Strona główna » Newsy » Koniec wsparcia dla The Sims 4 Edycja Tradycyjna – Legacy Edition

Koniec wsparcia dla The Sims 4 Edycja Tradycyjna – Legacy Edition

EA za pośrednictwem konta na Twitterze poinformowało o zakończeniu wsparcia dla The Sims 4 w wersji tradycyjnej, czyli Legacy Edition. Opisujemy, jaki to ma wpływ na aktualnych graczy oraz jakie zmiany wkrótce nastąpią w grze.

EA kończy wsparcie The Sims 4 32-bit

Niespodziewanie na oficjalnym koncie The Sims Direct Communications na Twitterze pojawia się informacja o planowanym zakończeniu wsparcia dla The Sims 4 Legacy Edition. Wszyscy gracze, którzy korzystają z tej wersji, mają czas do 12 grudnia 2022, aby zaktualizować grę.

The Sims 4 Edycja Tradycyjna to specjalna wersja gry, która przeznaczona jest do komputerów PC i MAC z systemem operacyjnym 32-bitowym. Została ona w 2019 roku rozdzielona od głównej wersji gry, która zaczęła obsługiwać systemy 64-bitowe. W ramach The Sims 4 Legacy Edition gracze mogli kontynuować rozgrywkę na swoich komputerach oraz rozszerzać ją o dodatki wydane do września 2019 roku. Wersja ta jednak nie otrzymywała już aktualizacji.

Jak koniec wsparcia The Sims 4 Legacy Edition wpłynie na graczy?

EA podjęło decyzję o zakończeniu wsparcia dla The Sims 4 Legacy Edition oraz usuwa ją całkowicie z EA app i Origin. Oznacza to, że aby kontynuować swoją rozgrywkę, należy zaktualizować system operacyjny do wersji obsługującej aplikacje 64-bitowe.

W przypadku użytkowników z systemem Windows konieczna będzie instalacja wersji 64-bitowej. Właściciele produktów Apple muszą zaktualizować system do macOS 10.11.11 (El Capitan) lub nowszej. W przypadku braku możliwości zainstalowania systemu w wersji Metal konieczna będzie zmiana sprzętu.

Jak grać dalej w The Sims 4?

Pierwszym krokiem jest sprawdzenie aktualnie zainstalowanej wersji The Sims 4. Aby sprawdzić, z której wersji The sims 4 aktualnie korzystasz, wystarczy przejść do biblioteki gier w Origin lub EA app i w zaawansowanych opcjach uruchamiania sprawdzić wybraną opcję. Jeżeli zaznaczona jest “The Sims 4 64 Bit” nic nie musisz robić, ale jeżeli wybrana jest opcja “The Sims 4 32 Bit Legacy Edition” prawdopodobnie będzie wymagana aktualizacja systemu.

Koniec wsparcia The sims 4

Przed przystąpieniem do aktualizacji warto zrobić kopię zapasową zapisanych rodzin w The Sims 4. W tym celu należy wykonać następujące kroki:

  1. Przejdź do folderu Dokumenty.
  2. Otwórz folder Electronic Arts.
  3. Skopiuj folder The Sims 4 Edycja Tradycyjna.
  4. Przenieś plik do tego samego folderu (Dokumenty/Electronic Arts) na nowym komputerze i zmień nazwę na The Sims 4.
  5. Uruchom grę.

Pliki skopiowane z The Sims 4 w wersji 32-bitowej będą obsługiwać grę w aktualnej architekturze 64-bitowej. Należy pamiętać, aby zmiany dokonać do 12 grudnia 2022 roku, aby nie stracić zapisanych rodzin oraz móc kontynuować rozgrywkę.

5/5 - (16 ocen)
Sdílejte tento příspěvek!
The Sims 4

Więcej o The Sims 4

The Sims 4 to gra symulacyjna z serii The Sims. Premiera gry odbyła się w 2014 i do tej pory jest rozwijana dzięki nowym dodatkom i akcesoriom. Gra opiera się na symulacji życia na każdym z jego etapów.

Default image
Bigosik
Jestem fanem wielu gier z bardzo różnych gatunków - od symulacji, przez platformówki, aż po strzelanki. Najwięcej czasu spędziłem na pewno w simsach tworząc kolejne pokolenia (szczególnie w The Sims 2) oraz w Minecrafcie budując mnóstwo budowli i eksplorując świat.
Liczba artykułów: 325
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody