Jak rozmnożyć kozy w Minecraft? Co warto wiedzieć o kozach w Minecrafcie?

Wraz z nową wersją Minecrafta 1.17 doszły nowe zwierzęta. Największą nowością są właśnie kozy, które wcześniej występowały już w Minecraft: Bedrock Edition. Kozy nie są agresywnymi mobami, z same z siebie nie zadają obrażeń, mogą dawać mleko i znajdują się tylko w wysokich górach. Co jeszcze warto wiedzieć na temat kóz w Minecrafcie?

Kozy Minecraft

Jak rozmnożyć kozy w Minecraft?

Rozmnażanie kóz nie różni się za wiele od rozmnażania pozostałych zwierząt w Minecrafcie. W celu rozmnożenia kóz potrzebna jest pszenica. Gdy już znajdziemy kozy, klikamy wtedy na nie prawym przyciskiem myszy, trzymając w ręku właśnie pszenicę. Następnie nad nią powinna pojawić się animacja serduszek, a czynność powtarzamy na drugiej kozie w pobliżu. Na koniec pojawi się mała koza, a za czynność rozmnażania można otrzymać od 1 do 7 punktów doświadczenia.

Rozmnażanie kóz w Minecraft

Gdzie znaleźć kozy w Minecraft 1.17?

Kozy w Minecraft występują tylko w specyficznych biomach, a konkretniej – w górach. Kozy nie pojawią się na żadnych innych, pozostałych biomach i pojawiają się w grupach od 2 do 3 osobników. Ponadto – do wygenerowania się kóz, potrzebne jest odpowiednie światło o wartości minimum 7.

Jest to jednak tylko tymczasowe miejsce, gdzie będą odradzać się kozy – po aktualizacji, w której zostaną dodane nowe górskie biomy, kozy zostaną do nich przeniesione.

Kozy Minecraft – informacje

Kozy mają również dodatkowe umiejętności, które wyróżnia je od pozostałych zwierząt. Przede wszystkim to jest wysokość jej skoku – kozy potrafią skakać nawet na wysokość 5 bloków w górę, gdy napotkają przeszkodę. Otrzymują również znacznie mniej obrażeń przy upadku. Te bowiem są pomniejszone aż o 20 punków. Oznacza to, że jeżeli gracz od upadku otrzymałby 25 punktów obrażeń, to koza otrzyma ich tylko 5.

Mała koza Minecraft

Odrzucenie graczy i mobów przez kozy

Kozy są stosunkowo „zaczepne”. Spośród pobliskiego obszaru wybierają inne zwierzęta lub gracza i odrzuca ich na dużą odległość. Gracz może wtedy otrzymać obrażenia od upadku. Kozy wybierają swoją ofiarę zupełnie losowo, następnie można w ich zachowaniu zaobserwować animację rozpędzania się, a na końcu bieg w kierunku swojego celu. Gry kozie uda się trafić w swój cel, wtedy zostanie odrzucony na dużą odległość.

Punkty życia kóz i atak gracza na kozy

Kozy mają 10 punków życia, czyli 5 serduszek. Nie są agresywne i nie zadają obrażeń, pomimo odrzucania graczy i zwierząt na dalekie odległości. W dodatku – kiedy gracz uderzy kozy – zacznie uciekać przed graczem w taki sam sposób jak owca lub krowa.

Jaki łup jest z kóz?

Kozy mogą dawać łup – zarówno po swojej śmierci, jak również wtedy, kiedy żyją.

Łup z kozyIlość
Surowa baraninaOd 1 do 2 sztuk
Pieczona baranina (przy śmierci od ognia)Od 1 do 2 sztuk
Punkty doświadczenia za rozmniożenieOd 1 do 7 punków
Punkty doświadczenia przy zabiciu (nie dotyczy małych kóz)Od 1 do 3 punków
Wiadro mleka (wystarczy kliknąć pustym wiadrem na kozę prawym przyciskiem myszy)1 wiadro co ok. 5 minut
Co pozostawia koza w Minecraft?

Kozy Minecraft – podsumowanie

Kozy w Minecrafcie to nowe zwierzęta i z nowymi umiejętnościami, które pojawiają się od wersji 1.17. Dzięki kozom można otrzymywać mleko, nowy rodzaj mięsa oraz punkty doświadczenia. W tej wersji można je spotkać w górskich biomach, choć już jest zaplanowana ich relokacja do przyszłych, nowych biomów. Życzę szczęścia w poszukiwaniu kóz!

Minecraft - koza, przydatne informacje
Udostępnij ten wpis!

Jak nakarmić kozę w Minecraft?

Aby nakarmić kozę w Minecraft, należy mieć pszenicę. Następnie należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na nią, trzymając w ręce pszenicę.

Co je koza w Minecraft?

Koza w Minecraft je tylko pszenicę.

Gdzie można spotkać kozy w Minecraft?

Kozę w Minecraft 1.17 można spotkać w górskich biomach.

Default image
RitzyRanger
Moje ulubione gatunki gier to: przygodówki i symulatory. Wiele godzin spędziłem eksplorując świat z Larą we wszystkich częściach Tomb Raider. W wolnych chwilach lubię odprężyć się przemierzając kolejne kilometry w OMSI 2.
Liczba artykułów: 45
Zostaw komentarz