Aktualne promocje na gry

Brak aktualnych promocji


Zakończone promocje na gry


Promocje na gry cyfrowe i wydania pudełkowe

Postępująca rewolucja cyfrowa sprawiła, że porzuciliśmy swoje wcześniejsze przyzwyczajenia w różnych kwestiach – łącznie z tym, jak kupowało się kiedyś gry. W tej chwili sprzedaż pudełkowa (poza wydaniami kolekcjonerskimi) zupełnie ustąpiła miejsca tej cyfrowej. Co to oznacza dla zwykłego gracza? Wygodę, dostępność niezależnie od miejsca na świecie i, przede wszystkim, dużo większą skłonność producentów do wszelkiego rodzaju przecen, obniżek a nawet udostępniania niektórych gier za darmo.

Promocje na gry

W tej chwili na rynku gracz ma styczność z kilkoma najpopularniejszymi cyfrowymi dystrybutorami gier. Na pierwszy plan wysuwa się oczywiście największy z nich, czyli Steam. Dawno jednak już minęły czasy, kiedy nie miał on godnej konkurencji. Fani gier sportowych, takich jak FIFA, czy też „gry w życie” jaką są SIMSy z pewnością znają Origin. Swego czasu bardzo głośno zrobiło się o GOGu, który zaczął oferować gry bez irytujących DRMów. Absolutnym hitem wśród najbardziej oszczędnych graczy jest za to Epic Games Launcher, który swoją polityką rozdawniczą zadziwia growy świat od dłuższego czasu. U wszystkich wyżej wymienionych dystrybutorów przez większość roku można trafić na przecenione tytuły, jednak prawdziwą gratką są duże wyprzedaże związane z jakimś wydarzeniem w roku.

Przeceny na Steam

Steam jest znany z bardzo częstych wyprzedaży na szeroką skalę. W samej tylko końcówce 2021 roku można było kupić przecenione gry podczas czterech dużych czasowych wyprzedaży:
  • Digital Tabletop Fest 2021 (21-25.10);
  • Halloweenowa wyprzedaż (28.10-1.01);
  • Jesienna wyprzedaż (21-30.11);
  • Zimowa wyprzedaż (22.12-5.01).
Podczas tego typu akcji ceny gier zostają obniżone od kilku do nawet 90%. Jest to szczególnie zachęcające, gdyż promocji podlegają nie tylko mniej znane gdy, często przygotowywane przez niezależne studia, ale też największe hity.

Jak wyszukiwać promocje i obniżki cen?

Najprostszym sposobem wydaje się po prostu wejście na wybrany wcześniej portal/aplikację zajmującą się dystrybucją gier. Każda z nich posiada sekcję „promocje” lub „obniżki”. W ten sposób jednak gracz musi przekopać się przez ogromne ilości gier niekoniecznie wysokiej jakości, tylko po to, żeby w końcu trafić na to, w co chce zagrać. Nie jest to też najlepszy sposób w przypadku, gdy gracz nie do końca wie w co chciałby zagrać, nie ma nawet pomysłu na gatunek. Podobnie sprawa ma się w przypadku wyszukiwania promocji w wyszukiwarce internetowej. O ile wpisanie frazy „gry promocje”, czy „promocje gry” bez problemu pomoże znaleźć promocje i przeceny, o tyle nie koniecznie umożliwi łatwe odnalezienie czegoś dla niezdecydowanych. W takim wypadku najlepszym rozwiązaniem zdaje się być korzystanie z portali, takich jak np. ritzyranger.pl. Serwisy tego typu zbierają i podają w przystępnej formie informacje o najciekawszych przecenach i promocjach u wszystkich najpopularniejszych producentów. Często można tam łatwo znaleźć informacje dotyczące czasu trwania i wysokości promocji, cenie i bezpośredni link do zakupu. Dodatkowo, tego typu portal robi przesiew, odrzuca gry niższej jakości po to, żeby gracz nie musiał się już tym zajmować.

Jakie największe tytuły można dostać w promocji?

Odpowiedź jest niezwykle prosta – praktycznie wszystkie oprócz premierowych (choć i te czasem się da). Wszystko zależy tylko i wyłącznie od momentu w roku. W ostatnich latach, podczas największych wyprzedaży, można było trafić na prawdziwe perełki. Co jakiś czas można np. kupić Wiedźmina 3 z dodatkami w wersji Game Of The Year za ok 30 zł. Gry sportowe, które wychodzą co roku, jak FIFA także są systematycznie przeceniane nawet o kilkadziesiąt procent. Wielokrotnie także dystrybutorzy przygotowywali kilkudziesięcioprocentowe obniżki na gry pokroju Red Dead Redemption 2. Jeśli chodzi jednak o największe, bo 100% obniżki na głośne tytuły prym wiedzie Epic. W ostatnich latach można było dostać u nich za darmo takie tytuły jak GTA V, Kingdom Come: Deliverence, Assassin’s Creed: Syndicate, Star Wars Battlefront II czy Watchdogs 2.

Start Poradniki Kody