Strona główna » Newsy » Karnawałowa mini aktualizacja do The Sims 4

Karnawałowa mini aktualizacja do The Sims 4

Kilka dni temu do The sims 4 zawitała nowa mini aktualizacja w formie ekspresowej dostawy. Wśród nowości znajdują się nowe nakrycia głowy, maska karnawałowa, nowe jedzenie oraz dwa scenariusze. Poniżej przedstawiamy całą zawartość aktualizacji!

Ekspresowa dostawa do The sims 4 w lutym

Od listopadowej aktualizacji The Sims 4 w grze zaimplementowany jest system nazwany Ekspresową dostawą. Pozwala on dodawać nową zawartość do gry oraz wprowadzać pomniejsze poprawki bez konieczności aktualizacji plików The Sims 4. Dzięki temu twórcy już nie muszą czekać na wydanie pelnej aktualizacji, aby oddać w ręce fanów nowe obiekty lub ubrania. W tym miesiącu twórcy wypuścili mini aktualizację do The Sims 4 z nowymi potrawami oraz elementami do trybu tworzenia Sima.

Ekspresowa dostawa The Sims 4 luty 2022

Aktualizacja dostępna jest dla wszystkich posiadaczy podstawowej wersji The Sims 4 na komputerach PC i MAC oraz na konsolach PS4, PS5, XONE i XSX. Wystarczy przejść do opcji gry, a następnie do zakładki “Dostawa The Sims”. Tam powinno znajdować się okienko z informacją o dostępnej nowej aktualizacji do pobrania w The Sims 4. Aby zobaczyć nowości z aktualizacji należy najpierw zrestartować grę.

Nowe scenariusze do The Sims 4

Aktualizacja The Sims 4 wprowadza do gry dwa zupełnie nowe scenariusze: Kto tu rządzi oraz Świętuj karnawał. Drugi z nich jest ograniczony czasowo do 8 marca 2022 roku. Warto zaznaczyć, że wspomniane ograniczenie dotyczy rozpoczęcia wyzwania, a nie jego ukończenia. Można więc rozpocząć dzisiaj wyzwanie i dokończyć je w dogodnym momencie. Poniżej przedstawiamy nowe scenariusze wraz z opisem i wymaganiami:

Kto tu rządzi?

scenariusz kto tu rządzi the sims 4 aktualizacja

Opis: Pracujący w biznesie małżonkowie założyli się po przyjacielsku, kto pierwszy zostanie dyrektorem generalnym. Czy ich związek przetrwa tę zaciętą rywalizację? Czy w ich przepełnionym pracą życiu znajdzie się mniejsze na coś więcej niż ambicję? Simowie rozpoczną kariery biznesowe jako posiadający odpowiednie umiejętności asystenci kierownika.

Wymagania: Simowie nie mogą być spokrewnieni, 2 młodych dorosłych lub starszych

Możliwe wyniki: Obojgu Simom udaje się zostać dyrektorami generalnymi. Jeden z Simów zostaje dyrektorem generalnym, a drugi aniołem biznesu. Simowie nie są już małżeństwem.

Świętuj karnawał

scenariusz świętuj karnawał The Sims 4 aktualizacja

Opis: Nastał karnawał – czas świętowania, muzyki, jedzenia i tańca! Przebierz się, baw się i ciesz się dobrym towarzystwem – świętuj na swój sposób. Nastolatkowie i starsi Simowie rozpoczną scenariusz, posiadając pewien poziom umiejętności gotowania, dzięki czemu będą mogli przygotowywać pyszne potrawy.

Wymagania: brak

Możliwe wyniki: Przyrządź wspólnie z co najmniej jednym Simem acarajé, pão de Queijo lub brigadeiro. Sim słucha karnawałowych rytmów i tańczy do nich. Zorganizuj imprezę – zalecamy przebranie się w kostium.

Nowości w trybie tworzenia Sima

Najnowsza mini aktualizacja do The Sims 4 wprowadza kilka nowości do trybu tworzenia Sima. Pierwszą z nich jest karnawałowa maska w kilku wersjach kolorystycznych, dostępna dla kobiet oraz mężczyzn. Oprócz tego kobiety otrzymały czepek zaprojektowany przez Complex Sims.

Nowe nakrycia głowy The Sims 4 aktualizacja luty 2022

Kolejna nowość to durag, który dostępny jest dla kobiet i mężczyzn w kilku kolorach i wzorach.

Durag The Sims 4 aktualizacja luty 2022

Ostatnią nowością z aktualizacji do The Sims 4 jest szlafrok dostępny w całych strojach w trybie tworzenia Sima. Szlafrok dostępny jest dla obu płci w kilku kolorach oraz wzorach.

Szlafroki The Sims 4 aktualizacja luty 2022

Nowe potrawy do The Sims 4

Twórcy wraz z najnowszą mini aktualizacją do The Sims 4 wprowadzili aż 10 nowych potraw oraz jednego drinka. Wszystko po to, aby można było zorganizować prawdziwą imprezę karnawałową z pysznym jedzeniem. Do rąk graczy zostały oddane potrawy brazylijskie oraz wschodnioazjatyckie. Poniżej przedstawiamy wszystkie wprowadzone nowości.

Potrawy brazylijskie

Potrawy brazylijskie The sims 4 aktualizacja luty 2022

Brigadeiro – Nie ma pewności co do początków tego deseru, najczęściej jednak mówi się, że jest on dziełem cukierniczki z Rio de Janeiro o nazwisku Heloisa Nabuco de Oliveira. Jego stworzenie miało być aktem poparcia dla kampanii prezydenckiej brygadiera Eduardu Gomesa, stąd nazwa “Brigadeiro”.

Churrasco – To brazylijska metoda grillowania, polegająca na umieszczeniu soczystych kawałków, plastrów, steków lub kotletów z wołowiny, cielęciny, jagnięciny, wieprzowiny lub drobiu na dużych rożnach i opiekaniu ich nad płonącym drewnem.

Acarajé – to nadziewana zapiekanka z ciasta z dodatkiem fasoli “czarne oczko”, soli, pieprzu i cebuli. Sprzedaje się je jako fast food na terenie brazylijskiego stanu Bahia.

Pão de Queijo – To nie są zwykłe bułki z serem. To bułki z serem, którzy trzeba spróbować. Pão de Queijo, co dosłownie oznacza “pieczywo z serem” to popularna w Brazylii przekąska i/lub danie śniadaniowe.

Bezalkoholowa Caipirinha – Często mówi się, że stanowi narodowy napój Brazylii. Jest to bardzo orzeźwiający i prosty do przygotowania napitek, który nadaje się na każdą okazję.

Potrawy wschodnioazjatyckie

Potrawy wschodnioazjatyckie The sims 4 aktualizacja luty 2022

Ciasto Ryżowe – Danie to zwane jest tradycyjnie nian gao, jednak powszechnie mówi się na nie po prostu “ciasto ryżowe”. Mimo, że można je spożywać przez cały rok, największą popularnością cieszy się w czasie Chińskiego Nowego Roku.

Ryba gotowana na parze – Istnieje chińskie powiedzenie, które opisuje, jak ważną częścią tamtejszej kuchni stanowią ryby – “uczta bez ryby to nie uczta”. Ryby są głównym elementem posiłków złożonych z wielu potraw, zarówno podczas specjalnych okazji, jak i świąt.

Tteokguk – Potrawa ta, znana jest również jako zupa z krojonego ciasta ryżowego jest tradycyjnym koreańskim posiłkiem spożywanym podczas obchodów koreańskiego nowego roku.

Galbi-jjim – Potrawa ta podawana jest przeważnie podczas świąt, takich jak koreański Księżycowy Nowy Rok, Święto Żniw lub innych okazji, takich jak urodziny oraz wesela. Niezależnie od okazji, danie to z pewnością zabłyśnie na stole.

Japchae – To makaron z mąki ziemniaczanej, podsmażanym mięsem i warzywami. To jedna z ulubionych potraw Koreańczyków. Dawniej japachae było daniem królewskim, dziś natomiast spożywa się je podczas świąt i innych specjalnych okazji.

Makaron z mieloną wieprzowiną – Tradycyjną nazwą tej potrawy jest zha jiang mian, co oznacza “smażony makaron w sosie”. Danie to wypełnione jest smakiem. Najłatwiej znaleźć je w położonych przy bocznych uliczkach małych kawiarenkach obok kaczki po pekińsku.

5/5 - (25 ocen)
Sdílejte tento příspěvek!
The Sims 4

Więcej o The Sims 4

The Sims 4 to gra symulacyjna z serii The Sims. Premiera gry odbyła się w 2014 i do tej pory jest rozwijana dzięki nowym dodatkom i akcesoriom. Gra opiera się na symulacji życia na każdym z jego etapów.

Default image
Bigosik
Jestem fanem wielu gier z bardzo różnych gatunków - od symulacji, przez platformówki, aż po strzelanki. Najwięcej czasu spędziłem na pewno w simsach tworząc kolejne pokolenia (szczególnie w The Sims 2) oraz w Minecrafcie budując mnóstwo budowli i eksplorując świat.
Liczba artykułów: 325
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody