Jak zresetować Sima w The Sims 4?

Czasami w The Sims 4 Sim zacina się i nie reaguje na żadne polecenia. Jest to błąd, który towarzyszy w grze od początku serii i najprawdopodobniej zostanie z graczami już do końca. Są jednak dwa proste sposoby na przywrócenie Sima do życia. Sprawdź, nasz poradnik i zresetuj sima, aby ponownie cieszyć się grą.

Jak zresetować Sima w The Sims 4 za pomocą ResetSim?

Jeżeli Sim utknął w danym miejscu lub jego kolejka zadań się wydłuża, a on stoi w miejscu i nic nie robi to jedynym rozwiązaniem jest zresetowanie go. W The Sims 4 reset Sima powoduje, że wszystkie czynności w kolejce zostają usunięte, ale za to potrzeby zostają na swoim miejscu. Jeżeli Sim się zaciął na dłuży okres, warto od razu po resecie zadbać o jego potrzeby.

Krok 1: Otwórz konsole do kodów

Aby wpisać kod należy włączyć konsole. W tym celu należy wejść do danej rodziny i na klawiaturze wcisnąć równocześnie następujące klawisze: CTRL + Shift + C. Po wciśnięciu, w lewym górnym rogu powinien pojawić się biały prostokąt.

The Sims 4 jak zresetować sima

Krok 2: Wpisz kod na resetowanie Sima

Aby zresetować sima w The Sims 4 za pomocą kodu należy kliknąć lewym przyciskiem myszy na konsole i wpisać kod: resetsim [imię sima] [nazwisko sima]. Przykładowy kod dla Simki Faye Harris będzie wyglądał następująco: resetsim Faye Harris. Po wpisaniu kodu należy kliknąć przycisk ENTER.

Co zrobić gdy sim się zaciął The Sims 4

Jeżeli wszystko poszło zgodnie z planem, Sim powinien zostać zresetowany, a jego kolejka zadań powinna być już pusta. W przypadku wpisania złego imienia lub nazwiska, w konsoli ukaże się komunikat, że gra nie znalazła wpisanego sima.

The Sims 4 sim stoi w miejscu

Jak zresetować Sima za pomocą testingcheats true?

W The Sims 4 reset Sima jest także możliwy przy użyciu kodu testingcheats true, który wymaga włączenia zaawansowanych kodów, ale sama metoda uwolnienia Simów jest równie łatwa co w sposobie za pomocą kodu ResetSim.

Krok 1: Włącz konsole do kodów

Pierwszym krokiem jaki należy wykonać, aby zresetować sima jest otwarcie konsoli z kodami. Aby tego dokonać należy przejść do wybranej rodzinki w The Sims 4 i wcisnąć następującą kombinację klawiszy: CTRL + Shift + C. Jeżeli wszystko się udało, w lewym górnym rogu powinien ukazać się biały pasek.

Sims 4 sim nie reaguje na polecenia

Krok 2: Włącz kody zaawansowane

Aby włączyć możliwość używania kodów i opcji zaawansowanych w grze należy kliknąć na konsole w lewym górnym rogu i wpisać następujący kod: testingcheats true i kliknąć ENTER.

jak zresetować sima w ts4

Jeżeli uruchomienie zaawansowanych opcji zadziałało, to powinno pokazać się dodatkowe białe okienko z komunikatem “Cheats are enabled”.

Krok 3: Kliknij na Sima i zresetuj go

Po wpisaniu kodu należy wcisnąć klawisz SHIFT na klawiaturze, a następnie kliknąć lewym przyciskiem myszy na Sima. Następnie z dostępnych opcji należy wybrać “Resetuj obiekt (Debug)”.

sim się zaciął the sims 4

Po wykonanym resecie Sim powinien już normalnie wykonywać wskazane mu polecenia. Należy jednak pamiętać, że wszystkie wcześniejsze polecenia zostały usunięte.

Udostępnij ten wpis!
Default image
Bigosik
Jestem fanem wielu gier z bardzo różnych gatunków - od symulacji, przez platformówki, aż po strzelanki. Najwięcej czasu spędziłem na pewno w simsach tworząc kolejne pokolenia (szczególnie w The Sims 2) oraz w Minecrafcie budując mnóstwo budowli i eksplorując świat.
Liczba artykułów: 31
Zostaw komentarz