Strona główna » Poradniki » Minecraft » Moby » Jak oswoić kota w Minecraft?

Jak oswoić kota w Minecraft?

Kot w Minecraft to jedno z tych zwierzaków, które można oswoić w grze. Są to pasywne moby, które obecnie mają aż 11 różnych maści. Koty w Minecrafcie są nieco podobne do ocelotów, a spotkać je można tylko we wioskach oraz w chatkach wiedźm. Jak oswoić kota w Minecraft?

Oswajanie kota Minecraft

Koty w grze można znaleźć jedynie we wioskach oraz chatkach wiedź. Ilość kotów, jaką można spotkać w takiej jednej wiosce jest ograniczona do 10 kotków. To, ile ich dokładnie jest, zależy od liczby łóżek oraz liczy osadników – jeden kot przypada na jednego osadnika i cztery łóżka. Nieoswojone koty mogą po pewnym czasie zniknąć.

Aby oswoić kota, należy najpierw zdobyć surowego łososia lub surowego dorsza. W pierwszej chwili kot będzie uciekał od gracza, jednak po pewnym momencie pozwoli nakarmić się trzymaną, surową rybą. Następnie, aby nakarmić kota, należy kliknąć prawym przyciskiem myszy na kota tą rybą. Czynność karmienia zwierzaka należy powtarzać do momentu, aż pojawią się nad nim czerwone serduszka. Od tego momentu kot zacznie podążać za gracza, tak jak pies oraz będzie się do niego teleportować, jeżeli oddali się od gracza na odległość 12 lub więcej bloków.

Oswojony kot Minecraft

Kot nie będzie się teleportował  do gracza wtedy, kiedy gracz każe mu usiąść. Po kliknięciu prawym przyciskiem myszy na kota pustą rączką, ten usiądzie i nie będzie szedł ani teleportował się do gracza, niezależnie od odległości.

Kto lubią bardzo często siadać na skrzynkach, łóżkach i rozpalonych piecach. Kiedy usiądzie na piecu lub skrzyni, uniemożliwi graczowi na korzystanie z nich.

Jak rozmnożyć kota?

Do rozmnożenia kota, należy do tego użyć surowego dorsza lub surowego łososia. Następnie klikamy najpierw na jednego kota prawym przyciskiem myszy surową rybą, po czym powinny pojawić się czerwone serduszka na kotem. Dalej powtarzamy czynność na drugim kocie. Po chwili powinien pojawić się mały kotek, który przyjmie kolor sierści jednego z rodziców.

Jak rozmnożyć kota w Minecraft

Warto zaznaczyć, że koty nie mogą być od siebie zbyt daleko oraz muszą swobodnie się poruszać. Kiedy kot będzie siedział na rozkaz gracza, to wtedy nie rozmnoży się.

Ciekawostki na temat kotów w Minecraft

Koty to ciekawe moby w Minecrafcie. Posiadają aż 10 punków życia i widzą nawet tych niewidzialnych graczy. Najbardziej kotów boją się Creepery oraz fantomy – utrzymują one zawsze odległość od kota odpowiednio na 6 i 16 bloków. Ten dystans zachowują nawet wtedy, kiedy Creepery i fantomy atakują gracza.

Nieosowjone koty utrzymują również bezpieczną odległość od gracza – dokładnie na 8 bloków. Jednak gdy gracz trzyma surowego łososia lub surowego dorsza, koty z czasem pozwolą na zbliżenie się gracza na tyle blisko, by ten mógł je nakarmić i oswoić.

Mały, czarny kotek Minecraft

Koty generują się tylko we wioskach i domkach wiedźm. Generują się również w sztucznych wioskach, zrobionych przez gracza.

Możliwe również jest, że gdy kot pójdzie w nocy spać na jednym łóżku razem z graczem, kot przyniesie mu zdobycz. Mogą to być:

  • Błona fantoma
  • Surowy kurczak
  • Pióro
  • Zgniłe mięso
  • Nić
  • Królicza skóra
  • Królicza noga

Dodatkową informację jest również fakt, że małe kocięta nie potrafią pływać. Gdy wpadną do wody i tam pozostaną – utoną. Z kolei dorosłe koty potrafią unosić się na wodzie, co zapobiega ich utonięciu.

Mały kotek Minecraft

Podsumowanie informacji o kotach w Minecraft

Koty w Minecraft to kolejny towarzysz w rozgrywce, które warto znaleźć i oswoić. Skutecznie odstrasza Creepery oraz potrafi przynosić zdobycz dla gracza. Generują się tylko w wioskach lub chatce wiedźmy i mogą mieć jedną z 11 umaszczeń. Koty w grze Minecraft są naprawdę przydatne!

Sprawdź informacje o pozostałe mobach Minecraft!

5/5 - (8 ocen)
Udostępnij ten wpis!
Minecraft

Więcej o Minecraft

Minecraft to gra komputerowa, która została wydana 18 listopada 2011 roku. Jest to bardzo popularna gra o otwartym świecie, która rozwijana jest przez Mojang Studios.

Co jedzą koty w Minecraft?

Koty jedzą surowego łososia lub surowego dorsza.

Jak oswoić kota w Minecraft?

Aby oswoić kota w Minecraft potrzebujesz najpierw znaleźć kota (np. we wiosce) oraz mieć ze sobą surowego dorsza lub łososia.

Czy koty odstraszają Creepery?

Tak, koty odstraszają Creepery na odległość 6 bloków.

Default image
RitzyRanger
Moje ulubione gatunki gier to: przygodówki i symulatory. Wiele godzin spędziłem eksplorując świat z Larą we wszystkich częściach Tomb Raider. W wolnych chwilach lubię odprężyć się przemierzając kolejne kilometry w OMSI 2.
Liczba artykułów: 204
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody