Strona główna » Kody » Grand Theft Auto V » Kod na czołg do GTA 5 na PS3, PS4 i PS5

Kod na czołg do GTA 5 na PS3, PS4 i PS5

Konsolowa edycja Grand Theft Auto V cieszy się sporą popularnością. Jednym z oczekiwanych kodów w rozgrywce GTA 5 to możliwość przywołania czołgu (i późniejsza demolka miasta). Jak zatem przywołać czołg? Czy się da? Zapraszam do czytania.

Kody do GTA 5 (PS3, PS4, PS5) na czołg

Niestety, ale twórcy gry nie postanowili wdrożyć osobnego kodu na przyzwanie czołgu. Można jedynie tylko kilka, wybranych przez twórców pojazdów w grze wygenerować kodem. Po resztę – w tym po czołg – trzeba fatygować się ręcznie.

Zobacz: Kody na pojazdy do GTA 5

Sposób na zdobycie czołgu do GTA 5

Aby zdobyć czołg do GTA 5, proponuję samodzielne go zdobycie, wykorzystując dostępne kody w grze. W tym celu wato udać się do bazy wojskowej, gdzie można spotkać czołgi.

Przed samym wjazdem do bazy, należy użyć pierwszego kodu – kodu na nieśmiertelność. Na konsoli PS należy wpisać: Prawo, Krzyżyk, Prawo, Lewo, Prawo, R1, Prawo, Lewo, Krzyżyk, Trójkąt.

W tym momencie można również otworzyć telefon, otworzyć kontakty, aktywować klawiaturę numeryczną i wpisać numer na zmniejszenie liczby gwiazdek pościgu: 1-999-5299-3787. Następnym razem wystarczy wcisnąć gwiazdkę, aby wybrać poprzednio wybrany numer. Ten trik przyda się na sam koniec poradnika.

Kod warto wpisać choćby z tego powodu, że na terenie bazy wojskowej automatycznie zacznie ścigać nas wojsko i policja na czwartym poziomie. W trybie nieśmiertelności nie będzie w stanie nas zabić przez 5 minut od aktywacji kodu.

Kod na czołg do GTA 5 na PS4

Dalszym etapem jest poszukanie czołgu. Jeżeli wygenerował się przy bramie, nie trzeba nic więcej robić. Wystarczy wsiąść do niego i wysiąść. W przypadku, gdy nie będzie czołgu przy bramie, należy wjechać w głąb bazy i chwilę się pokręcić. Po kilkudziesięciu sekundach zaczną się generować czołgi. Gdy to się stanie, należy podążać w stronę bramy wyjściowej, a do czołgu najbliżej ramy próbować wsiąść i nim wyjechać.

Gdy już się uda wyjechać z bazy sprawnym czołgiem, należy nieco oddalić się od bazy i w zacisznym miejscu wpisać drugą kombinację kodu: R1, R1, Kółko, R2, Prawo, Lewo, Prawo, Lewo, Prawo, Lewo – aż cztery razy. Za każdym poprawnym wpisaniem poziom pościgu powinien iść o jeden stopień w dół. Alternatywnie — jeżeli wcześniej wbiliśmy numer telefonu na zmniejszenie pościgu, wystarczy tym razem wybrać gwiazdkę za pomocą telefonu. Wtedy też telefon wybierze ostatnio wybrany numer i zmniejszy poziom pościgu. Trik ten należy powtórzyć, aż policja i wojsko i nie będzie nas ścigać.

W przypadku problemów “zbicia” ostatniej gwiazdki należy z tą jedną gwiazdką spróbować samodzielnie zgubić pościg. To już nie powinno być trudnym zadaniem, a w przypadku wzrostu poziomu pościgu — ponownie wpisać kod R1, R1, Kółko, R2, Prawo, Lewo, Prawo, Lewo, Prawo, Lewo (lub gwiazdkę w telefonie).

Poniżej również wstawiam materiał wideo, który jeszcze lepiej powinien zobrazować przedstawiony wyżej sposób (film z wersji na PC):

Przed przystąpieniem do akcji warto również przećwiczyć te kombinacje przycisków 😉

Jak korzystać z kodów do GTA na PlayStation?

Na konsolach PlayStation (PS3, PS4, PS5) korzystanie z kodów nie wymaga otwierania dodatkowej konsoli. Należy klikać w odpowiednie przyciski, będąc w grze. Po prawidłowej kombinacji powinien wyskoczyć właściwy komunikat w lewym, dolnym roku, nad mini mapką. Kody nie wymagają zatwierdzania.

Podsumowanie – kod na czołg do GTA 5 na PS3, PS4 i PS5

Pomimo tego, że nie istnieje żaden kod na przywołanie czołgu w GTA 5, to istnieje sposób, aby zdobyć tego pojazdu w grze w stosunkowo miły sposób. Do tego potrzebujemy wykorzystać dwa inne kody, które przygotowali twórcy gry, dzięki temu będziemy mogli cieszyć się czołgiem.

Sprawdź wszystkie kody do GTA 5!

Sprawdź pozostałe kody do GTA 5!

5/5 - (16 ocen)
Grand Theft Auto V

Więcej o Grand Theft Auto V

Grand Theft Auto V (GTA V) – komputerowa gra akcji, należąca do serii Grand Theft Auto. Została wydana na konsole PlayStation 3 i Xbox 360 17 września 2013 przez studio Rockstar Games.

Default image
RitzyRanger
Moje ulubione gatunki gier to: przygodówki i symulatory. Wiele godzin spędziłem eksplorując świat z Larą we wszystkich częściach Tomb Raider. W wolnych chwilach lubię odprężyć się przemierzając kolejne kilometry w OMSI 2.
Liczba artykułów: 204
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody