w The Sims 4 trzeba dobudować schody, aby Simowi mogli dostać się do środka. W przeciwnym wypadku wejście do domu będzie niemożliwe. Aby dodać schody do fundamentów należy przejść do zakładki “schody”, która znajduję się w lewym dolnym rogu.

Jak dodać fundamenty w The Sims 4

Po wybraniu odpowiedniej kategorii na dole ekranu powinny pojawić się kwadraciki z możliwymi schodami do wybudowania. Po wybraniu odpowiednich schodów wystarczy kliknąć na wybrany model i kursorem myszki najechać na krawędzi fundamentów.

Jak budować fundamenty w The Sims 4

Do zbudowanych schodów można także dołączyć barierkę. W tym celu należy udać się do zakładki z barierkami, wybrać z listy interesujący model i kursorem myszki kliknąć na krawędź schodów.

Jak zrobić wyższe fundamenty w The Sims 4

Jak pomalować fundamenty w The Sims 4?

Wygenerowane fundamenty w The Sims 4 są szare i brzydko wyglądają w porównaniu z całym budynkiem. Gra oferuje jednak możliwość pomalowania oraz udekorowania fundamentów. W tym calu należy udać się do zakładki “fundamenty”, która dostępna jest w lewym dolnym rogu.

Jak dać fundamenty w The Sims 4

Po wejściu w odpowiednią zakładkę na dole ekranu powinny pojawić się kafelki prezentujące możliwe dekoracje dla fundamentów. W celu pomalowania fundamentów wystarczy kliknąć w odpowiednią pozycję, a następnie kliknąć na wybrany fragment fundamentu.

Jak podnieść fundamenty w The Sims 4

Jak zrobić fundamenty w The Sims 4? – krok po kroku

  1. Wejdź w tryb budowy gry
  2. Kliknij kursorem myszki na podłogę pomieszczenia
  3. Najedź kursorem myszki na narzędzie podnoszenia
  4. Przytrzymując lewy przycisk myszy przesuń narzędzie w górę

Jak zrobić fundamenty w the sims 4 po aktualizacji?

Od premiery w The Sims 4 wysokością fundamentów zarządzało się z pozycji dolnego menu, w którym był specjalny suwak. Pozwalał on na podnoszenie i opuszczanie fundamentów dla wszystkich budynków na parceli.

jak postawić fundamenty w the sims 4 po aktualizacji

W 2019 roku została wydana aktualizacja do The Sims 4, która usunęła suwak od fundamentów, a w jego miejsce zostało wdrożone narzędzie do podnoszenia fundamentów zaprezentowane w powyższym poradniku.

Udostępnij ten wpis!
Default image
Bigosik
Jestem fanem wielu gier z bardzo różnych gatunków - od symulacji, przez platformówki, aż po strzelanki. Najwięcej czasu spędziłem na pewno w simsach tworząc kolejne pokolenia (szczególnie w The Sims 2) oraz w Minecrafcie budując mnóstwo budowli i eksplorując świat.
Liczba artykułów: 56
Zostaw komentarz