Gra Tomb Raider I (1996)
Newsy i Kody

Tomb Raider I (1996)
Tomb Raider I (1996)

Tomb Raider I (1996) w skrócie

Tomb Raider (1996) to pierwsza część cyklu z Larą Croft w roli głównej. Jest to gra akcji, która okazała się być przełomową w świecie gier. W grze główna bohaterka otrzymuje lecenie na odnalezienie pierwszej części Sciona — starożytnego artefaktu. Akcja gry rozgrywa się w Peru, Grecji, Egipcie i zaginionej wyspie Atlantydzie.

Najnowsze newsy Tomb Raider I (1996)

Kody Tomb Raider I (1996)

Wszystkie kody
Tomb Raider I (1996)

Pozostałe gry z serii

Tomb Raider 12
Tomb Raider I (1996)
Tomb Raider II: The Dagger of Xian
Tomb Raider III: Adventures of Lara Croft
Tomb Raider IV: The Last Revelation
Tomb Raider V: Chronicles
Tomb Raider VI: The Angel of Darkness
Tomb Raider Legend
Tomb Raider Anniversary
Tomb Raider Underworld
Tomb Raider (2013)
Rise of the Tomb Raider
Shadow of the Tomb Raider
Cała Seria Tomb Raider

Powiązane tematy


Więcej o Tomb Raider I (1996)

Tomb Raider I jest zupełnym prekursorem wszystkich gier z serii “Tomb Raider”. Jest to gra komputerowa wyprodukowana w roku 1996, jej twórcą jest studio Core Design, natomiast wydawcą Eidos Interactive.

Tomb Raider I – rozgrywka

Produkcja ta jest grą nastawioną na akcję, jest również klasyfikowana jako gra przygodowa. Rozgrywka ma miejsce z widoku trzeciej osoby, a sam twór stał się wyznacznikiem rozwoju gier z tego gatunku oraz wniósł naprawdę sporo rewolucji na rynku gier już w dniu swojej premiery. Sama główna bohaterka produkcji – Lara Croft, stała się jedną z najbardziej rozpoznawalnych postaci wirtualnego świata.

Tomb Raider I jest również jedną z pierwszych gier akcji w historii, w której fabuła odgrywała dość znaczącą rolę – kobieta archeolog, Lara Croft, decyduje się na niebezpieczne zadanie odnalezienia artefaktu owianego tajemnicą, zwanego Scion, w grobowcu w górach peruwiańskich. W ciągu rozwoju historii dowiadujemy się o intrygach takich jak zdrada przez swoją zleceniodawczynię czy też szaleńcze zamiary pewnych bogaczy odgrywających ważną rolę w fabule gry.

W trakcie rozgrywki będziemy mieli możliwość odwiedzenia miejsc takich jak między innymi Egipt lub Atlantyda.

Mechanika i rozwiązania techniczne w Tomb Raider I

Kwestia mechaniczna w dzisiejszych czasach może pozostawiać wiele do życzenia – wszak rozwój branży gier rozwinął się w niesamowicie zawrotnym tempie, a dzisiejsi gracze przyzwyczajeni są do znacznie inaczej zaprojektowanej mechaniki rozgrywki. W dniu premiery jednak gra zyskała bardzo wysokie noty i mało kto krytykował produkcję studia Core Design, wszak tytuł stawiał ówczesnych graczy nie tylko przed elementami zręcznościowymi, ale także logicznymi, dzięki czemu gra stała się bardzo angażująca, ale też i niesamowicie grywalna.

Wśród atutów Tomb Raider I warto wymienić również wybitnie budującą klimat ścieżkę dźwiękową oraz płynną na tamtejsze czasy animację. Sama produkcja jest aktualnie klasykiem świata gier świetnie wspominanym przez graczy starszej daty. Jeżeli jesteście zainteresowani większą ilością artykułów, kodów lub nowości dotyczących produkcji Tomb Raider I to trafiliście w dobre miejsce.

Wymagania systemowe Tomb Raider I (1996)

  • System operacyjny: Windows XP lub Windows Vista, lub Windows 7
  • Procesor: 1.8 GHz
  • Pamięć RAM:512 MB
  • Grafika: 3D kompatybilna z DirectX 9
  • Dysk twardy: 2 GB HDD wolnej przestrzeni

Start Poradniki Kody