Strona główna » Poradniki » Minecraft » Moby » Wilki Minecraft – informacje i oswajanie

Wilki Minecraft – informacje i oswajanie

Wilki w Minecrafcie to pierwszy mob, którego można było oswoić w grze. Są aż trzy odmiany wilków w grze, posiadają różne ilości punktów życia (w zależności od stanu) oraz atakują z różną siłą. Występują tylko w lasach i tajdze. Zobacz szczegółowe informacje na temat wilków w Minecrafcie!

Dzikie wilki

Dzikie wilki to najpopularniejsza forma tego zwierzęcia. Generuje się automatycznie w grze i są neutralnie nastawione do gracza. Posiadają 8 punktów życia i atakują z wartością 2 punktów życia. Neutralne wilki mogą zostać oswojone za pomocą kości. Mogą się również zamienić się w agresywnego wilka.

Dzikie wilki posiadają białe futro, oczy składające się z jednego białego i czarnego piksela, a ogon wilka jest spuszczony. Przekrzywiają głowę w stronę gracza, gdy trzema kości lub mięso. Generują się w grupach do 8 osobników oraz atakują owce, lisy, króliki i szkielety, gdy te są w pobliżu.

Agresywne wilki

Agresywne wilki w Minecrafcie można bardzo łatwo rozpoznać – mają one czarno-czerwone oczy, mają wyprostowany ogon oraz warczą. Gdy gracz zranił wilka, będzie on skupiał się na graczu i go atakował. Gdy gracz zaatakuje wilka, to wszystkie wilki wokół będą go atakować. W dodatku wilk nie zmieni swojego stanu z agresywnego na dziki nawet wtedy, gdy gracz zginie. Uderzone, agresywne wilki będą atakować każdego gracza w pobliżu, nawet tego, który mu nic nie zrobił.

Wilki atakujące owce Minecraft

Dziki wilk może stać się agresywny, gdy ten spadnie z dużej wysokości. Będzie wtedy wyglądał jak agresywny wilk, lecz nie będzie atakował gracza.

Tak jak dzikie wilki – posiadają 8 punktów życia i 2 punkty ataku. Nie generują się automatycznie, jednak same z siebie mogą się nimi stać. Oswojone wilki (psy) nie mogą stać się agresywnym wilkiem.

Agresywny wilk Minecraft

Oswojone wilki, czyli psy

Oswojone wilki to pocznie zwane psy. Ich wygląd różni się tym, że mają obrożę, a oczy składają się z dwóch białych pikseli oraz jednego czarnego. W porównaniu do pozostałych wilków – mają one 20 punktów życia i atakują z siłą 4 punktów. Podążają one za graczem i bronią go, gdy zostanie zaatakowany.

Gdy wilki zgubią swojego właściciela na odległość większą niż około 20x20x10 bloków, automatycznie przeteleportują się do niego. Gdy oswojony wilk atakował swoja ofiarę i został przeteleportowany, zapomni o tym, że kogoś atakował, kontynuując swoją podróż przy graczu.

Obroża wilka można zostać pokolorowana na dowolny kolor, dostępny w grze. Można sprawić, że oswojony wilk będzie siedział w jednym miejscu, klikając na niego pustą łapką prawym przyciskiem myszy. Gdy siedzący wilk lub gracz zostanie zaatakowany, wilk wstanie i zacznie bronić oraz podążać za graczem.

Wspólne cechy wilków

Wilki mają również wspólne cechy, niezależne od ich stanów. To przede wszystkim sztuczna inteligencja, która będzie wybierać taką drogę, by nie otrzymać obrażeń. Wilki mogą przechodzić przez tunele o wymiarach 1×1, blokować przejścia oraz aktywować płytki naciskowe.

Ich wymiar to 1x1x2 (wysokość x szerokość x długość). Mogą one udusić się w wodzie, otrzymać obrażenia od kaktusa, lawy lub wrogich mobów. 

Wilki straszą oceloty, lecz nigdy nie zadają im obrażeń. Nie straszą oswojonych kotów oraz nie da się zmienić stanu wilka z oswojonego na agresywny oraz z agresywnego na oswojony.

Wspólne cechy wilków Minecraft

Jak oswoić wilka w Minecraft?

Aby oswoić wilka w Minecraft potrzebne są kości oraz dziki wilk – nieagresywny. Następnie trzeba nakarmić psa kośćmi. W tym celu weź w rękę kości i kliknij nimi na dzikiego wilka prawym przyciskiem myszy. Po kilku próbach powinny pojawić się serduszka nad zwierzęciem. Do tego procesu powinno wystarczyć 12 kości, choć są minimalne szanse, że będzie potrzebnych ich więcej.

Informacji na temat oswojonego wilka jest sporo, a więcej informacji można znaleźć we wpisie psy Minecraft, czyli oswojone wilki – szczegóły i informacje.

Oswajanie wilka Minecraft

Zobacz również czym różnią się psy i wilki w Minecraft!

Wilki – podsumowanie informacji

Wilki w Minecraft to jedne z bardziej dopracowanych i „rozbudowanych” zwierząt. Posiadają one trzy stany (oswojony, agresywny i dziki), można je oswoić, a przypadkowe ich uderzenie spowoduje, że wszystkie wilki wkoło będą atakowały gracza, czego zdecydowanie odradzam. Zobacz również różnice pomiędzy psami a wilkami Minecraft.

5/5 - (21 ocen)
Udostępnij ten wpis!
Minecraft

Więcej o Minecraft

Minecraft to gra komputerowa, która została wydana 18 listopada 2011 roku. Jest to bardzo popularna gra o otwartym świecie, która rozwijana jest przez Mojang Studios.

Ile życia mają dzikie i agresywne wilki?

Dzikie i agresywne wilki mają 8 punktów życia.

Ile życia mają oswojone wilki?

Oswojone wilki mają 20 punktów życia.

Jakie są rodzaje wilków w Minecraft?

Są trzy rodzaje wilków: dzikie, agresywne i oswojone.

Default image
RitzyRanger
Moje ulubione gatunki gier to: przygodówki i symulatory. Wiele godzin spędziłem eksplorując świat z Larą we wszystkich częściach Tomb Raider. W wolnych chwilach lubię odprężyć się przemierzając kolejne kilometry w OMSI 2.
Liczba artykułów: 204
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody