🏠 Strona główna Poradniki Minecraft Mody 1.17 Jak zainstalować Just Enough Items (JEI) dla Minecraft 1.17+?

Jak zainstalować Just Enough Items (JEI) dla Minecraft 1.17+?

Minecraft to bardzo rozbudowana gra, która dodatkowo może zostać poszerzona o modyfikacje, stworzone przez fanów gry. Oprócz znanych i usprawniających modów grę, takich jak OptiFine i JurneyMap, warto również zainstalować Just Enough Items (JEI), który to pozwala na przeglądanie receptur i przedmiotów w grze. Jak zainstalować Just Enough Items dla Minecrafta 1.17+?

Co to jest Just Enough Items (JEI)?

Just Enough Items (znany również jako JEI) to mod do gry Minecraft, który to wyświetla receptury i informacje o blokach dostępnych w grze. To właśnie dzięki temu gracze mogą podglądnąć listę potrzebnych przedmiotów do wykonania innej. Mod jest na tyle zaawansowany, że wspiera również mody innych graczy, które dodają do gry nowe elementy, przedmioty i receptury.

Jak zainstalować JEI Minecraft 1.17
JEI dla Minecrafta 1.17.1

Just Enough Items jest następcą moda Not Enough Items, lecz JEI został napisany od nowa w celu lepszej stabilności i wydajności w samej grze. Mod ten również jest popularny wśród graczy Minecraft, modujących grę.

Instalacja Just Enough Items (JEI) dla Minecrafta 1.17+

Instalacja moda Just Enough Items w tym poradniku przeznaczona jest na wersję Minecraft 1.17 wraz z zainstalowanym dodatkiem Forge. Poniżej prezentujemy instalację moda JEI w 4 krokach.

Krok 1: Zainstaluj Forge dla Minecraft 1.17+

Mod współpracuje z Forge, dlatego też w celu instalacji moda najpierw trzeba zainstalować Forge dla Minecrafta 1.17+. Forge jest to rozszerzenie do gry, które pozwala na instalację modów od fanów gry. Jeżeli masz już zainstalowanego Forge dla Minecrafta 1.17.X to możesz pominąć ten krok.

Jeżeli jednak nie masz zainstalowanego Forge, skorzystaj z tego poradnika poniżej:

Instalacja Forge dla Minecraft 1.17+

Krok 2: Pobierz Just Enough Items dla Minecraft 1.17+

Pobieranie moda odbywać się może za pomocą linku z oficjalnej strony moda. Wystarczy przejść pod wskazany adres i wybrać właściwą wersję moda:

Pobierz Just Enough Items dla Minecraft 1.17+

Z listy należy wybrać właściwą wersję, zgodą z zainstalowaną wersją Forge. W przypadku tego poradnika będzie to najnowsza wersja Beta, przeznaczona dla Minecrafta 1.17.1.

Pobieranie Just Enough Items dla Minecrafta 1.17

Pobieranie modyfikacji następuje po wciśnięciu przycisku strzałki w dół, a następnie pobierania uruchomi się automatycznie.

Krok 3: Przenieś pobrany plik do folderu Mods

Pobrany plik moda Just Enough Items należy przenieść do folderu mods.

Aby dostać się do tego folderu, należy wcisnąć przycisk lupy na pasku zadań (domyślnie lewy, dolny róg w Windows 10). Następnie należy wpisać %appdata%.

Szukanie folderu Mods w Minecraft 1.17+ dla JEI

Po kliknięciu klawisza ENTER otworzy się eksplorator. Dalej trzeba wejść do folderu .minecraft, a w nim poszukać folderu o nazwie mods. Do tego folderu należy przenieść wcześniej pobrany plik z modem.

Krok 4: Uruchom Minecrafta 1.17 z Just Enough Items

Ostatnim elementem instalacji jest sprawdzenie, czy mod działa poprawnie w grze Minecraft. W tym celu uruchamiamy launcher Minecraft i wybieramy wersję 1.17 z Forge. Następnie uruchamiamy grę.

Jeżeli gra nie chce się uruchomić, być może mod pobrany został w złej wersji. Zalecane jest sprawdzenie, czy na pewno wersja pobranego moda zgadza się z zainstalowaną wersją Forge.

Po uruchomieniu się gry, wczytaniu mapy i otworzeniu ekwipunku z prawej strony pojawi się nowy element, co oznacza, że mod działa poprawnie.

Jak zainstalować Just Enough Items dla Minecrafta 1.17+
Poprawnie zainstalowany mod Just Enough Items dla Minecrafta 1.17+

Przydatne skróty klawiszowe w Just Enough Items w Minecraft 1.17+

  • W ekwipunku gracza nad przedmiotem + R: pokazuje recepturę
  • W ekwipunku gracza nad przedmiotem + U: pokazuje wykorzystanie przedmiotu w innych recepturach
  • W ekwipunku gracza + O: chowanie/wysuwanie listy z JEI
5/5 - (26 ocen)
Udostępnij ten wpis!
Minecraft

Więcej o Minecraft

Minecraft to gra komputerowa, która została wydana 18 listopada 2011 roku. Jest to bardzo popularna gra o otwartym świecie, która rozwijana jest przez Mojang Studios.

Default image
RitzyRanger
Moje ulubione gatunki gier to: przygodówki i symulatory. Wiele godzin spędziłem eksplorując świat z Larą we wszystkich częściach Tomb Raider. W wolnych chwilach lubię odprężyć się przemierzając kolejne kilometry w OMSI 2.
Liczba artykułów: 201
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody Quizy