Strona główna » Poradniki » Minecraft » Moby » Krowa w Minecrafcie – co jedzą krowy w Minecraft?

Krowa w Minecrafcie – co jedzą krowy w Minecraft?

Krowy w Minecraft to jedne z wartościowszych zwierząt w grze. Ich zaletą jest niewątpliwie to, że pozostawiają nie tylko mięso, ale również skórę. Dzięki nim będziemy mogli łatwiej zapatrzyć się w książkę i stół do wytwarzania. Co zatem je krowa?

Co je krowa w Minecrafcie?

Krowa w Minecrafcie je tylko pszenicę. To właśnie dzięki pszenicy jesteśmy w stanie rozmnożyć krowy w Minecraft. Dlatego też, przy tworzeniu farmy krów, najlepiej jest stworzyć farmę pszenicy, aby móc na bieżąco rozmnażać krowy.

Dodatkowo, obok farmy krów, warto zrobić również farmę trzciny cukrowej. Dzięki temu będziemy mogli stworzyć książki, które potrzebne są do wytworzenia stołu do zaklinania oraz biblioteczek, które wzmacniają zaklęcia dawane przez stół do enchantowania. Zobacz jak zrobić stół do enchantowania.

Krowa Minecraft - farma pszenicy i trzciny obok

Jak rozmnożyć krowę w Minecraft?

Do rozmnażania krów w Minecrafcie potrzebujesz pszenicy i dwóch krów. Aby je rozmnożyć, klikasz na krowy prawym przyciskiem myszy na zwierzę, trzymając wtedy pszenicę. Następnie nad krowami pojawią się czerwone serduszka, uruchamiając tryb miłości. Po kliknięciu na drugą krowę, powinno stać się to samo. Następnie jedna podejdzie do drugiej, a po chwili ujrzysz małe cielę. Zwierzęta nie powinny stać zbyt daleko od siebie.

Rozmnażanie krów Minecraft

Krowa Minecraft – co warto wiedzieć

Krowy w Minecrafcie pojawiają się w stadach od 4 do 15 osobników na raz. Wędrują one bez celu. Często krowy generują się na równinach. Tak jak pozostałe zwierzęta, ochoczą idą w stronę światła. Krowy boją się wody, a gdy już do niej wpadną – starają się z niej wydostać jak najszybciej. Gdy gracz trzyma pszenicę w ręce – krowy za nim podążają.

Mała krowa Minecraft

Małe krowy są mniejsze niż ich dorosłe odpowiedniki, jednak rozmiar głowy jest taki sam, jak u dorosłych osobników.

Sprawdź informacje o pozostałe mobach Minecraft!

5/5 - (6 ocen)
Udostępnij ten wpis!
Minecraft

Więcej o Minecraft

Minecraft to gra komputerowa, która została wydana 18 listopada 2011 roku. Jest to bardzo popularna gra o otwartym świecie, która rozwijana jest przez Mojang Studios.

Na jakich terenach generuje się krowa?

Krowa w Minecrafcie generuje się na trawie o boku o szerokości 1x1x2. Jednak najszybciej można je zobaczyć na równinach.

Co daje krowa w Minecraft?

Krowa w Minecraft wyrzuca skórę (od 0 do 2 sztuk) i mięso - surowy befsztyk (do 3 sztuk).

Czy krowa w Minecraft wyrzuca pieczonego befsztyka?

Tak, jeżeli została zabita przy użyciu ognia.

Default image
RitzyRanger
Moje ulubione gatunki gier to: przygodówki i symulatory. Wiele godzin spędziłem eksplorując świat z Larą we wszystkich częściach Tomb Raider. W wolnych chwilach lubię odprężyć się przemierzając kolejne kilometry w OMSI 2.
Liczba artykułów: 204
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody