Gra Tomb Raider VI: The Angel of Darkness
Newsy

Tomb Raider VI: The Angel of Darkness
Tomb Raider VI: The Angel of Darkness

Tomb Raider VI: The Angel of Darkness w skrócie

Tomb Raider VI: The Angel of Darkness to gra akcji, która została wydana przez studio Core Design. Gra stanowi przełom w całej serii, a przez twórców określana jest mianem gry nowej generacji. W grze główna bohaterka Lara Croft próbuje odnaleźć dowody niepopełnionej zbrodni, o którą jest oskarżona.

Najnowsze newsy Tomb Raider VI: The Angel of Darkness

Pozostałe gry z serii

Tomb Raider 12
Tomb Raider I (1996)
Tomb Raider II: The Dagger of Xian
Tomb Raider III: Adventures of Lara Croft
Tomb Raider IV: The Last Revelation
Tomb Raider V: Chronicles
Tomb Raider VI: The Angel of Darkness
Tomb Raider Legend
Tomb Raider Anniversary
Tomb Raider Underworld
Tomb Raider (2013)
Rise of the Tomb Raider
Shadow of the Tomb Raider
Cała Seria Tomb Raider

Powiązane tematy


Więcej o Tomb Raider VI: The Angel of Darkness

Szósta już część cyklu gier “Tomb Raider”, która ujrzała światło dzienne zaraz po najbardziej, do tamtej pory, kontrowersyjnej, piątej odsłonie serii. Tym razem znana wszystkim kobieta archeolog, Lara Croft, znów zostaje główną bohaterką produkcji.

Fabuła w Tomb Raider: The Angel of Darkness

Fabularnie gra różni się diametralnie od poprzedniczek — o ile części od pierwszej, do czwartej, przedstawiały proste historie, które można streścić do fraz “znajdź artefakt” oraz “ocal świat przed zagładą”, o tyle w szóstej grze z kolei będziemy świadkami próby niesłusznego oskarżenia nieustraszonej poszukiwaczki przygód w morderstwo (celowo pominięto część piątą, w której Lara uznana była za martwą).

Rozgrywka w TR6

Toteż zamiast eksploracji starożytnych grobowców oraz innych przygód tego pokroju, będziemy musieli przebywać w cieniu jako rzekomy przestępca, oraz przeprowadzić śledztwo na własną rękę. Oczywiście eksploracji lochów oraz innych niebezpiecznych miejsc nie brakuje, jednak nie grają one już głównych skrzypiec — zamiast tego będziemy musieli wysilić swoje szare komórki i — odpowiednio łącząc fakty — odkryć sekret tajemniczego zabójstwa.

Gra z typowego tworu akcji przeobraziła się w swego rodzaju cRPG, w którym, wraz z biegiem czasu, nasza główna bohaterka staje się coraz silniejsza oraz zwiększa asortyment umiejętności, z których jest w stanie korzystać. W tej części również nie będzie nam dane sterować jedynie panią archeolog, ale także i mężczyzną imieniem Kurtis, przyjacielem Lary.

Kontrowersje wokół szóstej części Tomb Raidera

Tak więc, mimo dobrze znanego przez wszystkich tytułu “Tomb Raider”, nie można powiedzieć, iż jest to gra taka sama, jak jej poprzedniczki. Nastąpiło bardzo wiele, wymienionych wcześniej kolejnych kontrowersyjnych zmian, które sprawiły, iż gra podczas premiery spotkała się z jeszcze bardziej mieszanymi odczuciami, aniżeli część piąta. Czy “Angel of Darkness” to dobra gra? Z całą pewnością, jednak trzeba mieć z tyłu głowy wiedzę, iż jest odsłona znanej nam serii w zupełnie nowym, nieznanym tym razem stylu. Jeżeli jesteście zainteresowani większą ilością artykułów, kodów lub nowości dotyczących produkcji Tomb Raider VI, to trafiliście w dobre miejsce.

Wymagania systemowe Tomb Raider VI: Angel of Darkness

Minimalne wymagania systemowe:

  • System operacyjny: Windows XP lub Windows Vista, lub Windows 7
  • Procesor: 1.8 GHz
  • Pamięć RAM:512 MB
  • Grafika: 3D kompatybilna z DirectX 9
  • Dysk twardy: 2 GB HDD wolnej przestrzeni

Start Poradniki Kody