Strona główna » Newsy » Aktualizacja The Sims 4 na październik 2022 – tatuaże, nowa cecha i system lekcji

Aktualizacja The Sims 4 na październik 2022 – tatuaże, nowa cecha i system lekcji

Do graczy The Sims 4 na komputerach oraz konsolach właśnie trafiła październikowa aktualizacja. Twórcy wprowadzili do gry nowy system z samouczkiem, zaktualizowali lekcje oraz dodali kilka nowości do trybu tworzenia Sima i trybu kupowania.

Przegląd aktualizacji The Sims 4 – październik 2022

Już za kilka dni, a dokładnie 18 października, twórcy udostępnią The Sims 4 za darmo dla wszystkich graczy. Najwidoczniej spodziewany jest spory przypływ nowych użytkowników, bo najnowsza aktualizacja zawiera nowy system z samouczkiem, który pomaga w zrozumieniu rozgrywki na każdym kroku. Oprócz tego uaktualnienie dodaje nowości do trybu tworzenia Sima oraz wentylator sufitowy. Twórcy nie zapomnieli także o naprawię zgłaszanych błędów.

Aktualizacja The Sims 4 październik 2022 przegląd

Październikowa aktualizacja do The Sims 4 jest już dostępna do pobrania na komputery za pomocą aplikacji EA App lub Orirgin oraz na konsole PlayStation i Xbox. Przed zainstalowaniem najnowszej wersji zaleca się usunięcie wszystkich modyfikacji z folderu “Mod” oraz zrobienie kopii zapasowych zapisów.

Samouczek w The Sims 4 dla nowych graczy

Podstawą październikowej aktualizacji do The Sims 4 jest dodanie nowego systemu prowadzenia, czyli samouczka. Ma on za zadanie pomóc nowym graczom odnaleźć się w grze podczas tworzenia Sima, wprowadzania go do nowego domu oraz w trakcie meblowania i budowania. W trakcie pierwszego uruchomienia The Sims 4 w prawym górnym rogu pojawi się pomarańczowy komunikat z Simką o imieniu Emily, którą część z graczy może kojarzyć z The Sims Mobile.

System prowadzenia Emily aktualizacja The Sims 4 październik 2022

Po przejściu całego samouczka na gracza czeka całkiem atrakcyjna nagroda w postaci 5 tysięcy Simoleonów, które zasilą konto aktualnie granej rodziny. Osoby, które już znają The Sims 4 i nie potrzebują pomocy Emily, mogą przejść do ustawień gry, a następnie w zakładce “Samouczek i porady” wyłączyć system prowadzenia. W tym samym miejscu jest także możliwość zresetowania ustawień samouczka i rozpoczęcie nauki z Emily od nowa.

Wyłączenie samouczka aktualizacja The Sims 4 październik 2022

Aktualizacja lekcji w The Sims 4

Udostępnienie The Sims 4 za darmo sprawiło, że twórcy zdecydowali się na aktualizację niektórych lekcji, które dostępne są w grze. Część z nich od premiery zdążyła się już mocno zdezaktualizować np. obsługa telefonu. Głównie zmiany dotyczą lekcji związanych z podstawowymi krokami w grze, ale twórcy obiecują, że zmianie ulegną także wpisy dotyczące rozszerzeń.

Aktualizacja lekcji The Sims 4 październik 2022

Zmianie uległ także sam widok panelu z lekcjami, który od teraz jest większy i zawiera większe zdjęcia. Dodatkowo obok lekcji związanych z konkretnym rozszerzeniem widoczna jest ikona.

lekcje The Sims 4 Licealna lata październik 2022

Opisy światów z The Sims 4

Przygotowanie gry The Sims 4 na nowych graczy zaowocowało także wprowadzeniem opisów do menu wyboru światów. Twórcy chcieli, aby decyzja o wyborze okolicy do zamieszkania była łatwiejsza i szybsza. Dla początkujących Emily proponuje wybór Wierzbowej Zatoczki lub Oazy Zdrój.

Opisy światów The Sims 4 październik 2022

Wierzbowa Zatoczka – Bujna, rozległa okolica pełna zielonych zalewisk i plantacji na niewielkich wzniesieniach. To dom arystokratycznych farmerów, plantatorów i mieszkańców bagien. Wierzbowa Zatoczka stanowi zróżnicowane połączenie bogatej tradycji, skromnego dostojeństwa oraz prawdziwej, szczerej gościnności.

Oaza zdrój – Oaza osadzona w surowym, pięknym otoczeniu pustyni. To siedlisko elektrycznej kultury otaczają niezliczone, niebotyczne palmy, a nieprawdopodobnie bogaty krajobraz użycza jej żywych kolorów. Oaza Zdrój zapewnia odprężające schronienie przed słońcem każdemu podróżnikowi, który odkryje to miejsce.

Sprawdź: Jak przeprowadzić Sima w The Sims 4?

Nowa cecha charakteru – Wierny

Wraz z aktualizacją do The Sims 4 wprowadzona została nowa cecha charakteru do trybu tworzenia Sima. Wierni Simowie cenią swoje związku i w pełni się w nie angażują – nieistotne, czy to przyjaźń, romans, czy współpraca! Nie lubią kłamać i oszukiwać, ponieważ zaufanie bliskich ma dla nich ogromne znaczenie.

nowa cecha aktualizacja The Sims 4 październik 2022

Nowości w trybie tworzenia Sima

Twórcy, wprowadzając do gry nową postać (Emily) postanowili stworzyć specjalnie dla niej nową fryzurę, okulary oraz sweterek z bluzką. Wraz z październikową aktualizacją The Sims 4, wszyscy gracze otrzymali nowe elementy do trybu tworzenia Sima. Oprócz tego w grze pojawiło się kilka tatuaży.

Fryzura dla kobiet

Pierwszą nowością dla kobiet w The Sims 4 jest nowa fryzura z upięciem z tyłu. Ozdobiona jest ona dwie spinkami po lewej i prawej stronie, a także zawiera długopis przy uchu i ołówek z tyłu. Fryzura dostępna jest we wszystkich 24 standardowych kolorach.

Nowa fryzura aktualizacja The Sims 4 październik 2022

Okulary dla kobiet i mężczyzn

Kolejną nowością w trybie tworzenia Sima są okulary korekcyjne Emily w 5 wersjach kolorystycznych. Można je założyć zarówno kobietom jak i mężczyznom.

Nowe okulary aktualizacja The Sims 4 październik 2022

Tatuaż na plecach

Twórcy w najnowszej aktualizacji do The Sims 4 wprowadzili nowy tatuaż na plecach dla obu płci. Przedstawia on simowego kryształka w towarzystwie czterech róż i jest dostępny w 9 wersjach kolorystycznych.

Tatuaż na plecach aktualizacja The Sims 4 październik 2022

Tatuaże na przedramieniu

Następne tatuaże dodane w najnowszej aktualizacji The Sims 4 mają ponownie motyw kryształka simowego, ale tym razem są umiejscowione na przedramieniu. Do wyboru jest tatuaż z wyraźnym obrysem wraz z gwiazdkami oraz wersja bez linii z trzema kryształkami.

Tatuaże na przedramieniu aktualizacja the sims 4 październik 2022

Tatuaże na udzie

Ostatnie dwa nowe tatuaże do The Sims 4 przedstawiają słynnego krowokwiata oraz jego czaszkę. Mają kilka wersji kolorystycznych, w tym gradientowe.

Tatuaże na udzie aktualizacja The Sims 4 październik 2022

Sprawdź: Jak wyhodować Krowokwiat w The Sims 4?

Nowy wiatrak sufitowy w aktualizacji

Ostatnia nowość z październikowej aktualizacji do The Sims 4 znajduję się w trybie kupowania. Twórcy postanowili w ręce graczy oddać nowy wiatrak sufitowy “Plumbob idealny” w 14 wersjach kolorystycznych za 75 Simoleonów. Nowy obiekt znajduję się w zakładce z różnymi urządzeniami elektronicznymi.

Nowy obiekt aktualizacja The Sims 4 październik 2022

Ten wentylator stanowi doskonałe uzupełnienie każdego pomieszczenia! Odręż się, obserwując wirujący nad Tobą kryształek Plumbob. Możesz też kupić go w różnych kolorach odpowiadających Twojemu nastrojowi!

Naprawione błędy w The Sims 4

 • Zastanawialiście się, dlaczego niektórzy z Was nie zobaczyli rezultatu scenariusza „W cieniu rywala”? My też, wobec czego naprawiliśmy błąd, który sprawiał, że niekiedy scenariusz ten był pozbawiony rezultatu lub postępów. Będziemy wypatrywać kolejnych ewentualnych problemów w tym zakresie.
 • Rozpoczęcie scenariusza „Kosmici porwali mi rodziców” w przypadku istniejącej rodziny, do której należą dorośli, spowoduje uprowadzenie tego, kogo trzeba, bez względu na to, czy dany dorosły akurat wykonuje jakąś interakcję towarzyską.
 • Bawienie się pluszakami przez Leonarda i Sofię powinno już skutkować spełnieniem celu zabawy scenariusza „Problemy rodzicielskie”.
 • Poprawiliśmy element ymHat_SDX005Durag, aby zlikwidować plamy i niepożądane zagięcia.
 • Stosowanie palet kolorów w przypadku ubrań nie powinno już zmieniać kobiecej sylwetki na męską.
 • Simowie o kobiecej sylwetce mogą nosić element ymBottom_Pants_Jeans w różnych wersjach kolorystycznych, nie ryzykując zniknięcia części klatki piersiowej.
 • Kiedy zamienimy dziecku płci żeńskiej pełny strój na spodnie, będzie ono grzecznie czekało – w pełni ubrane – na dalsze dobieranie ciuszków.
 • Nikt się tego nie spodziewa, ale jeśli Sim zostanie zabity przez coś, co pochodzi z dalekiej przestrzeni kosmicznej, na drzewie genealogicznym pojawi się cecha „Śmierć od uderzenia meteorytu”, wraz ze wskazującą na te tragiczne okoliczności ikoną.
 • Dostępne w wersji angielskiej zaimki niestandardowe są respektowane w kaprysach „Zdobądź następny poziom umiejętności motorycznych”, „Zdobądź następny poziom umiejętności majsterkowania” i „Zdobądź następny poziom umiejętności ogrodnictwa”, w tym w sesjach rozpoczętych po ponownym uruchomieniu gry.
 • Niektóre psikusy bywają zabawne, ale nawet w przypadku dowcipów toaletowych istnieją pewne granice. Ograniczyliśmy liczbę psikusów, żeby Wasi Simowie nie musieli żyć w ciągłym strachu przed awarią sedesu.
 • Dokonaliśmy różnych poprawek tekstowych, ortograficznych i gramatycznych w całej grze.
 • Wcześniej nie dało się przeczytać całego opisu scenariusza „Kosmici porwali mi rodziców”. Naprawiliśmy to, wykorzystując nowoczesny gadżet, który otrzymaliśmy od obcych w zamian za kilkoro simowych rodziców, zwany „paskiem przewijania”.

The Sims 4 Śnieżna Eskapada

 • Festiwalowe dekoracje są cudowne, ale mają swoją cenę. Od teraz dodanie karpi-chorągiewek na Festiwalu Młodości kosztuje 25 simoleonów.

The Sims 4 Wiejska Sielanka

 • Żyjąc w małej wiosce, takiej jak Henford-on-Bagley, można dobrze poznać każdego mieszkańca. Kiedy więc za ladą miejscowego baru pojawili się jacyś przypadkowi Simowie, wszyscy byli w szoku. Teraz tylko określone postacie niezależne będą mogły pracować w barze i innych lokalnych firmach.
 • Miniatura elementu yfHair_EP11BunTwists_Black pokazuje prawidłową barwę włosów, a palety kolorów zostały uporządkowane.
 • Przysługa „Henfordzki bohater” zostaje zaliczona po wygraniu konkursu na jarmarku w Finchwick nawet po przekupieniu burmistrza.
 • Zadania „Wygraj konkurs na jarmarku w Finchwick” oraz „Daj złote jajko Agacie Zadeckiej” zostają zaliczone po spełnieniu kryteriów.
 • Czasem po prostu nie możemy się wybrać na ryby nad ocean, rzekę czy okoliczną beczkę i do dyspozycji mamy jedynie staw. Założywszy przynętę, Wasi Simowie będą mogli zarzucić wędkę w stawie i może nawet coś złapać.

The Sims 4 Licealne Lata

 • Rodzeństwo może pójść razem na bal maturalny – jako przyjaciele.

The Sims 4 Wilkołaki

 • Wilkołaki o określonej orientacji seksualnej mogą się wiązać tylko z wilkołakami, które do nich pasują.
 • Trudno znaleźć prawdziwą miłość, zwłaszcza jeśli ma się tendencję do wycia do księżyca. Co nie oznacza, że należy godzić się na wszystko. Flirtując z innymi wilkołakami i wybierając swoje drugie połówki, Simowie będą od teraz bardziej wybredni.
 • Wilkołaki potrafią być naprawdę głodne, zwłaszcza kiedy dopadnie je wilczy głód. To jednak nie znaczy, że mają pożerać drzwi do ściśle tajnych laboratoriów czy rakiety kosmiczne. Inne obiekty, które znikną z wilkołaczego menu, to delfiny, Roślina Matka, jamka Rośliny Matki oraz licealne tablice.
 • Przywódca stada nie powinien być zmuszany do składania raportów przywódcy stada, bez względu na to, jak sztywna jest wilkołacza hierarchia. Przywódca to przywódca!
 • Zwykli Simowie nie będą pożerać surowego mięsa, nawet jeśli ich wilkołaczy współlokator zostawił je sobie na później w lodówce. Prawdziwe pytanie brzmi, dlaczego w ogóle dobierają się do cudzego jedzenia?
 • Alfy ciężko pracowały na swoją pozycję, nie powinny więc znajdować się na peryferiach sfory ani odczuwać wściekłości z tego powodu.
 • Simowie mogą siadać ze skrzyżowanymi nogami na łóżku z palet „Prowizorka”, tak jak na wszystkich innych łóżkach.
 • Lisy, które padały ofiarą wilkołaczego szału, mogą od teraz spać spokojniej – wilkołaki nie powinny już ich zaczepiać. Mamy rozejm?!?!
 • Interakcja „Powąchaj i przedstaw się” nie może już być wykonywana w stosunku do nieznanych małych dzieci Simów.
 • Kiedy poziom furii wilkołaka wzrasta z wysokiego na ekstremalny, ikona potrzeb nie powinna już się zmieniać w lamorożca.
 • Zwiedzanie tuneli przez wampiry nie skutkuje już doświadczeniem zagubienia. Tylko zwykli Simowie mogą to przeżywać.
 • Kościlda i Simowie z premią „Kościane błogosławieństwo” nie pozwolą wilkołakom na ugryzienie.

The Sims 4 Dzień w Spa

 • Palety lakierów do paznokci pokazują teraz, jaki kolor będą miały paznokcie Sima, co jest całkiem przydatne przy dobieraniu dodatków.
 • Masaże są uwzględniane do zaliczenia celu „Zostań częstym bywalcem spa” aspiracji specjalisty dbania o siebie.
5/5 - (16 ocen)
Sdílejte tento příspěvek!
The Sims 4

Więcej o The Sims 4

The Sims 4 to gra symulacyjna z serii The Sims. Premiera gry odbyła się w 2014 i do tej pory jest rozwijana dzięki nowym dodatkom i akcesoriom. Gra opiera się na symulacji życia na każdym z jego etapów.

Default image
Bigosik
Jestem fanem wielu gier z bardzo różnych gatunków - od symulacji, przez platformówki, aż po strzelanki. Najwięcej czasu spędziłem na pewno w simsach tworząc kolejne pokolenia (szczególnie w The Sims 2) oraz w Minecrafcie budując mnóstwo budowli i eksplorując świat.
Liczba artykułów: 325
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody