Gra Tomb Raider III: Adventures of Lara Croft
Newsy i Kody

Tomb Raider III: Adventures of Lara Croft
Tomb Raider III: Adventures of Lara Croft

Tomb Raider III: Adventures of Lara Croft w skrócie

Tomb Raider III to trzecia część z cyklu słynnej pani archeolog Lary Croft. Głównym celem w tej części to odnalezienie potężnych artefaktów, które zostały stworzone z meteorytów. Tak samo jak w poprzedniej części rozgrywka została nieco usprawniona, poprawiając przy tym oprawę audiowizualną.

Najnowsze newsy Tomb Raider III: Adventures of Lara Croft

Kody Tomb Raider III: Adventures of Lara Croft

Wszystkie kody
Tomb Raider III: Adventures of Lara Croft

Pozostałe gry z serii

Tomb Raider 12
Tomb Raider I (1996)
Tomb Raider II: The Dagger of Xian
Tomb Raider III: Adventures of Lara Croft
Tomb Raider IV: The Last Revelation
Tomb Raider V: Chronicles
Tomb Raider VI: The Angel of Darkness
Tomb Raider Legend
Tomb Raider Anniversary
Tomb Raider Underworld
Tomb Raider (2013)
Rise of the Tomb Raider
Shadow of the Tomb Raider
Cała Seria Tomb Raider

Powiązane tematy


Więcej o Tomb Raider III: Adventures of Lara Croft

“Adventures of Lara Croft” to trzecia już część słynnej serii gier studia Core Design “Tomb Raider”. Tym razem ponownie weźmiemy udział w przygodach wraz z tytułową panią archeolog, poszukując wraz z nią artefaktów stworzonych z części mitycznego meteorytu.

Rozgrywka w Tomb Raider III

Fabuła w tej odsłonie gry, podobnie jak w poprzedniczkach, jest ciekawa i angażująca, jednak równocześnie prosta i pozbawiona zbędnych komplikacji. Lara Croft poznaje naukowca, doktora Willarda, który, poprzez współpracę z pewną korporacją, informuje poszukiwaczkę skarbów o wspomnianych wcześniej artefaktach. Główna bohaterka oczywiście przyjmuje zlecenie, i od tego momentu zaczyna przemierzać ulice Londynu oraz Stanów Zjednoczonych. Wraz z biegiem historii jednak okazuje się, że zadanie wcale nie jest takie proste, jak początkowo mogło się wydawać. Tak jak i poprzednie dwie części cyklu, “Adventures of Lara Croft” jest grą trójwymiarową z widokiem z trzeciej osoby, nastawioną głównie na akcję oraz zagadki logiczne.

Tomb Raider III i powstałe kontrowersje

Twórcy gry podjęli decyzję, która wywołała nieco kontrowersji wśród graczy: większy nacisk zacięto kłaść na łamigłówki, zaś często elementy platformowe schodziły na dalszy plan. Pojawili się zarówno fani popierający decyzję próby powrotu do pierwowzoru, ale też i słowa krytyki osób, którym druga część serii bardziej przypadła do gustu. W ogólnym rozrachunku rozgrywka jednak nie zmieniła się w wielkim stopniu – to dalej ten sam, stary dobry “Tomb Raider”, tylko z nieco innymi proporcjami.

Największa nowość w Tomb Raider III

Przełomem, którego możemy doświadczyć, grając w tę część, jest fakt wprowadzenia pewnego rodzaju rozgrywki nieliniowej, gdyż od pewnego to gracz ma wybór na drogę, którą przemierzy główna bohaterka. Bardzo ciężko nazwać ten pomysł “otwartym światem”, wszak wszystko sprowadza się jedynie do kolejności wyboru poziomów gry, ale jest to swojego rodzaju urozmaicenie, które dodatkowo wpłynęło na pozytywny odbiór produkcji. Po raz kolejny usprawniono kwestie techniczne oraz silnik gry. Jeżeli jesteście zainteresowani większą ilością artykułów, kodów lub nowości dotyczących produkcji Tomb Raider III, to trafiliście w dobre miejsce.

Wymagania systemowe Tomb Raider III

Minimalne wymagania systemowe:

  • System operacyjny: Windows XP lub Windows Vista, lub Windows 7
  • Procesor: 1.8 GHz
  • Pamięć RAM:512 MB
  • Grafika: 3D kompatybilna z DirectX 9
  • Dysk twardy: 2 GB HDD wolnej przestrzeni

Start Poradniki Kody