Strona główna » Poradniki » Minecraft » Moby » Lamy Minecraft – co jedzą lamy w Minecraft? Hodowla

Lamy Minecraft – co jedzą lamy w Minecraft? Hodowla

Lamy w Minecrafcie to przyjazne moby, które nie atakują graczy (chyba że on sam je zaatakuje). Lamy można oswoić oraz rozmnożyć. Dodatkowo pozawalają na przechowywanie przedmiotów, dając tym samym 15 nowych slotów. Jak karmić lamę i o czym warto wiedzieć?

Co jedzą lamy w Minecraft?

Lamy w Minecraft jedzą tylko snop siana. Jest to ich ulubiony przysmak, za pomocą którego również można lamy rozmnożyć.

Lama Miniecraft w trybie miłości

Jak rozmnożyć lamy w Minecraft?

Aby rozmnożyć lamy, należy najpierw mieć dwa bloki siana oraz dwie lamy. Następnie należy kliknąć na nie prawym przyciskiem myszy snopem siana. Nad zwierzętami pokażą się serduszka, tym samym uruchamiając tryb „miłości”. Zwierzęta w tym trybie podejdą do siebie, a po chwili pojawi się mała lama.

Mała lama Minecraft

Jak oswoić lamę?

Aby oswoić lamę, należy kliknąć na nią prawym przyciskiem myszy pustą rączką. Za pierwszym razem lama prawdopodobnie zrzuci gracza. Jeżeli tak się stanie, należy jeszcze raz kliknąć na zwierzę prawym przyciskiem myszy. Proces powtarzamy do skutku, aż pojawią się czerwone serduszka nad lamą. Po tym lama jest już oswojona.

Lamą nie można sterować tak jak jest to w przypadku koni. Można ją jednak wziąć na smycz i w ten sposób prowadzić. Zobacz, jak zrobić smycz w Minecraft!

Co dają lamy?

Lama po zabiciu pozostawia po sobie tylko skórę. Jeżeli lama nosiła ze sobą rzeczy gracza – wyrzuci je. Gdy na lamie był dywan w chwili śmierci – tak jak rzeczy – również zostanie wyrzucony.

Hodowla lam

Lamy nie wymagają specjalnej opieki. Do ich rozmnażania potrzebny jest snop siana, a ten robi się z z 9 sztuk pszenicy. Dlatego też warto mieć farmę pszenicy obok takiej farmy lam.

Hodowla lam Minecraft

Transport przedmiotów przez lamy

Lamy mogą również przenosić przedmioty gracza. W tym celu należy nałożyć na oswojoną lamę skrzynię. Tym sposobem gracz może transportować z taką jedną lamą więcej, ponieważ będzie miał do dyspozycji 15 dodatkowych slotów.

Lamy Minecraft – co warto wiedzieć?

Lamy domyślnie nie atakują gracza. Jeżeli gracz zaatakują gracza – zaczną go atakować poprzez plucie na niego. Generują się na sawannie i ekstremalnych górach. Alternatywnie Lamy pojawiają się również wraz z wędrownym handlarzem, z ubranymi, nieściągalnymi już dywanami.

Lamia rodzina w Minecrafcie

Lamy mają cztery typu umaszczenia:

  • Biały
  • Jasnoszary
  • Kremowy
  • Brązowy

Kolor lamy zależy od miejsca, w którym się wygenerowały. Małe lamy przybiorą losowy kolor jednego z rodziców.

Po złapaniu jednej lamy na smycz, pozostałe zaczną za tą jedną podążać, tworząc karawanę. Taka karawana lam może składać się z maksymalnie 10 lam.

Sprawdź informacje o pozostałe mobach Minecraft!

5/5 - (4 ocen)
Udostępnij ten wpis!
Minecraft

Więcej o Minecraft

Minecraft to gra komputerowa, która została wydana 18 listopada 2011 roku. Jest to bardzo popularna gra o otwartym świecie, która rozwijana jest przez Mojang Studios.

Default image
RitzyRanger
Moje ulubione gatunki gier to: przygodówki i symulatory. Wiele godzin spędziłem eksplorując świat z Larą we wszystkich częściach Tomb Raider. W wolnych chwilach lubię odprężyć się przemierzając kolejne kilometry w OMSI 2.
Liczba artykułów: 204
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody