Strona główna » Newsy » Dead by Daylight – nadchodzi nowe DLC Resident Evil

Dead by Daylight – nadchodzi nowe DLC Resident Evil

Podczas wtorkowej transmisji, studio Behaviour we współpracy z Capcom przedstawiło nowy dodatek do Dead by Daylight związany z serią gier Resident Evil. To już dwudzieste rozszerzenie do Dead by Daylight i dziesiąte oparte na licencji. Premierę DLC zaplanowano na 15 czerwca. Z nową zawartością można już jednak zapoznać się na Publicznej Wersji Testowej (PTB).

Oficjalny zwiastun Dead by Daylight: Resident Evil Chapter

We wtorek o godzinie 18:30 na oficjalnych kanałach YouTube i Twitch odbyła się transmisja na żywo prezentująca między innymi nowe rozszerzenie. Resident Evil Chapter doda do gry nowego zabójcę Nemesis, dwóch ocalałych: Jill Valentine i Leon S. Kennedy oraz nową mapę. Oprócz tego, w rozgrywce będą dostępne dwa nowe rodzaje przedmiotów dla ocalałych, a co za tym idzie, nowy sposób pozyskiwania ich.

Nowa zawartość Dead by Daylight: Resident Evil Chapter będzie miał swoją premierę już 15 czerwca 2021 roku. Nie znamy jeszcze oficjalnej ceny, ale przewidujemy, że nowe DLC w wersji na PC ze względu na dodatkową postać będzie prawdopodobnie kosztować około 44,33 zł, podobnie jak Stranger Things Chapter. Nowy dodatek będzie dostępny na wszystkich platformach z wyjątkiem wersji mobilnej: Steam, Google Stadia, Microsoft Store, PS4, PS5, Xbox One, Xbox Series X/S oraz Nintendo Switch.

Uwaga: działanie DLC opisane w niniejszym poście dotyczy wersji testowej i może ulec jeszcze zmianie.

Nowy zabójca: Nemesis

Dwudziestym czwartym zabójcą w Dead by Daylight będzie licencjonowana postać z nowej wersji gry Resident Evil 3 – Nemesis.

dbd Nemesis
dbd Skin podstawowy Nemesis

Moc jaką posługuje się zabójca to Wirus T. Atakiem specjalnym jest Uderzenie Macką, które pozwala atakować ocalałych ze średniej odległości. Pierwszy atak za pomocą Macki powoduje u ocalałego skażenie. Kolejne uderzenie ocalałego, który został już skażony czyni go rannym. Każdy atak za pomocą Macki sprawia, że można zaobserwować wzrost prędkość mutacji. Opis mocy w grze podpowiada, że osiągnięcie 2 prędkości mutacji zwiększa zasięg atakowania, zaś przy prędkości mutacji 3 za pomocą macki można niszczyć palety i część ścian. Nie mniej jednak na wersji PTB niszczenie palet można zaobserwować już przy drugim poziomie mocy, co może być błędem w opisie lub w rozgrywce. Bieżący poziom mocy wyświetlany jest na ikonie Wirusa T, podobnie jak ma to miejsce przy mocy Wewnętrznego Zła Myersa.

dbd nemesis atak macka
dbd zombie

Dodatkiem do mocy killera będą niezależne zombie określone jako „Specjalny wróg”. To pierwszy raz, kiedy zabójca będzie miał do dyspozycji dodatkowe postacie działające w pełni autonomicznie. Zombie, podobnie jak Nemesis, mogą nakładać na ocalałych efekt skażenia. Jeśli ocalały okaże się już być skażonym, zostanie zraniony. Choć zombie poruszają się wolno, mogą blokować ocalałych w przejściu. Aury zombie są widoczne dla killera, więc jeżeli zbliżają się w stronę ocalałych, ci mogą być łatwiejsi do zlokalizowania. Ocalali mogą zniszczyć zombie za pomocą palet oraz oślepiać je na 10 sekund latarkami. Nie mniej jednak, zniszczone zombie odrodzi się po niedługim czasie. Zombie mogą być także niszczone za pomocą Uderzenia Macki w celu zwiększenia mocy.

dbd umeiejętnosc smiertelny poscig
dbd umiejetnosc histeria
dbd umiejetnosc erupcja

Trzy unikalne moce Nemesis to: Śmiertelny pościg – pozwala ujrzeć przez kilka sekund aury ocalałych na początku meczku, Histeria – nakłada efekt Nieświadomy rannym ocalałym po zadaniu ataku podstawowego, Erupcja – regresuje generatory po wprowadzeniu ocalałego w stan agonii.

Nemesis posiada cechy podstawowego zabójcy: jego prędkość to 115 % (4,6 m/s), a zasięg terroru wynosi 32 metry.

