Strona główna » Poradniki » Minecraft » Jak zrobić kowadło w Minecraft?

Jak zrobić kowadło w Minecraft?

Kowadło to stosunkowo przydatna rzecz – pozwala na naprawnienie, łączenie zaklęć oraz nazywania przedmiotów. Kowadło to jeden z tych bloków, na które działa grawitacja w grze, co oznacza, że gry postawimy je w powietrzu – spadnie. W dodatku gry jakiś gracz będzie stał pod spadającym kowadłem, to zada mu obrażenia adekwatne do wysokości, z jakiej spadło. Jak zrobić kowadło w Minecfcie?

Jak się robi kowadło w Minecraft?

Do zrobienia kowadła potrzebne są sztabki żelaza. Potrzeba aż 31 sztabek żelaza.

Z 27 sztabek żelaza wykonujemy 3 bloki żelaza.

Jak zrobić blok żelaza w Minecraft?

Pozostałe 4 sztabki żelaza wykorzystujemy już w recepturze kowadła:

  • Na samej górze ustawiamy trzy bloki żelaza
  • Na samym środku ustawiamy jedną sztabkę żelaza
  • Na dole ustawiamy pozostałe trzy sztabki żelaza

Z takiego połącznia powinno wyjść kowadło.

Jak zrobić kowadło w Minecraft?

Naprawa i nazywanie przedmiotów w kowadle

Kowadło umożliwia zmianę nazwy przedmiotom oraz ich naprawę. Do naprawy wykorzystujemy materiał, z jakiego są zrobione (np. diament do naprawy diamentowego miecza). Gdy narzędzie jest uszkodzone bardziej, do jego naprawy może być wymagane więcej niż jedna sztuka materiały (np. 2 diamenty).

Dodatkowo w kowadle można łączyć dwa lub więcej niż dwa zaklęcia. Może też połączyć ze sobą dwa te same zaklęcia, aby otrzymać wyższy poziom (np. z połącznia dwóch mieczy z Ostrością II można otrzymać miecz z ostrością III).

Kowadło niszczy się po około 25 użyciach. Naprawa większości przedmiotów nie jest efektywna i zużywa więcej materiału niż wykonanie nowego. Dlatego też najlepiej za pomocą kowadła naprawić zaklęte przedmioty, dla których uzyskanie pożądanych zaklęć jest trudne. Wyjątkiem w naprawianiu jest zbroja, którą lepiej naprawiać w kowadle nawet taką bez zaklęć.

5/5 - (7 ocen)
Udostępnij ten wpis!
Minecraft

Więcej o Minecraft

Minecraft to gra komputerowa, która została wydana 18 listopada 2011 roku. Jest to bardzo popularna gra o otwartym świecie, która rozwijana jest przez Mojang Studios.

Default image
RitzyRanger
Moje ulubione gatunki gier to: przygodówki i symulatory. Wiele godzin spędziłem eksplorując świat z Larą we wszystkich częściach Tomb Raider. W wolnych chwilach lubię odprężyć się przemierzając kolejne kilometry w OMSI 2.
Liczba artykułów: 204
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody