Jak zainstalować Timber Mod dla Minecraft 1.17+?

Gra Minecraft umożliwia graczom zbieranie nie różnych przedmiotów, a podstawową czynnością jest zbieranie drewna. Z czasem czynność ta staje się żmudna, a Timber Mod pozwala na skrócenie czasu ścinania drzew do minimum. Co to jest Timber Mod i jak go zainstalować dla Minecrafta 1.17+?

Co to jest Timber Mod?

Timber Mod to modyfikacja przeznaczona dla Minecrafta z zainstalowanym Forge. Timber Mod pozwala na szybkie ścinanie drzew poprzez zbieranie zbijanie tylko jednego klocka, a wszystko to, co było nad nim, zostanie automatycznie ścięte.

Timber Mod (Minecraft 1.17+) działa nawet na wysokich drzewach

Mod ten pozwala na szybkie zbieranie tylko drewna w grze i nie ma obaw o pozostałe surowce. Mod można jednym skrótem klawiszowym włączyć i wyłączyć, a więc gdy chcemy zbić tylko jeden klocek drewna, również możemy to zrobić bez zbytniego kombinowania.

Instalacja Timber Mod dla Minecraft 1.17+

Instalacja tego moda nie jest trudna i zajmuje dosłownie kilka chwil. Poniżej prezentuję instalację moda Timber Mod w czterech prostych krokach.

Krok 1: Zainstaluj Forge dla Minecraft 1.17+

Pierwszym krokiem jest instalacja Forge dla Minecrafta w wersji 1.17+. Instalacja tego rozszerzenia jest konieczna do uruchomienia moda, ponieważ Forge pozwala na wczytywanie się modów zrobionych przez fanów w grze. Bez niej mody nie będą działać. Jeżeli masz już zainstalowanego Forge dla Minecraft 1.17+ możesz pominąć ten krok.

Jeżeli nie masz zainstalowanego Forge, postępuj zgodnie z poniższym poradnikiem:

Instalacja Forge dla Minecraft 1.17+

Krok 2: Pobierz Timber Mod dla Minecraft 1.17+

Drugim krokiem po instalacji Forge jest pobranie modu z oficjalnej strony twórcy. W tym celu należy przejść do niej za pomocą poniższego linku:

Pobierz Timber Mod dla Minecraft 1.17+

Z listy wybieramy wersję zgodną z zainstalowaną już wersją Forge z kroku pierwszego. W przypadku tego poradnika będzie to wersja 1.17.1.

Pobieranie Timber Mod dla Minecraft 1.17+

Pobieranie modyfikacji następuje po wciśnięciu przycisku strzałki w dół, a następnie pobierania uruchomi się automatycznie.

Krok 3: Przenieś pobrany plik do folderu Mods

Po pobraniu modyfikacji Timber Mod plik należy przenieść do folderu Mods w folderze .minecraft.

Aby to zrobić, należy wyszukać %appdata% za pomocą lupy, przypiętej na pasku zadań w lewej, dolnej części ekranu. Następnie należy go zatwierdzić Enterem.

Instalacja Timber Mod dla Minecraft 1.17

Po wykonaniu tej czynności na ekranie powinien pojawić się eksplorator. Następnie należy przejść do folderu .minecraft, a potem mods. Do tego folderu należy przenieść wcześniej pobrany plik.

Przenoszenie Timber Mod do folderu mods - Minecraft 1.17+

Krok 4: Uruchom Minecrafta 1.17 z Timber Mod

Po wykonaniu powyższych kroków należy na koniec uruchomić Minecrafta, aby sprawdzić, czy mod działa poprawnie. Aby to zrobić, należy uruchomić launcher i wybrać wersję Minecrafta 1.17 z Forge. Następnie uruchomić grę.

Jeżeli gra się nie uruchamia i pokazuje się informacja o błędzie, należy sprawdzić, czy pobrana wersja modu jest zgodna z zainstalowaną wersją Forge.

Po uruchomieniu należy włączyć wybraną przez nas mapę, następnie podejść do drzewa z siekierą i należy go ściąć, ścinając pierwszy klocek od ziemi. Jeżeli drzewo się ścięło w całości, mod działa poprawnie.

Jeżeli drzewo nie ścięło się w całości, należy wcisnąć klawisz V, trzymając siekierę i ponownie ściąć drzewo. Teraz drzewo powinno ściąć się w całości. Mod nie zadziała, jeżeli ścinamy drugi klocek drewna, który nie łączy się już z ziemią lub wyżej.

Włączony Timber Mod Minecraft 1.17+
Włączony Timber Mod na Minecraft 1.17

Przydatne skróty klawiszowe w Timber Mod dla Minecrafta 1.17+

  • V (podczas trzymania siekiery) – aktywuje lub dezaktywuje mod
Udostępnij ten wpis!
Default image
RitzyRanger
Moje ulubione gatunki gier to: przygodówki i symulatory. Wiele godzin spędziłem eksplorując świat z Larą we wszystkich częściach Tomb Raider. W wolnych chwilach lubię odprężyć się przemierzając kolejne kilometry w OMSI 2.
Liczba artykułów: 172
Zostaw komentarz