Nowi Ocalali: Jill Valentine i Leon S. Kennedy

Podobnie jak miało to miejsce przy dodatku Stranger Things, w Resident Evil Chapter zostanie dodanych dwóch ocalałych.

dbd Jill Valentine

Nową Ocalałą jest Jill Valentine – amerykańska agentka ds. operacji specjalnych organizacji BSAA, której jest współzałożycielką i oryginalnym członkiem. Jest szanowanym, wysokiej rangą operatorem, dzięki swojemu zaangażowaniu w wykorzenienie bioterroryzmu i przetrwaniu podczas wybuchów epidemii Biohazard w hrabstwie Arklay w 1998 roku. Postać Jill została odwzorowana z Resident Evil 3 (2020).

dbd umiejętność przeciwdziałanie
dbd umiejętność odrodzenie
dbd umiejętność mina

W Dead by Daylight jej trzy unikatowe umiejętności to: Przeciwdziałanie – pozwala szybciej oczyszczać totemy, Odrodzenie – dodaje 50% postępu leczenia po zdjęciu (się) z haka, Mina – pozwala na zastawianie pułapek na generatorach. Zdolności te pozwalają jej na pośrednią walkę i zapewnianie znacznego wsparcia reszcie zespołu.

dbd Leon Kennedy

Nowym Ocalałym jest Leon Scott Kennedy – amerykański agent federalny, zatrudniony w Division of Security Operations (D.S.O.), agencji antyterrorystycznej pod bezpośrednim nadzorem prezydenta. Kennedy jest znanym ocalałym z incydentu zniszczenia Raccoon City w 1998 roku, a następnie jako policjant. Po ucieczce zaproponowano mu pracę w zespole US-STRATCOM zajmującym się przeciwdziałaniem B.O.W. walki i służył do 2011 roku w powtarzających się operacjach na całym świecie. Postać Leona została odwzorowana z Residenta Evila 2 (2019).

dbd umiejętność zaciśnięte zęby
dbd umiejętność granat błyskowy
dbd umiejętność zapał nowicjusza

W Dead by Daylight jego trzy unikatowe umiejętności to: Zaciśnięte zęby – wycisza wydawanie dźwięków i jęków postaci podczas leczenia, Granat błyskowy – pozwala na pozyskanie granatu, Zapał nowicjusza – ujawnia aurę regresujących się generatorów. Zdolności te pozwalają mu ignorować ból, rozpraszać zabójcę i śledzić utracone cele.

Więcej informacji biograficznych o bohaterach można znaleźć na Resident Evil Wiki.

Nowa mapa: Posterunek policji Raccoon City

Ze względu na to, że Dead by Daylight od października 2020 roku przechodzi rework graficzny, ostatnio wydawane DLC nie dodawały nowych map. Resident Evil Chapter jest więc pierwszym z nowych rozszerzeń, które wreszcie doda nowe miejsce do gry.

dbd Raccoon City
dbd Posterunek Resident Evil
dbd Posterunek Raccoon City

Nową mapą jest Posterunek policji Raccoon City, który jak podają twórcy, został odtwarzony z remake’ów Resident Evil 2 i 3 oraz jej kultowych lokacji. Na Posterunku znajdziemy niewątpliwie wiele easter eggów związanych z serią RE. To piąta z kolei zamknięta mapa w Dead by Daylight, która zawiera aż 3 kondygnacje. Na mapie znajdziemy wiele małych pomieszczeń i wąskich korytarzy, jak i bardziej otwartą przestrzeń w centralnej części. Nie zabrakło też wyjścia na zewnątrz, gdzie znajdziemy bramy wyjściowe i kilka loop.

Nowe mechaniki

Nowe rozszerzenie, oprócz dodania nowych postaci i mapy, dodaje też całkiem nowe elementy w rozgrywce. Są one związane z nową mocą zabójcy oraz umiejętnością ocalałego Leona Kennedy’iego.

dbd wytwarzanie granatu

Granat – nowy przedmiot ocalałego w grze, który można wytworzyć jedynie podczas meczu za pomocą umiejętności Granat Błyskowy. Wytworzenie granatu odbywa się poprzez wejście do szafki z pustymi rękami. Przedmiotu nie można zdobyć poprzez Krwistą Sieć.

dbd wstrzykiwanie szczepionki

Strzykawki – jedyny sposób na wyleczenie się Ocalałych z zakażenia Wirusem T jest wstrzyknięcie sobie ograniczonej liczby szczepionek znajdujących się w skrzyniach z zaopatrzeniem na mapie. To nowy typ skrzynek pojawiających niezależnie się od ilości standardowych skrzyń na mapie.

Zombie – po raz pierwszy w Dead by Daylight nowemu Zabójcy towarzyszą dodatkowe postacie posiadające sztuczną inteligencję. Zombie będą pojawiać się na mapie w celu odszukania Ocalałych, a następnie będą próbowały zainfekować i zaatakować.

Publiczna Wersja Testowa

Gracze posiadający kopię gry na Steam już dziś mogą zagrać w nowe DLC. W tym celu należy we właściwościach gry na Steam, w zakładce Beta wybrać z rozwijanej listy wersję „public-test”. Przywrócenie wersji live odbywa się analogicznie.

5/5 - (68 ocen)
Sdílejte tento příspěvek!
Dead by Daylight
Default image
Mrrroziu
Miłośnik gier typu horror survival, jak i ogromny fan symulatorów. Ostatnio najwięcej czasu spędzam przy Dead by Daylight, przy grze będącej dla mnie świetnym zastrzykiem adrenaliny. W wolnych chwilach lubię też zaglądać do świata Minecrafta i The Sims realizując tam swoje szalone pomysły.
Liczba artykułów: 22
komentarze 2
  1. Super artykuł i cieszę się, że zaczynacie pisać też o DBD, gdybym jeszcze był fanem tej gry, to marzyłbym znaleźć tak dobre polskie źródło informacji ?

Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody