Strona główna » Zapowiedzi » Minecraft 1.19: The Wild Update! Zapowiedziano kolejną, dużą aktualizację

Minecraft 1.19: The Wild Update! Zapowiedziano kolejną, dużą aktualizację

Na Minecraft Live 2021 zapowiedziano kolejną, dużą aktualizację Minecrafta, nad którą twórcy będą pracowali po opublikowaniu Caves & Cliffs: Part II. Będzie to aktualizacja o nazwie The Wild Update, która będzie nosiła numerek 1.19. Czego możemy spodziewać się w tej aktualizacji?

The Dark Cities

The Dark Cites to nowy, duży element tej aktualizacji. Będzie to przerażające miejsce, pełne ciemności, pełne potworów, a w świecie Minecrafta generować się będzie poniżej poziomu 0. Obszar ten znany jest również jako Deep Dark.

Minecraft 1.19 - nowy, podziemny biom The Dark Cities

Częścią The Deep Cities będzie Warden, czyli nowy, wrogi mob. Będzie on ślepy, jednak będzie reagował na dźwięki. Na zaprezentowanym filmie widać, jak Warden nakłada oślepienie na gracza, przez co widzi tylko w ograniczony sposób oraz jak po głośniejszym skoku wrogi mob zbliża się do gracza i go zabija. Warden będzie dużo większy od gracza, co ma budzić w nim postrach.

Minecraft 1.19 nowy wrogi mob Warden

Nowy, bagienny biom: Mangrove Swamp

W tej aktualizacji twórcy mają skupić się również nie tylko na strasznych rzeczach, ale również tych spokojniejszych. Jedne z nich to dodanie kilku nowości jest dodanie nowego biomu Mangrove Swamp. Będą wyglądać bardziej przyjaźnie i milej niż obecne bagna do tej pory.

Nowy biom Minecraft 1.19

Łódka ze skrzynią

Nowością również będzie łódka, do której będzie można zapakować skrzynię i razem z nią płynąć i zwiedzać świat. Niby drobne ułatwienie, jednak pozwoli na dłuższe podróże bez obaw o miejsce w ekwipunku.

Skrzynie w łódkach Minecraft The Widl Update

Nowe drzewa – Mangrowce

Mangrowce to nowy typ drzew w Minecrafta – najbardziej korzenne, jak do tej pory. Drzewa te będą miały nowy system korzeniowy, w którym to właśnie te korzenie będą rozrastały się wraz z drzewem.

Mangrowce - nowe drzew w Minecraft

Dodatkowo Mangrowce rosną na wodzie, przyniosą nowy rodzaj drewna w grze, a ich niesamowite kształty urozmaicą wygląd świata w Minecrafcie.

Mangrove Wood Type - nowy typ drzewa

Nowe moby: żaby, świetliki i kijanki

W Minecraft 1.19 The Wild Update zobaczyć będzie można nowe moby: żaby, świetliki i kijanki.

W The Wild Update pojawią się aż trzy rodzaje żab: zwykłe żaby, pojawiające się w nowym biomie, tropikalne i śnieżne żaby! Z zaprezentowanych filmów zobaczyć można, że żaby będą zjadały świetliki.

Nowy mob społczności – Allay

Podczas transmisji Minecraft Live 2021 społeczność mogła zagłosować na jednego z trzech mobów, które zostanie dodane do świata Minecraft. Po dwóch turach głosowania wygrał bezkonkurencyjnie Allay, który wygrał podczas pierwszej i drugiej tury głosowania. Więcej można przeczytać tutaj.

Aktualizacja pojawi się w 2022 roku w Minecraft: Java Edition oraz Minecraft: Bedrock Edition.

5/5 - (16 ocen)
Sdílejte tento příspěvek!
Minecraft

Więcej o Minecraft

Minecraft to gra komputerowa, która została wydana 18 listopada 2011 roku. Jest to bardzo popularna gra o otwartym świecie, która rozwijana jest przez Mojang Studios.

Default image
RitzyRanger
Moje ulubione gatunki gier to: przygodówki i symulatory. Wiele godzin spędziłem eksplorując świat z Larą we wszystkich częściach Tomb Raider. W wolnych chwilach lubię odprężyć się przemierzając kolejne kilometry w OMSI 2.
Liczba artykułów: 204
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody