Strona główna » Poradniki » Minecraft » Jak zrobić siodło w Minecraft – czy się da?

Jak zrobić siodło w Minecraft – czy się da?

Siodło w Minecrafcie to przedmiot, dzięki któremu możemy ujeżdżać pewne rodzaje zwierząt, np. konie. To przydatny element, który warto mieć na swoim wyposażeniu. Jak zrobić lub otrzymać siodło w grze? Zapraszam do czytania.

Czy da się zrobić siodło w Minecrafcie?

 Niestety, ale siodło to przedmiot, którego nie można samodzielnie wytworzyć. Jeżeli będziemy chcieli je zdobyć, należy je zdobyć. Siodło może być naturalnie generowane w skrzyniach, może być nagrodą w zamian za zabicie niektórych mobów, można je wyłowić lub kupić od handlarza.

Gdzie znaleźć siodło w skrzynkach?

W zależności od lokalizacji skrzynki, szanse na znalezienie siodła prezentuje się następująco:

  • Forteca Netheru – około 35% szans
  • Lochy – około 29% szans
  • Piramidy – około 24% szans
  • Kuźnia – około 16% szans
  • Dżunglowe świątynie – około 15% szans
  • Miasto Endu – około 13% szans
  • Twierdza – około 2% szans

Dlatego też, najlepszym miejscem w poszukiwaniu siodła, jest właśnie Forteca Netheru.

Dodatkowo – siodło może zostać wylosowane w bonusowej skrzyni.

Przeciwnicy, z których wypada siodło

Siodło można również zdobyć dzięki zabiciu mobów. W grze występują dwa rodzaje zwierząt, które po zabiciu mogą pozostawić siodło. Są to:

  • Dewastatory – mob, który pojawił się już w wersji 1.14, najczęściej spotykany podczas najazdów na wioski i posiada 100 punktów życia – zabicie go daje 100% szansę na otrzymanie siodła
  • Magmołazy – pasywny mob, który pojawia się w Netherze i stanowi środek transportu po lawie; istnieje prawdopodobieństwo, że pojawi się z wygenerowanym siodłem na grzbiecie – tylko wtedy po jego zabiciu wypada siodło dla gracza

Czy można wyłowić siodło wędką?

Tak, siodło można wyłowić jako cenny przedmiot. Wędkę możemy stworzyć z trzech patyków i trzech linek. Patyki uzyskujemy z drewna, a źródłem linek są pająki. Po przyjściu do wodnego zbiornika, zarzucamy spławik prawym przyciskiem myszy. Gdy ten zanurzy się pod wodę, ponownie wciskamy prawy przycisk myszy.

Handlarz i siodło

Siodło także można kupić od handlarza. Wtedy też poszukujemy handlarza o profesji rymarza. Może on wtedy chcieć sprzedać siodło za około 8-10 szmaragdów.

Po co siodło w Minecrafcie?

Siodła w Minecraft używane są do ujeżdżania zwierząt: koni, mułów, osłów, świń i magmołazów.

Zobacz:

Jak zrobić siodło w Minecraft – podsumowanie

Siodła w Minecraft nie da się zrobić. Siodło w Minecraft trzeba zdobyć za pomocą kilku sposobów: poprzez znalezienie go w skrzyniach, pokonując dewastatorów i magmołazów lub poprzez handel. Warto go jednak poszukać, ponieważ dzięki niemu będziemy mogli np. jeździć na koniu.

5/5 - (14 ocen)
Udostępnij ten wpis!
Minecraft

Więcej o Minecraft

Minecraft to gra komputerowa, która została wydana 18 listopada 2011 roku. Jest to bardzo popularna gra o otwartym świecie, która rozwijana jest przez Mojang Studios.

Czy da się zrobić siodło w Minecrafcie?

Nie, siodła w Minecrafcie nie da się zrobić, ale można je zdobyć.

Gdzie znajdę siodło w Minecraft?

Siodło w Minecrafcie znajdziesz w skrzynkach w fortecy Netheru, lochach, piramidach, kuźni, dżunglowych świątyniach, mieście Endu i twierdzy. Siodło może również wygenerować się w bonusowej skrzyni.

Co daje siodło w Minecraft?

Siodło w Minecraft pozwala na ujeżdżanie zwierząt takich jak konie, świnie, muły i świnie.

Jak w Minecrafcie zrobić siodło?

W Minecrafcie nie da się zrobić siodła. Siodło można jedynie zdobyć.

Default image
RitzyRanger
Moje ulubione gatunki gier to: przygodówki i symulatory. Wiele godzin spędziłem eksplorując świat z Larą we wszystkich częściach Tomb Raider. W wolnych chwilach lubię odprężyć się przemierzając kolejne kilometry w OMSI 2.
Liczba artykułów: 204
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody