Gra Tomb Raider II: The Dagger of Xian
Newsy i Kody

Tomb Raider II: The Dagger of Xian
Tomb Raider II: The Dagger of Xian

Tomb Raider II: The Dagger of Xian w skrócie

Tomb Raider II to kontynuacja serii z Larą Croft. Tym razem głównym wątkiem jest odnalezienie sztyletu Xian o niezwykłej mocy, a akcja gry rozgrywa się m.in. w Chinach i Wenecji. Gra została usprawniona o nowe ruchy głównej bohaterki i ulepszoną oprawę graficzną.

Najnowsze newsy Tomb Raider II: The Dagger of Xian

Kody Tomb Raider II: The Dagger of Xian

Wszystkie kody
Tomb Raider II: The Dagger of Xian

Pozostałe gry z serii

Tomb Raider 12
Tomb Raider I (1996)
Tomb Raider II: The Dagger of Xian
Tomb Raider III: Adventures of Lara Croft
Tomb Raider IV: The Last Revelation
Tomb Raider V: Chronicles
Tomb Raider VI: The Angel of Darkness
Tomb Raider Legend
Tomb Raider Anniversary
Tomb Raider Underworld
Tomb Raider (2013)
Rise of the Tomb Raider
Shadow of the Tomb Raider
Cała Seria Tomb Raider

Powiązane tematy


Więcej o Tomb Raider II: The Dagger of Xian

Bardzo ciepłe przyjęcie przez grono graczy pierwszej gry z serii “Tomb Raider” bardzo szybko, bo już rok później (1997r.) zmotywowało wydawnictwo Square Enix oraz producenta głównego Core Design do wydania kolejnej odsłony tworu. The Dagger of Xian, gdyż taki podtytuł nosi druga część cyklu, ponownie uraczy nas przygodami dobrze znanej przez społeczność gamingową pani archeolog Lary Croft oraz zapewni nam rozrywkę na poziomie przynajmniej równym, co część pierwsza.

Rozgrywka w Tomb Raider II

Tym razem dane będzie nam wziąć udział w poszukiwaniach tytułowego sztyletu Xian, który pierwotnie znajdywał się w posiadaniu starożytnego chińskiego cesarza, który zapewniał użytkownikowi tajemnicze i potężne moce. Cesarz nie skończył jednak dobrze – koniec końców napotkał podczas swej podróży tybetańskich mnichów, którzy doprowadzili do upadku chińskiego władcy. Samo ostrze zostało jednak ukryte za Wielkim Murem, a skarb przyciągał coraz więcej żądnych mocy poszukiwaczy przygód. Jednym z nich staje się również Lara Croft, której poczynaniami przyjdzie nam sterować.

Nowości w TR2 względem poprzednika

Drugą część serii “Tomb Raider” w kwestii gameplayowej nie zmieniła się drastycznie względem pierwowzoru – i w tym przypadku tytuł sprawnie radzi sobie z łączeniem elementów zręcznościowych oraz logicznych. Kontynuacja została wzbogacona jednak o nieco podrasowane sterowanie, sama tytułowa bohaterka nauczyła się w międzyczasie wielu nowych akrobacji, a jej ekwipunek został wyposażony w niedostępne w części pierwszej gry przedmioty.

Podczas przygody przyjdzie nam również skorzystać ze znalezionych pojazdów, takich jak motorówka czy skuter śnieżny.

Grafika w Tomb Raider II

Tomb Raider II jest grą trójwymiarową z podrasowaną względem pierwowzoru oprawą graficzną. Mapy stały się znacznie bardziej szczegółowe, a modele postaci z kanciastych brył zaczęły coraz bardziej przypominać realistyczne postaci. Zdaniem wielu graczy, to właśnie druga część cyklu jest tą najlepszą, co potwierdza mnóstwo opinii dostępnych w sieci. Gra doczekała się także DLC o tytule “Golden Mask”.

Jeżeli jesteście zainteresowani większą ilością artykułów, kodów, lub nowości dotyczących produkcji Tomb Raider II, to trafiliście w dobre miejsce.

Wymagania systemowe Tomb Raider II

Minimalne wymagania systemowe:

  • System operacyjny: Windows XP lub Windows Vista, lub Windows 7
  • Procesor: 1.8 GHz
  • Pamięć RAM:512 MB
  • Grafika: 3D kompatybilna z DirectX 9
  • Dysk twardy: 2 GB HDD wolnej przestrzeni

Start Poradniki Kody