Strona główna » Zapowiedzi » Mass Effect: Legendary Edition – co warto wiedzieć przed premierą

Mass Effect: Legendary Edition – co warto wiedzieć przed premierą

Mass Effect to kultowa seria gier RPG akcji, którą niemal każdy – w większym bądź mniejszym stopniu – kojarzy. Od dłuższego czasu można naleźć informację, że pojawi się zremasterowana wersja pierwszych trzech odsłon cyklu wraz ze wszystkimi nowymi dodatkami. Czego można się spodziewać w odnowionej odsłonie serii?

Co zawiera Mass Effect Edycja Legendarna?

Mass Effect: Edycja Legendarna to odnowione części cyklu serii gier:

  • Mass Effect + DLC
  • Mass Effect 2 + DLC
  • Mass Effect 3 + DLC

W jednej odsłonie gier otrzymać można wszystkie, kultowe gry wraz ze wszystkimi ich dodatkami. To zdecydowanie na plus, ponieważ polskie wersje językowe miły problem z dodatkami do tych gier i zdarzało się, że zakupione DLC miały błędy językowe lub wręcz były w pełni w języku angielskim.

Co nowego w zremasterowanej części Mass Effect?

Nowości w porównaniu do oryginałów jest sporo, a te dotyczą przede wszystkim grafiki i usprawnień w rozgrywce. Jedną z pierwszych nowości jest dostosowania rozdzielczości grafiki do nowych standardów, czyli do 4K. Jak można wyczytać na stronie twórców, liczba tekstów, które zostały poprawione, sięga ponad 30 tysięcy. Najwięcej prac modernizacyjnych było nad pracą nad pierwszą częścią serii.

Mass Effect Edycja Legendarna - kiedy premiera

Poprawione zostały takie elementy jak efekty ognia, iskier czy dymu. Sporo uwagi również zwrócono na oświetlenie w różnych lokalizacjach. Z zaprezentowanych zrzutów ekranu nowej gry widać, że w nowych lokalizacjach jest zdecydowanie jaśniej. Twórcy poprawili również przerywniki filmowe, które pojawiały się na przestrzeni trzech części.

Zmiany w interfejsie i lokalizacjach

Zmiany również odbyły się w interfejsie gry, zwłaszcza w pierwszej części. Tam interfejs zdecydowanie różnił się od tych z kolejnych części. Dodatkowo usprawniono inteligencję przeciwników, jak i sojuszników, a lokalizacje, do których udaje się komandor Shepard, są wizualnie poprawione, np. poprzez dodanie nowych elementów i budynków, czy przez zmianę tła dzięki dodaniu nowych, widocznych obszarów. Zwiększono również efektów graficznych tych lokalizacji, dzięki czemu jest więcej zniszczonych elementów budynków po niedawno odbytej bitwie.

Czy są zmiany w fabule?

O zmianach w fabule twórcy nie mówili, jednak zmian w fabule się nie spodziewamy.

Jedyną i największą zagadką jest zakończenie ostatniej części gry, które nigdy w pełni nie było wyjaśnione. Fani serii liczą na to, że będzie tylko jedno, prawidłowe zakończenie ostatniej ze remasterowanej serii Mass Effect, które będzie bezpośrednią kontynuacją kolejnej, nowej części Mass Effect (a prace nad nią są już na wczesnym etapie).

Czy warto kupić Mass Effect Legendary Edition?

Gra w preorderze kosztuje 269,90 zł (PC) – to cena za całą trylogię wraz ze wszystkimi dodatkami.

Jeżeli ktoś jest już posiadaczem Mass Effect 3 na Steam to może liczyć na 17% rabatu na remaster i zapłacić za produkt około 224 złote.

Premiera gry zaplanowana jest na 15 maja 2021 roku, a więc już niedługo. Gra osiągnęła złoty status, co oznacza, że kody gry został przesłany do wytłoczenia na płytach, a data premiery nie powinna być przełożona na późniejszy termin.

Zakup zdecydowanie polecam fanom serii oraz osobom, które wcześniej jeszcze nie miały okazji zagrać komandorem Shepardem. Nowa oprawa graficzna sprawi, że nie będzie już odstraszać nowych zainteresowany, a dla fanów to dobry powód, aby odświeżyć sobie historię Sheparda.

Gra będzie dostępna na platformach PC, PlayStation 5, PlayStation 4, Xbox Series X/S oraz Xbox One.

5/5 - (5 ocen)
Sdílejte tento příspěvek!
Mass Effect: Legendary Edition

Więcej o Mass Effect: Legendary Edition

Mass Effect: Legendary Edition to remake trylogii serii Mass Effect. Gra została wydana przez studio Electronic Arts, a producentem gry jest BioWare. W grze wcielamy się w komandora Sheparda, a akcja gry rozpoczyna się w roku 2183.

Default image
RitzyRanger
Moje ulubione gatunki gier to: przygodówki i symulatory. Wiele godzin spędziłem eksplorując świat z Larą we wszystkich częściach Tomb Raider. W wolnych chwilach lubię odprężyć się przemierzając kolejne kilometry w OMSI 2.
Liczba artykułów: 204
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody