Jak grać razem w Minecraft? Poradnik – krok po kroku

Minecraft to gra, którą znają już niemal wszyscy. Świat stworzony ze sześcianów, które można dowolnie edytować – budować i niszczyć, tworzyć budowle, budować osiedla, dzielnice i miasta.

Rozrywkę można sobie jeszcze bardziej urozmaicić, zapraszając swoich znajomych do wspólnej zabawy, razem budując, spędzając razem czas i wiele więcej. Kiedy już pobierzemy i uruchomimy luncher, klikamy start, włączając grę. Następnie, aby zagrać razem za znajomymi w Minecrafta, można skorzystać z kilku opcji.

Sposób 1 – udostępnianie gry w sieci lokalnej

Minecrafta możemy udostępnić w sieci lokalnej (czyli LAN). To taka sieć, która łączy komputery i urządzenia w Twoim domu za pomocą jednego routera. To oznacza, że możesz grać ze znajomym lub rodzeństwem, będąc podłączeni do jednej sieci w jednym domu. Natomiast ze znajomym, który siedzi już w innym miejscu, na innej ulicy lub mieście, w ten sposób już nie zagrasz. Do tego będzie Ci potrzebny sposób numer 2. Poniżej instrukcja korzystania z pierwszego sposobu:

Grę uruchamiamy standardowo, wchodząc w tryb jednoosobowy (single player). Następnie przechodzimy do zakładki Udostępnij w LAN. Potem pokaże się okno ustawień, w których nie musimy nic zmieniać i klikamy w Uruchom świat w sieci LAN. Wtedy na ekranie pojawi się informacja, na jakim porcie gra jest uruchomiona. Na końcu osoba z drugiego miejsca może kliknąć w tryb wieloosobowy, a następnie poszukać gry na liście serwerów. Pojawi się ona na samym dole ekranu. Teraz wystarczy tylko kliknąć Dołącz i cieszyć się wspólną rozgrywką.

Jak grać razem w Minecrafta – skrócony poradnik

 1. Uruchom i rozpocznij grę
 2. Wejdź w “udostępnij w sieci LAN”
 3. Dostosuj ustawienia
 4. Udostępnij grę
 5. Dołącz do serwera w sieci LAN

Sposób 2 – tworzenie własnego serwera Minecraft

Drugim sposobem jest stworzenie własnego serwera Miencraft, do którego będziecie mogli podłączyć się razem, bez względu na miejsce i czas. A co za tym idzie – Ty i Twój znajomy z innego miasta będzie mógł z Wami zagrać bez problemu. Ten sposób nie jest już bezpłatny i wymaga zakupienia serwera u hostingodawcy. Na początek trzeba zacząć od wyboru firmy. Osobiście polecam CraftServe. Za niecałe 10 złotych na miesiąc można cieszyć się mini serwerem dla 10 graczy (którzy mogą grać jednocześnie, a więc w prawdzie może grać więcej graczy). Po zakupie i przejściu procesu zakupowego powinniście poszukać adresu Waszego serwera. Znajduje się on zazwyczaj na stronie głównej panelu serwera Minecraft.

Oferta hostingodawcy serwera Minecraft

Po znalezieniu adresu wystarczy rozdać go znajomym, kliknij gra wieloosobowa i następnie dołącz do serwera. Więcej informacji, krok po kroku, we wpisie: jak dostać się na serwer Minecraft.

Adres serwera Minecraft po zakupie
Udostępnij ten wpis!

This article is available in different languages:

Jak grać razem w Minecraft?

Oto kilka prostych kroków:

 • Rozpocznij grę
 • Kliknij ESC i wejść w zakładkę UDOSTĘPNIJ W SIECI LAN
 • Dostosuj ustawienia udostępniania
 • Kliknij URUCHOM ŚWIAT W SIECI LAN
 • Drugi gracz z sieci lokalnej może już dołączyć do Twojej gry przez zakładkę GRA WIELOOSOBOWA
 • Na liście serwerów już powinien być widoczny świat w sieci lokalnej
 • Ciesz się rozgrywką!

Czego potrzebuję, aby włączyć grę w sieci lokalnej?

Komputer powinien być podłączony do sieci lokalnej przez sieć Wi-Fi lub bezpośrednio kablem do routera.

Czy gra w sieci lokalnej jest płatna?

Nie, granie w Minecrafta w sieci lokalnej jest bezpłatne.

Default image
RitzyRanger
Moje ulubione gatunki gier to: przygodówki i symulatory. Wiele godzin spędziłem eksplorując świat z Larą we wszystkich częściach Tomb Raider. W wolnych chwilach lubię odprężyć się przemierzając kolejne kilometry w OMSI 2.
Liczba artykułów: 25
Zostaw komentarz