Strona główna » Newsy » Piąta rocznica gry Dead by Daylight – Korony, nowe przedmioty, zawieszki, skiny i dodatkowe punkty!

Piąta rocznica gry Dead by Daylight – Korony, nowe przedmioty, zawieszki, skiny i dodatkowe punkty!

30 czerwca możemy wspólnie świętować piątą rocznicę powstania Dead by Daylight. Z tej okazji w grze pojawia się specjalny event, podczas którego można zdobywać Korony oraz specjalne przedmioty. Nie zabraknie także możliwości zdobycia większej ilości punktów.

Event z okazji Piątej Rocznicy DBD

Event rocznicowy w dbd

Dead by Daylight pojawiło się na rynku 14 czerwca 2016 roku. Gra o prostych zasadach rozgrywki przeszła niewątpliwie wiele zmian od daty premiery. Nie zmienił się jednak cel gry, gdzie jeden z graczy wciela się w Zabójcę polującego na grupę czterech Ocalałych, którzy starają się uciec i przeżyć. Z okazji kolejnych lat dbd, gracze mogą cieszyć się rocznicowym eventem, który pozwala na odblokowanie unikatowych przedmiotów oraz jest szansą na zdobycie większej ilości punktów.

Obecne wydarzenie rocznicowe w Dead by Daylight rozpoczyna się 30 czerwca i będzie trwało do 15 lipca.

[AKTUALIZACJA] Event przedłużono do 22 czerwca!

Korony dla Ocalałych i Zabójców

Tak jak w ubiegłorocznym wydarzeniu rocznicowym, każda postać z gry nieposiadająca licencji będzie mogła odblokować Koronę. Odblokowany element będzie widoczny jako skin – do podstawowej głowy zostanie dodana złota korona, jak na poniższym zrzucie ekranu.

Korona jako skin z okazji eventu rocznicowego
Korona do zdobycia w Dead by Daylight

Korony będą pojawiać się na mapach w losowych miejscach, na specjalnych postumentach. Tylko jeden gracz będzie mógł odebrać Koronę z jednego miejsca, dlatego ich pojawianie będzie się odnawiało co jakiś czas w losowych lokacjach. Gdy Ocalały weźmie Koronę, wokół niego będzie pojawiało się confetti. Aby mógł ją zachować, będzie musiał uciec z meczu. Zabójcy także mogą zdobywać Korony. Wystarczy, że podejdą i zbiorą Koronę. W celu jej zachowania, Zabójca będzie musiał po prostu ukończyć mecz.

Uwaga: Korony mogą być tylko uzyskane przez oryginalne postacie z gry, czyli nieposiadające licencji.

Przedmioty rocznicowe

Toolbox rocznicowy w dbd
Wygląd rocznicowej skrzynki z narzędziami

Podczas eventu na drzewkach Krwistej Sieci będą pojawiały się apteczki, skrzynki z narzędziami oraz latarki ze zmienionymi teksturami nawiązującymi do rocznicy. Są to odmienione wersje przedmiotów obecnych już w grze, jednak zawierają dodatkowe efekty, np. confetti gdy oślepimy zabójcę.

Więcej punktów

Dary z urodzinowymi tortami

Na drzewkach Krwistej Sieci będą pojawiać się specjalne złote dary z ikoną tortu. Torty będą dawaly 105% bonusu punktów krwi zdobytych w meczu. Bonus będzie się łączył z innymi darami na punkty. Dodatkowo, nowy dar będzie dawał dodatkowy efekt działający na Ocalałego, który go ofiarował.

Błyszczące odłamki

Podczas pierwszego tygodnia wydarzenia, gracze dostaną dodatkowe Błyszczące odłamki. Twórcy podkreślają, że uzbierana ilość odłamków ma umożliwić odblokowanie postaci oryginalnej z gry. Otrzymane odłamki będzie można także wydawać na umiejętności pojawiające się w Sanktuarium Tajemnic.

Nowe zawieszki

W Dead by Daylight pojawią się do odblokowania dwie nowe zawieszki: miś i świeczki. Odblokowanie ich będzie prawdopodobnie możliwe za pomocą specjalnych kodów do zrealizowania w sklepie. Kody zostaną podane na mediach społecznościowych DBD. Poniżej podsyłamy linki do oficjalnego Facebooka i Twittera DBD:
Facebook Dead by Daylight
Twitter Dead by Daylight

Zawieszka z misiem w dbd
Zawieszka ze świeczkami w dbd

Nowe skiny

Z okazji rocznicy pojawią się także specjalne skiny zgodne z motywem kolorystycznym Rocznicy. Dwa pełne komplety skinów otrzyma ocalały David King i zabójca Widmo.

Skin dla Davida Kinga z okazji rocznicy Dead by Daylight
Skin dla Widma z okazji piątej rocznicy Dead by Daylight

Rotacja perków w Sanktuarium Tajemnic

Na czas wydarzenia, w Sanktuarium Tajemnic umiejętności będą się zmieniały każdego dnia, a nie raz na tydzień jak dotychczas. Ponadto, cena odblokowania perka będzie niższa o 500 odłamków.

Więcej informacji o rocznicy i ciekawostek na temat Dead by Daylight można zdobyć śledząc oficjalne social media oraz stronę internetową.

5/5 - (42 ocen)
Sdílejte tento příspěvek!
Dead by Daylight
Default image
Mrrroziu
Miłośnik gier typu horror survival, jak i ogromny fan symulatorów. Ostatnio najwięcej czasu spędzam przy Dead by Daylight, przy grze będącej dla mnie świetnym zastrzykiem adrenaliny. W wolnych chwilach lubię też zaglądać do świata Minecrafta i The Sims realizując tam swoje szalone pomysły.
Liczba artykułów: 22
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody