Strona główna » Poradniki » Minecraft » Moby » Co jedzą kurczaki w Minecrafcie? Kury Minecraft

Co jedzą kurczaki w Minecrafcie? Kury Minecraft

Kurczaki w grze Minecraft to jedne z popularniejszych zwierząt. Są to przyjazne moby, które nie atakują gracza, nawet wtedy, gdy ten je uderzy. Dzięki kurom można wytworzyć takie przedmioty jak strzały czy ciasto. Minecraft pozwala na stworzenie hodowli kur nawet wtedy, gdy znajdziemy tylko jednego moba tego typu. Co jedzą kurczaki w Minecrafcie? Co może wypaść z kury? Zapraszam do czytania.

Hodowla kur Minecraft

Co jedzą kury w Minecraft?

Kury w Minecraft jedzą tak naprawdę niemal wszystkie nasiona:

  • Nasiona zboża
  • Nasiona arbuza
  • Nasiona dyni
  • Nasiona brodawki

Jedynym wyjątkiem są nasiona kakao – tych kury nie zjedzą.

Jak rozmnożyć kury?

Sposobów na rozmnażanie kur są dwa.

Pierwszy z nich to „tradycyjny” sposób, czyli nasionami zboża , arbuza, dyni lub brodawki. Do tego sposobu wymagane są dwie, dorosłe kury. Klikamy na nie prawym przyciskiem myszy, trzymając w ręce odpowiednie nasiono. Po kliknięciu pojawią się nad nimi czerwone serduszka, a po chwili pokaże się mały kurczak. Pamiętaj, żeby nie były oddalone od siebie zbyt daleko, ponieważ cały proces nie powiedzie się.

Rozmnażanie kur Minecraft - tryb miłości

Drugi sposób nie wymaga żadnej kury, a wyłącznie jajek. Na ogrodzonym terenie wystarczy rzucić jajkiem (prawym przyciskiem myszy) w stronę ziemi. W ten sposób jajko się rozbije, ale istnieje szansa na to, że pojawi się mały kurczak. Szansa na takie zjawisko to 1 do 8 (około 12,5% szans).

Kura Minecraft – informacje

Kury w Minecrafcie są stosunkowo małe – są wysokie na 0,875 bloku, szerokie na pół bloku oraz długie na 0,8125 bloku. Kury posiadają 4 punkty życia, czyli dwa serduszka.

Po śmierci upuszczają:

  • Od 0 do 2 piór
  • 1 surowy kurczak
  • 1 pieczony kurczak (podczas śmierci od ognia)
  • Od 1 do 3 punktów doświadczenia
Mała kura Minecraft

Dodatkowo kury nie otrzymują obrażeń od upadku, ponieważ podczas spadania z wyższej wysokości zaczynają powoli opadać, machając swoimi skrzydłami.

Kuru również produkują jajka, które losowo upuszczają co około 5-10 minut. Dlatego też do zrobienia farmy kur potrzebna jest tylko jedna kura.

Hodowla kur Minecraft

Aby zrobić hodowlę kur w Minecraft, wystarczy ogrodzić teren pod ich hodowle. Obok takiej hodowli kur, warto obok mieć pole zboża, arbuza, dyni lub brodawki, które będą generować nasiona. Dzięki nim będziemy mogli rozmnażać kury zaraz po zebraniu naszych plonów w grze.

Hodowla kur Minecraft

Warto też pamiętać o tym, że więcej punktów głodu przywraca pieczony kurczak, którego można dostać po zabiciu kury np. mieczem z zaklęciem ognia lub poprzez upieczenie w piecu surowego kurczaka.

Podsumowanie informacji o kurze w Minecraft

Kura w Minecrafcie to jedno z podstawowych zwierząt, które można napotkać podczas eksploracji terenu. Do ich rozmnożenia i stworzenia hodowli potrzebne są jajka i tylko jeden osobnik. Ich pióra wykorzystywane są do tworzenia strzał, a jajka wykorzystywane w recepturze na ciasto i placek dyniowy.

Sprawdź informacje o pozostałe mobach Minecraft!

5/5 - (4 ocen)
Udostępnij ten wpis!
Minecraft

Więcej o Minecraft

Minecraft to gra komputerowa, która została wydana 18 listopada 2011 roku. Jest to bardzo popularna gra o otwartym świecie, która rozwijana jest przez Mojang Studios.

Co jedzą kury w Minecraft?

Kury w Minecraft jedzą niemal wszystkie nasiona z jednym wyjątkiem.

Co wypada po zabiciu kury?

Po zabiciu kury mogą wypaść pióra i mięso.

Ile punktów życia ma kura?

Kura ma 4 punkty życia.

Default image
RitzyRanger
Moje ulubione gatunki gier to: przygodówki i symulatory. Wiele godzin spędziłem eksplorując świat z Larą we wszystkich częściach Tomb Raider. W wolnych chwilach lubię odprężyć się przemierzając kolejne kilometry w OMSI 2.
Liczba artykułów: 204
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody