Strona główna » Poradniki » Co jedzą zwierzęta w Minecraft?

Co jedzą zwierzęta w Minecraft?

Zastanawiałeś się kiedyś, co jedzą zwierzęta w Minecraft? Każde zwierzę ma swój ulubiony przysmak, który z chęcią je, ale także za nim idzie, dopóki go widzi. Dzięki karmieniu zwierząt w Minecraft możemy również zwierzęta rozmnożyć i zwiększać swoją farmę z różnymi zwierzętami. Poniżej przedstawiam najważniejsze informacje, co lubią jeść poszczególne zwierzęta w Minecraft.

Co jedzą kury w Minecraft?

Kury to bardzo popularne zwierzęta, łatwo dostępne. Dostarczają pióra, jaja i mięsko, dzięki czemu jesteśmy w stanie wytworzyć strzały, ciasta i zregenerować głód. W Minecraft pojawiły się po raz pierwszy w wersji Alpha. Mają 4 punkty życia. Z ciekawostek – oceloty zabijają kurczaki, do stworzenia całej hodowli wystarczy tylko jeden kurczak, znosi jajka co około 5-10 minut, zombie może pojawić się, siedząc na kurczaku (od wersji 1.7.4) oraz nie dostają obrażeń od upadku, ponieważ fruwają tak długo, dopóki nie znajdą się na powierzchni. Dodatkowo potrafią przeskoczyć płotek w pogodni za jedzeniem, kiedy będziemy trzymać w dłoni nasiona zboża.

Ich wygląd jest zapewne wszystkim znany – mają biało-szare pióra i skrzydła, małe, czarne oczy, żółte dzioby i nogi oraz czerwone „korale” pod dziobem. Mają nawet swoje określone „wymiary” w Minecraft: wysokość na 0,875 bloku, szerokie na 0,5 bloku oraz długie na 0,8125 bloku.

Kurczaki uwielbiają jeść przeróżne nasiona, jakie można znaleźć w Minecraft. Ich ulubione to nasiona zboża, arbuza, dyni oraz brodawki. Nie przepadają za nasionami kakao, ale to jest jedyny wyjątek od reguły.

Co jedzą kury w Minecraft?

Jak zrobić hodowlę kur?

Do ich hodowli wystarczy klika jajek i mały, ogrodzony teren, który z czasem można na spokojnie powiększać. Następnie w ogrodzony teren rzucamy jajkami do momentu zrodzenia się dwóch kurcząt. Potem czekamy do momentu, dopóki nie urosną. Rozmnażamy je za pomocą nasion zboża, klikając na nie prawym przyciskiem myszy. Kiedy pokażą się serduszka na jednym i drugim kurczaku po chwili powinien ukazać się nam trzeci, malutki kurczak. Aby zbudować całą hodowlę należy postępować dalej w ten sam sposób. Przy takiej hodowli kurczaka najlepiej też mieć obok farmę zboża, która przy zbiorach będzie dawała jednocześnie zboże i nasiona zboża.

Co jedzą świnie w Minecraft?

Świnie w Minecraft zostały dodane do rozgrywki jeszcze wcześniej kurczaki, bo już w wersji Classic (a więc bardzo,  bardzo dawno temu). Dostarcza głownie mięso, a dokładniej schab. Ich ilość, która wypada graczowi przy jej zabiciu jest różna i wacha się od jednej do trzech z jednej świni. Przy zabiciu od ognia może wypaść od razu pieczony schab, który przywraca więcej punktów głodu. Mają zdecydowanie więcej punktów życia niż kury, ponieważ mają aż ich 10.

Wygląd świń jest standardowy – są całe różowe, miejscami z ciemniejszymi paskami różowego, z czarnymi oczami oraz z wypukłym nosem (od wersji Beta 1.8).

Z ciekawostek: świnia potrafi się topić tak jak gracz, gdy przebywa zbyt długo pod wodą, pomimo swoich rozmiarów potrafi przechodzić przez bloki o wymiarze 1×1, świnię można ujeżdżać przy pomocy siodła i kierować przy pomocy marchewki na wędce, a także świnię trafi piorun zamieni się na Zombie Pigman.

Ulubioną potrawą świni jest oczywiście marchewka. Ponadto lubią buraki i ziemniaki. Proces dorastania świni można przyśpieszyć, karmiąc prosięta właśnie marchewkami.

Co jedzą świnie w Minecraft?

Jak zrobić hodowlę świń?

Analogicznie do hodowli kur – w pierwszej kolejności wyznaczamy teren i ogradzamy go płotkiem. Z czasem można oczywiście powiększyć ten teren. Następnie znajdujemy dwie świnie i przyciągamy je do zagrody np. za pomocą marchewki lub ziemniaka. Rozmnażamy świnie przez marchewkę, klikając na nie prawym przyciskiem myszy. Po chwili, gdy na jednej i drugiej świni pojawią się serduszka, powinna pojawić się trzecia, czyli prosię. W ten sposób rozmnażamy świnie w naszej hodowli. Obok hodowli warto zrobić farmę marchewek.

Co jedzą krowy w Minecraft?

Krowy to trzecie najbardziej popularne zwierzę w Minecraft i została dodana w wersji Alpha 1.0.8. Początki krów były ciężkie, jej odgłosy były dziwne i były czarno-białe. Dopiero w kolejnych wersjach poprawili odgłosy krów i ich wygląd. Dostarczają skórę, mleko i befsztyk. Po śmierci od ognia gracz otrzymuje pieczony befsztyk. Jednak po zabiciu cielaka – małej krowy – nic z niego nie wypada. Spotkać ją można najczęściej na łąkach i żyje w licznych stadach – od 4 do nawet 15 krów w jednym stadzie. Tak samo jak świnie mają 10 punktów życia.

Krowy mają charakterystyczny wygląd – są biało-brązowe, posiadają wymiona, a wielkość głów młodych krów jest taka sama jak u dorosłych, pomimo mniejszych wymiarów reszty ciała.

Ciekawostką jest, że jeżeli klikniesz prawym przyciskiem myszy na krowę, mając w ręce puste wiadro, otrzymamy wiadro mleka. Każdą krowę da się wydoić nieskończoną ilość razy. Dorastanie cieląt da się przyśpieszyć, karmiąc je pszenicą.

Co jedzą krowy w Minecraft?

Krowa je głównie pszenicę. Dzięki niej jesteśmy w stanie rozmnożyć krowy w taki sam sposób jak świnie czy kury, klikając na nie prawym przyciskiem myszy, mając w ręce właśnie pszenicę.

Jak zrobić hodowlę krów?

Hodowlę krów można wykonać podobnie do hodowli świń czy kur: wyznaczony teren ogradzamy płotkiem. Teren ten będziemy mogli spokojnie poszerzyć wraz z rozrastaniem się naszej hodowli. Następnie poszukujemy dwóch krów w okolicy i wabimy je za pomocą pszenicy do naszej zagrody. Rozmnażamy je pszenicą, klikając prawym przyciskiem myszy na nie. Po kliknięciu pokażą się serduszka nad krowami, a po chwili naszym oczom powinien pokazać się cielak. Koło zagrody warto mieć farmę pszenicy, dzięki czemu zawsze będzie blisko do ulubionego posiłku krów.

Co jedzą lamy w Minecraft?

Lamy w świecie Minecraft to neutralny mob, który pojawia się w stadach po klika osobników. Można je spotkać na sawannie i ekstremalnych wzgórzach. Na lamy można zakładać skrzynie. Dzieki temu uzyskamy dodatkowych 15 miejsc na transportowanie przedmiotów. Liczbę miejsc nie można zmienić, mają przypisaną ich określoną liczbę. Na lamy można zakładać dywany, a każdy z nich posiada inny wzór. Lamy mają aż 22 punkty życia i same potrafią atakować z siłą 1 punktu życia za jednym ciosem – pluciem.

Lamy występują w różnych umaszczeniach – białym, jasnoszarym, kremowym i brązowym. Ich kolor zależy od biomu, na którym lama się pojawiła. Można nałożyć na nią dywan. W sumie jest 22 wariantów lam, które różnią się umaszczeniem, kolorem dywanu i wzorem na nim.

Co jedzą lamy w Minecraft?

Z ciekawostek na temat lam to po złapaniu jednej lamy na smycz inne lamy zaczną podążać za nią, tworząc karawanę. Jedna karawana można składać się z maksymalnie 10 osobników, wliczając w to małe lamy. Dodatkowo – gdy uderzymy jedną z lam wszystkie inne, nawet te oswojone, zaczną pluć na gracza, zadając mu obrażenia. Odstraszane są przez wilki, które są agresywnie nastawione względem nich i będą na nie pluć, prowokują je do walki. Lamy można oswajać, ale nie ma możliwości sterowania nimi. Za to można prowadzić je na smyczy. Gdy nałożymy dywan na niewidzialną lamę również i on staje się niewidoczny.

Dodatkowo w grze pojawia się specjalna lama – lama handlarza. Jest osobnym od zwykłych lam mobem, który odradza się wraz z wędrownym handlarzem. Odradza się z gotowym dla niej wzorem i można ją oswoić tak samo jak zwykłą lamę.

Przysmakiem lamy jest snop siana. Dzięki niemu możemy również lamy rozmnożyć. Oswajanie lam odbywa się w ten sam sposób jak w przypadku koni: należy zbliżyć się do dzikiej lamy i kliknąć na nią pustą ręką prawym przyciskiem myszy. Po wejściu na lamę prawdopodobnie gracz zostanie zrzucony, lecz po kliku razach lama pozwoli zostać na swoim grzbiecie i pojawią się animacje serduszek, które oznaczają, że lama została oswojona. Każda nieudana próba oswojenia lamy podnosi szansę na jej oswojenie o 5%.

Co jedzą konie w Minecraft?

Konie w Minecraft pojawiły się dopiero w wersji 1.6.1. Można je spotkać na sawannie i równinie. Konikami można sterować po oswojeniu ich i nałożeniu na nich siodła. Prędkość i wytrzymałość konia jest całkowicie losowa. Na konia można założyć skrzynię, która umożliwia przechowywanie przedmiotów. Można na nie nawet nałożyć pancerz, który zmniejsza zadawane im obrażenia. Są też różne odmiany konia w Minecraft: osioł, muł, koń zombie i koń szkielet.

Są najszybszym środkiem transportu w Minecraft. Potrafią skoczyć na wysokość nawet do pięciu bloków. Występują najczęściej w stadach.

Z ciekawostek – konie nie mogą się rozmnażać, kiedy mają na sobie zbroję, mają różne statystyki Skoku i biegu, zależne od wytrzymałości. Mają w sumie 7 kolorów maści, 5 rodzajów łat, a po skrzyżowaniu konia z osłem urodzi się muł, co w sumie daje 37 kombinacji wyglądu zwierzęcia. Konie dorastają stopniowo, a proces ten można przyśpieszyć dając mu odpowiednie jedzenie. Mogą mieć więcej punktów życia niż sam gracz, a konie swoje punkty mogą regenerować, jednak wolniej niż regeneracja u gracza.

Konie jedzą całkiem sporo przysmaków, w porównaniu do innych zwierząt w Minecraft:

  • Cukier – przywraca 1 punkt życia
  • Zboże – przywraca 2 punkty życia
  • Jabłko – przywraca 3 punkty życia
  • Złotą marchewkę – przywraca 4 punkty życia
  • Chleb – przywraca 7 punktów życia
  • Złote jabłko – przywraca 10 punktów życia
  • Snop siana – przywraca 20 punktów życia
Co jedzą konie w Minecraft?

Jak rozmnożyć konie w Minecraft?

Rozmnażanie koni w Minecraft różni się od rozmnażania krów, świni czy kur. Rozmnażane są za pomocą złotego jabłka lub złotej marchewki i nie mogą być rozmnażane, kiedy mają na sobie zbroję, są nieoswojone lub są za daleko od siebie. Potomstwo może być jednym z wielu rodzajów. Sam proces dorastania konia trwa około 20 minut. Proces ten zaczynają od stanu źrebaków, które są chudsze niż ich rodzice. Po narodzinach małego konia jego właścicielem automatycznie zostanie gracz, który jest właścicielem rodziców. Młody koń będzie chodził za rodzicami dopóki nie uroście, więc wyruszy za rodzicami w podróż z graczem.

Proces dorastania można przyśpieszyć za pomocą przysmaków:

  • Cukier – przyśpiesza dorastania o dodatkowe 30 sekund
  • Zboże – przyśpiesza dorastania o dodatkowe 1 minutę
  • Jabłko – przyśpiesza dorastania o dodatkowe 1 minutę
  • Złota marchewka – przyśpiesza dorastania o dodatkowe 1 minutę – aktywuje tryb miłości
  • Chleb – przyśpiesza dorastania o dodatkowe 3 minuty
  • Złote jabłko – przyśpiesza dorastania o dodatkowe 4 minuty – aktywuje tryb miłości
  • Snop siana – przyśpiesza dorastania o dodatkowe 3 minuty

Jak oswoić konia w Minecraft?

Oswajanie dorosłego konia trzeba rozpocząć od kliknięcia na niego pustą rączką prawym przyciskiem myszy. Po wejściu na niego gracz zostanie prawdopodobnie zrzucony z konia. Po kliku nieudanych próbach w końcu koń pozwoli zostać na swoim grzbiecie i pojawi się animacja serduszek. Dopiero od tego momentu można na konia założyć siodło. Początkowa szansa na oswojenie konia wynosi 0%. Każda nieudana próba podnosi szanse na oswojenie konia o dodatkowe 5%. Dodatkowo – karmiąc konie można zwiększyć szansę na oswojenie konia w zależności od przysmaku:

  • Cukier – dodatkowe 3%
  • Zboże – dodatkowe 3%
  • Jabłko – dodatkowe 3%
  • Złota marchewka – dodatkowe 5% – aktywuje tryb miłości
  • Chleb – dodatkowe 3%
  • Złote jabłko – dodatkowe 10% – aktywuje tryb miłości

Podsumowanie – co jedzą zwierzęta w Minecraft?

Zwierzęta w Minecraft jedzą różne przysmaki – od koni, które jedzą całkiem sporo po krowy, które nie jedzą zbyt dużo. W artykule opisałem tylko najważniejsze zwierzęta i ich przysmaki, jakie jedzą. W najbliższym czasie możecie spodziewać się kolejnego artykułu, w którym poruszę kwestię przysmaków i oswajania owiec, papug, ocelotów, żółwi, wilków i kilka innych.

Jeżeli masz jakieś pytania lub zauważyłeś jakieś błędy – napisz komentarz.

Sprawdź informacje o pozostałe mobach Minecraft!

4.9/5 - (57 ocen)
Udostępnij ten wpis!
Minecraft

Więcej o Minecraft

Minecraft to gra komputerowa, która została wydana 18 listopada 2011 roku. Jest to bardzo popularna gra o otwartym świecie, która rozwijana jest przez Mojang Studios.

Default image
RitzyRanger
Moje ulubione gatunki gier to: przygodówki i symulatory. Wiele godzin spędziłem eksplorując świat z Larą we wszystkich częściach Tomb Raider. W wolnych chwilach lubię odprężyć się przemierzając kolejne kilometry w OMSI 2.
Liczba artykułów: 204
Start Poradniki Kody