Strona główna » Poradniki » Minecraft » Moby » Pies Minecraft, czyli oswojony wilk – szczegóły i informacje

Pies Minecraft, czyli oswojony wilk – szczegóły i informacje

Oswojone wilki w Minecrafcie zwane są potocznie psami. To przyjazne i oswojone moby, które będą towarzyszyć graczowi podczas podróży i bronić go, gdy ten zostanie zaatakowany lub sam zacznie atakować wrogie moby. Co warto wiedzieć na temat psów w Minecraft? Zapraszam do czytania.

Jak oswoić psa w Minecraft?

Aby móc oswoić dzikiego wilka w Minecraft i zmienić jego stan w psa potrzeba kilku lub kilkunastu kości. Po odnalezieniu dzikiego wilka, należy na niego kliknąć kośćmi prawym przyciskiem myszy do skutku. Za którymś razem z kolei pojawią się nad zwierzęciem serduszka i zmieni lekko swój wygląd, co oznacza, że został oswojony.

Nie da się oswoić agresywnego wilka. Nie da się również zrobić z oswojonego psa agresywnego wilka.

Oswojony wilk Minecraft

Zobacz: dzikie i agresywne wilki Minecraft.

Zobacz: czym różnią się psy i wilki Minecraft.

Zaprzyjaźniony wilk ma 20 punktów życia. Broki i atakuje wrogich mobów z siłą czterech punków. Oswojone psy mogą szczekać na innych graczy.

Co jedzą psy? Po co karmić psa w Minecrafcie?

Pies ma swoje ulubione przysmaki. Są to:

 • Surowy schab
 • Pieczony schab
 • Surowa wołowina
 • Pieczony befsztyk
 • Surowy kurczak
 • Pieczony kurczak
 • Zgniłe mięso

Karmienie psa sprawi, że przywrócone zostaną mu stracone punkty życia. Do rozmnażania psów potrzebny jest pełny pasek zdrowia psa, dlatego warto go nakarmić przed tą czynnością. Pies z małą ilością punków życia zacznie skomleć dopóki się go nie nakarmi.

Rozmnażanie psów

Aby rozmnożyć psy w Minecrafcie, potrzebne jest to samo mięsko, którymi się je karmi:

 • Surowy lub pieczony schab
 • Surowa wieprzowina lub pieczony befsztyk
 • Surowy lub pieczony kurczak
 • Zgniłe mięso

Trzeba się upewnić, że obydwa psy mają pełny pasek życia. Następnie można na nie kliknąć prawym przyciskiem myszy którymś z powyższych mięs. Pojawią się nad nimi serduszka, a po chwili małe szczeniaki. Pamiętaj, aby pies nie miał uruchomionej komendy „siad”, która uniemożliwia się poruszanie.

Szczeniak - mały pies Minecraft

Komenda siad

Można również sprawić, że pies usiądzie na ziemi – w takim wypadku będzie tam siedział dopóki gracz nie cofnie komendy siad. Wyjątkiem stanowi kilka sytuacji:

 • Gdy gracz zostanie zaatakowany w pobliżu siedzącego psa
 • Gdy siedzący pies zostanie zaatakowany
 • Gdy pies dotknie wody

Gdy pies jest zbyt daleko od gracza, a komenda „siad” zostanie przerwana, to pies przeteleportuje się do gracza.

Teleportowanie się psa

Teleportowanie psa do gracza następuje wtedy, kiedy pies jest oddalony o 20 kratek szerokości, długości lub 10 wysokości. Gdy pies przed teleportacją atakował przeciwnika, to po teleportacji przestanie go atakować – po prostu o tym „zapomni”.

Pies się nie przeteleportuje się, gdy gracz dał mu rozkaz „siad”. Wyjątek stanowi również moment, w którym pies siedzi w wagoniku, gracz pływa lub jest w łódce, wokół gracza są przeźroczyste bloki np. lód lub szkło, gracz skorzysta z portalu do Endy lub Netheru lub lata w odpowiedniej odległości od ziemi.

Aby przeteleportować psa do Netheru lub Endu należy najpierw jego wepchnąć w portal, poczekać aż zniknie, a następnie samemu wejść w portal.

Psy Minecraft

Pozostałe informacje o psach w Minecraft

Psy w Minecraft nie znikają z gry. Można często go spotkać, gdy goni swój własny ogon. Oswojony wilk nie będzie atakował innych oswojonych wilków, nawet gdy są innego gracza oraz creeperów.

Wyznacznikiem tego, ile psy (generalnie wilki) mają życia jest ich ogon. Kąt nachylenia ogona obrazuje procentowy poziom życia psa. Gdy ogon jest pod kątem 100 stopni, to oznacza, że pies ma 100% życia (czyli 20 punktów). Gdy ogon będzie pod katem 50 stopni, to oznacza, że ma 50% punktów życia (czyli 10 punków).

Psy mogą również pchnąć gracza, a tym samym zrzucić go z wysokości, dlatego warto uważać na ciasnych przejściach nad przepaścią bez barierek.

Podsumowanie – pies Minecraft

Pies to inaczej oswojony wilk (choć ta druga to jest jego ta oficjalna nazwa). Są bardzo pomocne, bronią gracza przed przeciwnikami, zadając im obrażenia. Wyjątek stanowią inne oswojone psy i creepery. Ich ulubionym przysmakiem jest duży wybór mięs – i tych surowych, zgniłych, jak i tych upieczonych. Mają aż 20 punków życia. Warto oswoić takiego psa, aby mieć towarzysza rozgrywki.

Sprawdź informacje o pozostałe mobach Minecraft!

5/5 - (9 ocen)
Udostępnij ten wpis!
Minecraft

Więcej o Minecraft

Minecraft to gra komputerowa, która została wydana 18 listopada 2011 roku. Jest to bardzo popularna gra o otwartym świecie, która rozwijana jest przez Mojang Studios.

Kim są psy w Minecrafcie?

Psy w Minecrafcie to inaczej oswojone wilki.

Ilu życia mają psy w Minecrafcie?

Psy mają 20 punków życia.

Z jaką siłą atakują psy w Minecraft?

Psy atakują z siłą 4 punków życia.

Jak oswoić psa w Minecraft?

Do oswojenia psa w Minecraft potrzeba kości i dzikiego wilka.

Default image
RitzyRanger
Moje ulubione gatunki gier to: przygodówki i symulatory. Wiele godzin spędziłem eksplorując świat z Larą we wszystkich częściach Tomb Raider. W wolnych chwilach lubię odprężyć się przemierzając kolejne kilometry w OMSI 2.
Liczba artykułów: 204
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody