Strona główna » Poradniki » Minecraft » Jak zrobić smycz w Minecraft? Lina w MC

Jak zrobić smycz w Minecraft? Lina w MC

Smycz/lina w Minecrafcie służy do łapania mobów, a także do uwiązywania ich do płotu. Pozwalają one na przygotowanie różnych farm zwierząt w łatwiejszy sposób. Do przygotowania smyczy potrzebne są nici i szlam.

Jak zrobić smycz w MC?

Do przygotowania smyczy w Minecrafcie potrzebne są nici i szlam. Źródłem nici są pająki, a do przygotowania smyczy potrzebujemy 4 nicie.

Jak zrobić smycz w MC?

Kulę szlamu natomiast otrzymujemy po zabiciu małych szlamów. Możemy ją również otrzymać od pandy podczas kichania. Alternatywnym sposobem na zdobycie kuli szlamu jest jej zakup od wędrownego handlarza, które chce 4 szmaragdy za jedną kulę.

Gdy już zdobędziemy potrzebne przedmioty, to smycz robimy w następujący sposób:

Przepis - jak zrobić linę w Minecrafcie?

Co daje smycz w Minecrafcie?

Dzięki smyczy/linie możemy prowadzić zwierzęta. Aby to zrobić, należy, trzymając smycz, kliknąć prawym przyciskiem myszy na zwierzę. Po ponownym kliknięciu prawego przycisku myszy zwierzę zostanie wypuszczone. Podczas trzymania zwierzątka na smyczy, można zmienić przedmiot z ekwipunku na inny. Dzięki czemu, za jednym razem, można trzymać na smyczy kilka zwierząt na raz.

Jeżeli trzymasz zwierzę na smyczy/linie, można je przywiązać do płotu, klikając na płot prawym przyciskiem myszy. Smycz ma wytrzymałość aż do 10 bloków, po czym wypada jako przedmiot obok zwierzęcia. Moby, które znikają, po uwiązaniu w dalszym ciągu znikają.

Przypinanie smyczy do płotu Minecraft

Po zniknięciu lub śmierci moba smycz nie zostaje wyrzucona – po prostu znika.

Jak zrobić smycz – Minecraft – podsumowanie

Smycz w Minecraft są przydatne, zwłaszcza do przygotowywania farm zwierząt. Dodatkowo można uwiązać zwierzęta, dzięki czemu można złapać upatrzonego konia lub lamę do późniejszego oswojenia.

5/5 - (9 ocen)
Udostępnij ten wpis!
Minecraft

Więcej o Minecraft

Minecraft to gra komputerowa, która została wydana 18 listopada 2011 roku. Jest to bardzo popularna gra o otwartym świecie, która rozwijana jest przez Mojang Studios.

Jak zrobić smycz w Minecraft?

Smycz w MC można wykonać z 4 nici i 1 kuli szlamu.

Jak zrobić linę w Minecraft?

Lina i smycz to jedna i ta sama rzecz. Robi się ją z 4 nici i 1 kuli szlamu.

Do czego służy lina w Minecrafcie?

Lina w Minecrafcie przeznaczona jest do łapania mobów. Przydatna jest do tworzenia pierwszych farm zwierząt.

Default image
RitzyRanger
Moje ulubione gatunki gier to: przygodówki i symulatory. Wiele godzin spędziłem eksplorując świat z Larą we wszystkich częściach Tomb Raider. W wolnych chwilach lubię odprężyć się przemierzając kolejne kilometry w OMSI 2.
Liczba artykułów: 204
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody