Strona główna » Poradniki » Minecraft » Moby » Co jedzą konie w Minecraft? Jak oswoić konia?

Co jedzą konie w Minecraft? Jak oswoić konia?

Konie to jedne z najbardziej popularnych, przyjaznych mobów w Minecrafcie.  Konia w MC można oswoić i ujeżdżać, co pozwoli na szybsze podróżowanie po Minecraftowej krainie. Zobacz podstawowe informacje o koniach w Minecrafcie!

Co jedzą konie?

Konie w Minecrafcie jedzą aż 7 różnych rzeczy. Oto one:

 • Snop siana
 • Złote jabłko
 • Chleb
 • Złota marchewka
 • Jabłko
 • Zboże
 • Cukier

Każda z powyższych przywraca koniu życie – snop siana aż 20 punków, natomiast cukier – tylko jeden punkt. Jabłko z kolei przywraca 3 punkty życia, a chleb – aż 7.

Każda z powyższych rzeczy przyśpiesza również dorastanie. Tutaj z kolei najwięcej skraca złotej jabłko, bo aż o 4 minuty, z kolei cukier – 30 sekund. Zboże, jabłko i złota marchewka skracają czas dorastania o 1 minutę.

Podając koniu powyższy pokarm, oprócz siana, zwiększamy również szansę na oswojenie. Więcej o tym poniżej.

Czym rozmnażać konie w Minecraft?

Do rozmnażania koni w grze Minecraft potrzebujemy minimum dwóch oswojonych koni oraz złotą marchewkę lub złote jabłko.

Do wytworzenia złotej marchewki potrzebujemy 8 bryłek złota oraz marchew. Marchewkę znajdujemy w skrzynkach lub na polach we wioskach. Bryłki zaś otrzymujemy ze sztabki złota.

Jak otrzymać samorodek złota w Minecraft?
Jak zrobić złotą marchew w Minecraft?

Z kolei do wytworzenia złotego jabłka potrzebujemy 8 sztabek złota oraz jabłko. Jabłko można zdobyć z drzew lub w skrzynkach w twierdzy, wiosce czy igloo.

Jak zrobić złote jabłko w Minecraft?

Po otrzymaniu tych przedmiotów klikamy prawym przyciskiem myszy złotym jabłkiem lub marchewką na nasze konie. Po kliknięciu powinny pojawić się nad nimi serduszka, informujące o uruchomieniu trybu miłości. Po chwili powinno pokazać się małe źrebię.

Jak rozmnożyć konie w Minecraft?
Jak rozmnożyć konie w Minecraft - małe źrebie

Jak oswoić konia?

Oswajanie konia nie jest trudnym procesem. Aby to zrobić, należy znaleźć konia i klikać na niego pustą łapką prawym przyciskiem myszy. Po chwili koń za pierwszym razem powinien zrzucić gracza na ziemię. Wtedy też trzeba ponownie kliknąć prawym przyciskiem myszy na niego i powtarzać czynność dopóki nie pojawiają się czerwone serduszka. Po tej animacji koń już jest oswojony.

Może również podnieść szansę na oswojenie konia, wcześniej go karmiąc. Oto lista wzrostu szansy na oswojenie, w zależności od tego, co podamy zwierzęciu:

 • Złote jabłko podnosi szanse o 10%
 • Chleb podnosi szanse o 3%
 • Złota marchewka podnosi szanse o 5%
 • Jabłko podnosi szanse o 3%
 • Zboże podnosi szanse o 3%
 • Cukier podnosi szanse o 3%

Jak ujeżdżać konia w Minecraft?

Do ujeżdżania konia potrzebne jest siodło. Siodła nie można zrobić, można je jedynie znaleźć. Więcej informacji znajdziesz tutaj: Jak zrobić siodło w Minecraft?

Po zdobyciu siodła, klikamy nim prawym przyciskiem myszy na konia. Od tej pory możemy jeździć na koniu.

Hodowla koni Minecraft

Hodowla koni nie jest zbyt skomplikowana. Koń nie potrzebuje zbyt dużo miejsca, stajnia o wymiarach 3×3 powinna być wystarczająca. Warto pamiętać o tym, że konie potrafią przeskakiwać nawet trzy klocki na raz, dlatego warto zrobić wyższy płot.

Do ich rozmnażania warto wykorzystać złota marchew, ponieważ wymaga mniej materiałów do jej wytworzenia. Konie możemy też rozmnażać za pomocą złotego jabłka.

Co jedzą konie w Minecraft – podsumowanie

Konie w Minecraft jedzą wiele przedmiotów – od cukru, zboża i jabłek do snopu siana i złotych jabłek. Warto oswoić co najmniej jednego konia, aby móc szybciej podróżować po mapie z miejsca na miejsce.

Sprawdź informacje o pozostałe mobach Minecraft!

5/5 - (5 ocen)
Udostępnij ten wpis!
Minecraft

Więcej o Minecraft

Minecraft to gra komputerowa, która została wydana 18 listopada 2011 roku. Jest to bardzo popularna gra o otwartym świecie, która rozwijana jest przez Mojang Studios.

Co je koń w Minecraft?

Koń w Minecraft je aż 7 różnych rzeczy, w tym jabłko, chleb i marchew.

Jak oswoić konia?

Do oswojenia konia potrzebujemy go najpierw znaleźć. Następnie klikamy na niego prawym przyciskiem myszki, aż do skutku.

Jak rozmnożyć konia?

Aby rozmnożyć konia potrzebujemy go najpierw oswoić oraz podać mu złote jabłko lub złotą marchewkę. Do rozmnożenia koni potrzebne są dwa konie.

Default image
RitzyRanger
Moje ulubione gatunki gier to: przygodówki i symulatory. Wiele godzin spędziłem eksplorując świat z Larą we wszystkich częściach Tomb Raider. W wolnych chwilach lubię odprężyć się przemierzając kolejne kilometry w OMSI 2.
Liczba artykułów: 204
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody