Tomb Raider: Anniversary - poradnik do gry, wymagania sprzętowe, opis postaci

Tomb Raider Anniversary to odświeżona wersje przygód Lary Croft z 1996 roku. W grze wcielamy się w znaną na cały świat Panią archeolog – Larę Croft. Podczas eksploracji będziemy mieli odwiedzić aż cztery różne miejsca – Peru, Grecję, Egipt i mityczną, zaginioną wiele lat temu, wyspę Atlantydę. Naszym głównym zadaniem w grze jest odnalezieniu pradawnego artefaktu, zwanego Scionem.
Premiera gry miała miejsce 1 czerwca 2007 roku. Jest odświeżoną wersją Tomb Raidera z 1996 roku. Została ona dostosowana do ówczesnych możliwości komputerów, procesorów i kart graficznych. Tomb Raider Anniversary fabularnie niczym się nie różni od pierwowzoru, a największe różnice widoczne są pod względem graficznym.
W tytułowym produkcie na początku naszej współpracy otrzymujemy telefon od Natli, która proponuje nam znalezienie starożytnego artefaktu. Z czasem okazuje się, że intencje Natli są zupełnie inne, że spodziewaliśmy się tego z początku i okazuje się naszym głównym wrogiem. Wraz z biegiem fabuły przemierzamy kolejne lokalizacje w poszukiwaniu kolejnych elementów poszukiwanego artefaktu.