Strona główna » Newsy » Nadchodzą nowości do Phasmophobia – menu, mapa i duchy

Nadchodzą nowości do Phasmophobia – menu, mapa i duchy

Wygląda na to, że najnowsza aktualizacja do Phasmophobia przyniesie wiele zmian zarówno pod względem rozgrywki, jak i samego doświadczenia. Twórcy opublikowali w ostatnim czasie dwie notatki, w których opisują nowości, nad którymi aktualnie pracują.

Zapowiedź nowości do Phasmophobia

Twórcy Phasmophobia aktualnie pracują nad kilkoma nowościami dla graczy, które sukcesywnie publikują na oficjalnym serwerze discord. Od tego miesiąca informacje te będą także publikowane na Steam i tak oto dowiedzieliśmy się jakie nowości czekają fanów w najbliższej aktualizacji. Do gry zostaną dodane dwa nowe typy duchów, a Asylum zostanie kompletnie odmienione. Największą zmianę zobaczymy jednak menu, które zmieni się nie do poznania. Twórcy planują także do Phasmophobia wprowadzić unikalne identyfikatory graczy. Wszystkie najważniejsze zmiany opisujemy poniżej.

Dwa nowe typy duchów

Jedną z pierwszych informacji, przekazanych przez twórców jest planowane wprowadzenie dwóch nowych duchów do Phasmophobia. Na udostępnionym zrzucie ekranu widać, że nazwy nowych duchów będą zaczynać się od liter Mo oraz De. Część opisu jest zamazane, ale z widoczniej części wynika, że będziemy mieli do czynienia z typem ducha, który powstał z grobu.

Nowe duchy phasmophobia maj 2022

“Nowa mapa” – Sunny Meadows

Asylum to jedna z największych map w Phasmophobia, która często jest pomijana przez graczy. Obiekt jest bardzo duży i przez swoją monotonię łatwo się w nim zgubić. Twórcy postanowili kompletnie przebudować mapę, usuwając część pomieszczeń oraz zmieniając te pozostałe. “Nowa” mapa ma nazywać się Sunny Meadows Mental Institution.

Na jej terenie gracze będą mogli znaleźć podwórko, kuchnię, skrzydło szpitalne oraz kostnicę. Mapa będzie też mroczniejsza od pozostałych przez ograniczenie świateł do minimum. W niektórych pomieszczeniach twórcy pozostawili także przerażające obiekty jak np. krzesło do eksperymentów.

Przebudowane menu

Zmianę, którą gracze zobaczą już na start będzie zupełnie nowe menu w Phasmophobia. Wygląda na to, że twórcy poświecili sporo czasu, aby poprawić także doświadczenia z gry w menu głównym. Najnowsza aktualizacja wprowadzi menu w formie korkowej tablicy z przypiętymi najważniejszymi elementami. W prawym górnym rogu znajdzie się dowód osobisty z informacjami o funduszach, aktualnym poziomie oraz z wymaganą liczbą punktów do awansu.

Nowe menu phasmophobia maj 2022

Na środku zostały wyróżnione dziennie oraz tygodniowe wyzwania, które będą uzupełniały wirtualny portfel gracza. W przyszłości są także plany, aby ich wypełnianie dawały dodatkowe przedmioty.

Aktualizacja menu phasmophobia maj 2022

Zmianie uległ także ekran lobby, który będzie pozwalał głosować graczom na wybraną lokalizację. Jeżeli w głosowaniu wygrają dwie mapy – gra uruchomi losową z wybranych. W Phasmophobia pojawi się także opcja wylosowania mapy z wszystkich dostępnych w grze.

Dowody łowców duchów

Ostatnią nowością zaprezentowaną przez twórców jest wprowadzenie do menu Phasmophobia dowodów. Jest to specjalna plakietka, na której znajduje się portret gracza, jego imię, status gotowości, level, rola oraz poziom prestiżu.

Nowe dowody Phasmophobia maj 2022

Na górnym pasku wyświetlana może być nazwa roli lub aktualnego poziomu prestiżu. Poniżej prezentujemy planowane nazwy.

Role:

 • Developer – Ghost Huntin’ Director
 • Discord Team Member- Ghost Huntin’ Officer
 • Official Content Creator – Ghost Huntin’ Reporter

Poziomu prestiżu:

 • 0 – Ghost Huntin’ Intern
 • 1 – Ghost Huntin’ Recruit
 • 2 – Ghost Huntin’ Investigator
 • 3 – Ghost Huntin’ Pvt. Investigator
 • 4 – Ghost Huntin’ Detective
 • 5 – Ghost Huntin’ Technician
 • 6 – Ghost Huntin’ Specialist
 • 7 – Ghost Huntin’ Analyst
 • 8 – Ghost Huntin’ Agent
 • 9 – Ghost Huntin’ Operator
 • 10 – 20 – Ghost Huntin’ Commissioner (I – X)

5/5 - (24 ocen)
Sdílejte tento příspěvek!
Phasmophobia

Więcej o Phasmophobia

Phasmophobia to gra survival horror, który został przygotowany pod rozgrywkę wieloosobową do czterech osób. W grze wcielamy się w łowców duchów, którzy mają za zadanie rozwiązać zagadkę, jaki duch znajduje się w konkretnym miejscu. Gra dostępna jest od 18 września 2020 we wczesnym dostępnie na platformie Steam, a pełna premiera zaplanowana jest na 2022 rok.

Default image
Bigosik
Jestem fanem wielu gier z bardzo różnych gatunków - od symulacji, przez platformówki, aż po strzelanki. Najwięcej czasu spędziłem na pewno w simsach tworząc kolejne pokolenia (szczególnie w The Sims 2) oraz w Minecrafcie budując mnóstwo budowli i eksplorując świat.
Liczba artykułów: 325
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody