🏠 Strona główna Newsy Aktualizacja The Sims 4 na czerwiec 2022 – fazy księżyca i przenośny teleskop

Aktualizacja The Sims 4 na czerwiec 2022 – fazy księżyca i przenośny teleskop

Do The Sims 4 właśnie została wydana czerwcowa aktualizacja, która dodaje do gry fazy księżyca, nowy teleskop oraz kilka elementów do trybu tworzenia Sima. Uaktualnienie już można pobierać na komputerach oraz konsolach.

Aktualizacja The Sims 4 – czerwiec 2022

Tylko jeden dzień został do oficjalnej premiery najnowszego pakietu rozgrywki The Sims 4 Wilkołaki. W związku z tym twórcy postanowili zrobić niespodziankę fanom i wydali czerwcową aktualizację do The Sims 4, która przygotowuję grę na najnowsze rozszerzenie oraz przynosi zapowiedziany przenośny teleskop, a także wprowadza fazy księżyca. Kilka nowych elementów pojawiło się także w trybie tworzenia Sima oraz w menu z wyborami scenariuszy.

Najnowsza aktualizacja wprowadza poprawki do ponad 20 znalezionych błędów do podstawowej grze oraz w kilku rozszerzeniach. Aby pobrać aktualizację do The Sims 4, należy otworzyć aplikację Origin na komputerze lub przejść do zakładki aktualizacji na konsolach PlayStation i Xbox.

Cykle księżyca w aktualizacji The Sims 4

Największą nowością, która najbardziej powiązana jest z najnowszym rozszerzeniem jest zaimplementowanie do The Sims 4 cyklu księżyca. Od teraz księżyc będzie się zmieniał w mirę upływu czasu, co będzie miało realny wpływ na ilość światła w nocy we wszystkich światach każdego z dodatków. Gra oferuje osiem faz: ów, rosnący półksiężyc, pierwsza kwadra, rosnący niepełny księżyc, pełnia, malejący niepełny księżyc, trzecia kwadra i malejący półksiężyc. Domyślnie w grze ustawiono, aby faza księżyca zmieniała się co noc, ale można to zmienić, przechodząc do ustawień gry do zakładki “Otoczenie”.Dostępne długości cyklu księżyca w The Sims 4 to: 2, 4, 8, 16 lub 24 dni. Istnieje także możliwość wybrać konkretną fazę na stałe lub wyłączyć efekty księżyca.

Cykle księżyca aktualizacja The Sims 4 czerwiec 2022

Każda faza księżyca wpływa na nadnaturalnych Simów, więc warto je obserwować. Można to zrobić, spoglądając na dół ekranu lub przechodząc do kalendarza. Znajdują się tam informacje o fazach księżyca na następne 25 dni, więc może się przydać w przypadku polowania na pełnię lub nów księżyca.

Fazy księżyca aktualizacja The Sims 4 czerwiec 2022

System faz księżyca z czerwcowej aktualizacji The Sims 4 wywiera wpływ na moce Simowych okultystów: wampirów, wilkołaków, czarodziejów, syren oraz kosmitów. Poniżej przedstawiamy pełną listę:

 • Syreny – zmniejszenie utraty nawodnienia
 • Wampiry – wolniejsza regeneracja mocy
 • Czarodzieje – większa szansa na udane zaklęcia
 • Kosmici – specjalny nastrójnik w trakcie kąpieli księżycowej

Aktualizacja wprowadziła także kilka nowych interakcji dla dzieci. Od teraz mali Simowie mogą zadawać pytania o każdą z faz księżyca oraz mogą mówić księżycowi dobranoc. W zależności od fazy księżyca, mały Sim będzie miał księżycowe sny.

Przenośny teleskop i śmierć od meteorytów

Czerwcowa aktualizacja do The Sims 4 wprowadziła zapowiadane i długo wyczekiwane przenośne teleskopy, które można zakupić w trybie kupowania za 750 Simoleonów. Nowy obiekt dostępny jest aż w 9 wariantach kolorystycznych, w tym jeden z motywem galaktyki. Poniżej przedstawiamy jego pełny opis oraz wygląd wszystkich wersji.

Kieszonkowe obserwatorium – Twoje podwórko może wreszcie odetchnąć z ulgą, a Ty – obserwować niebo z klasą! Dołożyliśmy wszelkich starań, aby ten teleskop zmieścił Ci się nawet w kieszeni i umożliwił prowadzenie obserwacji z dowolnego miejsca. Co prawda korzystanie z tej wersji przyrządu nie stanowi za bardzo okazji do cielesnych uciech, ponieważ (jak zakładamy) nie zmieścisz się do środka, ale wydaje nam się, że jedno astronomiczne gniazdko miłości w zupełności wystarczy.

Mały teleskop aktualizacja The Sims 4 czerwiec 2022

Mały teleskop z The Sims 4 można schować do wyposażenia Sima i używać na dowolnej parceli – publicznej lub prywatnej. Podczas obserwowania nieba Simom wzrasta umiejętność logiki, uzupełnia się pasek zabawy oraz po pewnym czasie pojawia się nastrójnik skupienia. Teleskop pozwala na większość interakcji z obserwatorium z wyjątkiem opcji bara-bara i możliwości wydruków. W zależności od pory dnia na teleskopie są dostępne następujące interakcje:

 • Podglądaj sąsiadów
 • Obserwuj niebo
 • Szukaj prawdy
 • Patrz w gwiazdy
 • Śledź satelitę
 • Podglądaj mieszkania (wymagany dodatek The Sims 4 Miejskie Życie)

Nowa śmierć w The Sims 4

Używanie nowego teleskopu w The Sims 4 wiąże się z pewnym ryzykiem. Dotychczas w serii The Sims obserwowanie nieba mogło poskutkować porwaniem przez kosmitów. W czwartej części Sim, który zapatrzy się w niebo, może zginąć od uderzenia meteorytu.

Nowości w trybie tworzenia Sima

Twórcy wraz z najnowszą aktualizacją do The Sims 4 dodali trzy nowe elementy do trybu tworzenia Sima. Pierwszą z nich są nowe tęczowe tekstury do ślubnych sukienek, które mają swoje odpowiedniki w wersji ombre. Poprzednie wersje tęczowych sukienek, które zostały dodane wraz z aktualizacją w lutym 2022, były określane przez fanów jako nawiązujące do klanów.

tęczowe sukienki aktualizacja The Sims 4 czerwiec 2022

Kolejną nowością dla Simek z czerwcowej aktualizacji The Sims 4 jest udostępnienie wszystkim za darmo ślubnego hidżabu z pakietu rozgrywki The Sims 4 Ślubne historie, ale bez welonu i górnej ozdoby. Dostępny jest w zakładce nakryć w głowy i występuje w 12 różnych wersjach kolorystycznych.

Ślubne nakrycie głowy aktualizacja The Sims 4 czerwiec 2022

I ostatnią nowością przygotowaną przez twórców The Sims 4 jest nowa broda z teksturą kręconych włosów, która idealnie pasuje do krótkich włosów afro. Broda dostępna jest standardowo w 24 wariantach kolorystycznych.

Broda afro aktualizacja The Sims 4 czerwiec 2022

Pokrycie ścian i terenu w aktualizacji The Sims 4

Wygląda na to, że czerwcowa aktualizacja The Sims 4 należy zdecydowanie do tych większych, bo nowości nie zabrakło także w trybie budowania. Simowych budowniczych z pewnością ucieszy fakt, że twórcy dodali nowy mur ceglany “Elita – uwaga”, który posiada czarno żółte paski na dole. Świetnie komponuje się on razem z murem, który jest już dostępny w podstawowej grze. Aktualizacja wprowadziła także dwa nowe pokrycia terenu – malutkie kamienie oraz sosnowa ściółka.

Ściany i pokrycie terenu aktualizacja The Sims 4 czerwiec 2022

Nowy wygląd menu scenariuszy

W głównym menu The Sims 4 pojawił się zaktualizowany przycisk “Rozegra scenariusz”, który przenosi do nowej wersji sekcji z wyzwaniami. Od teraz scenariusze są ukazane w formie kafelkowym i zostały podzielone na kategorie: ograniczone czasowo, polecane dla Ciebie oraz pozostałe.

Menu scenariusze aktualizacja The Sims 4 na czerwiec 2022

Poprawione błędy w aktualizacji The Sims 4

The Sims 4

 • Dlaczego Simowie nie powinni mieć możliwości drzemki w krzaku, w którym… się bawiono? Nie znaleźliśmy dobrego powodu, więc naprawiliśmy to! Słodkich snów.
 • Podłogi nie będą już znikać na niskich/średnich ustawieniach grafiki dla użytkowników MacBooków Pro 16″ z 2019 roku.
 • To dobry dzień dla użytkowników MacBooków Pro 16″ z 2019 roku. Potencjalnie ważniejsze od tego, że podłoże nie znika, jest to, że gra nie będzie się zawieszać na Niskich ustawieniach grafiki.
 • Pamiętasz, jak to było, gdy robiłeś czarną ramkę na zdjęcie, potem zmieniałeś ją na inny kolor, a potem zmieniałeś zdanie i stwierdzałeś, że czarny to naprawdę dobra opcja, i próbowałeś zmienić ją z powrotem, ale nie wracała do czarnego? To już się nie zdarza! Twoje niezdecydowanie jest bezpieczne!
 • Jeśli spojrzałeś na zrzuty ekranu z podglądu paczki na Originie, niektóre paczki The Sims4 miały więcej zrzutów ekranu niż podczas podglądu paczki w menu głównym, więc upewniliśmy się, że każda paczka, która miała co najmniej cztery zrzuty ekranu na Originie, miała też co najmniej cztery zrzuty ekranu w naszym menu głównym, ponieważ nasze menu główne było zazdrosne, a teraz już nie.
 • Kombinezon ymBody_EF01BusinessSuitMed_WarmGray przeciskał się przez siebie, kiedy Sim w nim siedział. Naprawdę, przycinanie zbierało mnóstwo okruchów i brudziło kombinezon, więc był to problem, który wymagał naprawy. Fantazyjni Simowie na całym świecie radują się!
 • Sam nie jestem zbyt obeznany z techniką, ale nasi inżynierowie naprawili problem, w którym niskie/średnie ustawienia na wyświetlaczach Retina (o których nie miałem pojęcia, że istnieją) powodowały problemy z grafiką w partiach.
 • W sekcji Tutoriale w menu opcji gry dla konsoli Xbox znajdowało się kilka niepotrzebnych niebieskich bloków, więc się ich pozbyliśmy. Były one dziwne. Dziwne i niebieskie… i bardzo pudełkowate. Dla nas zbyt podejrzane!
 • 3… 2… 1… odlot! Czasami Simowie nie mogli budować statków rakietowych, ale to już nie jest możliwe!

The Sims 4 Śnieżna Eskapada

 • Cecha “Kulturalny” ma teraz tekst w języku rosyjskim. Gracze nie będą już wpatrywać się w ikonę osoby kłaniającej się bez żadnych wskazówek, co ona oznacza!

The Sims 4 Dzień w Spa

 • Jeśli Sim aspirujący do roli Specjalisty ds. Opieki nad Sobą chce zrealizować cel “Zgiełk”, powinien mieć taką możliwość! I teraz już mogą. Świat potrzebuje więcej zgiełku.
 • Rosyjskie i polskie tłumaczenia dla jednej z nowych aspiracji były ucinane w interfejsie użytkownika, gdy wybierano nową aspirację. Teraz opisy wyświetlają się prawidłowo!

The Sims 4 Kraina Magii

 • Potężni już czarodzieje, którzy wydawali się “zablokowani”, otrzymają teraz dodatkowe punkty bonusowe, gdy pasek XP wypełni się do maksimum. Czy muszę was ostrzegać, że naprawianie tego było prawdopodobnie złym pomysłem? Czy świat naprawdę potrzebuje więcej potężnych czarodziejów? W ten sposób powstają magiczni superzłoczyńcy!
 • Naprawiliśmy problem, który powodował, że czarodzieje i kosmici mieli dzieci z niepełnymi danymi genetycznymi. Ma to sens, ponieważ są oni kosmitami, ale nie było to dobre doświadczenie, ponieważ gdy dziecko stawało się nastolatkiem, brakowało mu spodni. I bielizny. Bez cenzury… Więc tak.

The Sims 4 Wystrój Marzeń

 • Kiedy Sim z poziomem 10 w karierze Dekoratora wnętrz wykonuje zadanie dodania poziomu, może teraz dodawać dodatkowe poziomy, ściany, schody i usuwać przedmioty na ścianach.
 • Simowie-dekoratorzy, którzy próbują wykonać zadanie Dodanie poziomu siłowni piwnicznej, mogą teraz dodawać piwnice. Simowie obawiający się pracy pod ziemią nie będą zadowoleni z tej aktualizacji.
 • Kurtka ymTop_GP10JeanJacket pojawi się teraz w katalogu jako kobiecy wybór stylu.

The Sims 4 Ślubne Historie

 • Rękawiczki powinny stanowić dodatek do sukni, a nie ją zmieniać, i w przypadku sukni yfBody_GP11DressBridePrincess jest to teraz prawdą! Rękawiczki nie będą już miały niepożądanej nakładki tekstur.
 • Kiedyś istniał magiczny pierścionek dla leworęcznych, który po założeniu na palec przeciwnej ręki zamieniał fakturę każdego innego pierścionka na swoją własną. Była to mroczna magia, zła magia, więc twórcy The Sims 4 położyli jej kres! Powiedzieli: “Nigdy więcej! Zostań na swoim własnym palcu, wstrętna bestio pierścieniowa!”. Teraz możesz nosić ten pierścionek i inny pierścionek na tym samym palcu, ale na przeciwnej ręce, i będą wyglądać inaczej! Wszystko jest tak, jak powinno być.
 • Zaktualizowano mapy dmap dla ymBody_GP11SuitFlowing_Red, co oznacza, że wygląda on mniej chybotliwie. Nikt nie lubi chwiejącego się kombinezonu.
 • Po wciągnięciu i wyciągnięciu kamery w oknach windowMISHigh2x1x4_02 i windowMISHigh1x1x3_02 będą one teraz zmieniać LoD w zależności od potrzeb. Teraz Laurentowie nie będą już tak zdezorientowani, gdy będą wchodzić i wychodzić ze swojej rezydencji.
 • Ten niezręczny moment, gdy Sim pochyla się, by pocałować się podczas Wolnego Tańca i nie udaje mu się… teraz jest jeszcze bardziej niezręczny, ponieważ faktycznie się dotykają, a ich ręce nie unoszą się. A może jest to mniej niezręczne? Nie jesteśmy pewni.

Sprawdź: The Sims 4 aktualizacje

5/5 - (32 ocen)
Udostępnij ten wpis!
The Sims 4

Więcej o The Sims 4

The Sims 4 to gra symulacyjna z serii The Sims. Premiera gry odbyła się w 2014 i do tej pory jest rozwijana dzięki nowym dodatkom i akcesoriom. Gra opiera się na symulacji życia na każdym z jego etapów.

Default image
Bigosik
Jestem fanem wielu gier z bardzo różnych gatunków - od symulacji, przez platformówki, aż po strzelanki. Najwięcej czasu spędziłem na pewno w simsach tworząc kolejne pokolenia (szczególnie w The Sims 2) oraz w Minecrafcie budując mnóstwo budowli i eksplorując świat.
Liczba artykułów: 249
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody Quizy