🏠 Strona główna Poradniki Minecraft Jak zainstalować JourneyMap dla Minecraft 1.17+?

Jak zainstalować JourneyMap dla Minecraft 1.17+?

Minecraft to kreatywna gra, w którą to grają nie tylko dzieci, ale również i nastolatkowie czy dorośli. Modyfikacje to niemalże nierozłączna część tej gry, dzięki którym można rozwinąć podstawowe funkcje gry. Jedną z ciekawszych modyfikacji jest JourneyMap, który dodaję mapę do Minecrafta. Jak pobrać i zainstalować JourneyMap dla Minecrafta 1.17+?

Co to jest JourneyMap?

JourneyMap jest mod do Minecrafta z zainstalowanym Forge, który mapuje świat Minecrafta w czasie rzeczywistym podczas eksploracji obszaru przez gracza. Wygenerowaną mapę oglądać można w przeglądarce internetowej lub w grze jako minimapę lub na pełnym ekranie.

Mapa JourneyMap dla Minecrafta 1.17+

Mapa pozwala również na podgląd graczy, zwierząt czy wrogich mobów w pobliżu gracza, dodawaniem punktów orientacyjnych (tzw. waypoints) wraz z możliwością szybkiego teleportowania się do nich. JourneyMap jest jednym z popularnych modów, dodającym nową mapę w grze.

Instalacja JourneyMap dla Minecrafta 1.17+

W dzisiejszym poradniku skupimy się na instalacji modu JourneyMap dla Minecrafta w wersji 1.17.X. Instalacja moda nie jest trudna, jednak wymaga instalacji Forge. Instrukcja składa się z kilka prostych kroków.

Krok 1: Zainstaluj Forge dla Minecraft 1.17+

Pierwszym krokiem jest instalacja Forga dla Minecrafta 1.17+. Rozszerzenie to pozwala na instalację kompatybilnych modów. Bez tego wspomniany mod nie zostanie poprawnie zainstalowany i nie uruchomi się. Krok ten możesz pominąć, jeżeli masz już zainstalowanego Forge dla Minecrafta 1.17+.

W przypadku, gdy nie masz jeszcze pobranego Forge dla Minecrafta 1.17+, zainstaluj go, korzystając z naszego poradnika:

Instalacja Forge dla Minecraft 1.17+

Krok 2: Pobierz JourneyMap dla Minecraf 1.17+

Modyfikację JourneyMap można pobrać z oficjalnej strony twórcy modyfikacji. Aby to zrobić, należy kliknąć na poniższy link:

Pobierz JourneyMap dla Minecraft 1.17

Z listy plików należy przejść do zakładki “Recent Files”, a następnie znaleźć wersję zgodą z zainstalowaną wersją Forge z kroku pierwszego. Na potrzeby tego poradnika będzie to wersja 1.17.1:

Pobieranie JourneyMap dla Minecraft 1.17+

Pobieranie modyfikacji następuje po wciśnięciu przycisku strzałki w dół, a następnie pobierania uruchomi się automatycznie.

Krok 3: Przenieś pobrany plik do folderu Mods

Po pobraniu modyfikacji JourneyMap plik należy przenieść do folderu Mods w folderze .minecraft.

Aby odnaleźć właściwy folder, należy kliknąć lupę, znajdującą się na pasku zadań, a następnie wpisać %appdata%. Po wciśnięciu klawisza Enter wyświetli się eksplorator plików.

Instalacja modu JourneyMap dla Minecrafta 1.17+ - szukanie folderu Mods

Następnie należy odnaleźć folder .minecraft, a w nim mods. To właśnie w to miejsce należy przenieść pobrany wcześniej plik z modem JourneyMap.

Krok 4: Uruchom Minecrafta 1.17 z JourneyMap

Ostatnim krokiem jest uruchomienie Minecrafta wraz z modem JourneyMap. W tym celu uruchamiany launcher i wybieramy wersję Minecraft z Forge. Następnie uruchamiamy grę oraz wybranych przez nas świat. Na starcie powinna pojawić się działająca mini mapa — to znak, że modyfikacja działa tak, jak należy.

Działająca mini mapa JourneyMap dla Minecrafta 1.17+

Przydatne skróty klawiszowe w JourneyMap dla Minecrafta 1.17+

  • J — otwiera mapę na pełnym ekranie, a przy pierwszym uruchomieniu ustawiania i informacje o zmianach
  • [ — zmiania widok mini mapy (dzień, noc, wysokość)
  • B — dodaje nowy punk orientacyjny/waypoint
Udostępnij ten wpis!
Default image
RitzyRanger
Moje ulubione gatunki gier to: przygodówki i symulatory. Wiele godzin spędziłem eksplorując świat z Larą we wszystkich częściach Tomb Raider. W wolnych chwilach lubię odprężyć się przemierzając kolejne kilometry w OMSI 2.
Liczba artykułów: 177
Zostaw komentarz