Gra Tomb Raider Anniversary
Newsy i Poradniki

Tomb Raider Anniversary
Tomb Raider Anniversary

Tomb Raider Anniversary w skrócie

Tomb Raider Anniversary to gra akcji, która została wydana z okazji 10. rocznicy powstania serii Tomb Raider. Gra jest remakem pierwszej części gry z 1996 roku, a gracz wciela się w słynną panią archeolog – Larę Croft. Bohaterka udaje się na poszukiwania starodawnego artefaktu, zwanego Scionem.

Najnowsze newsy Tomb Raider Anniversary

Poradniki Tomb Raider Anniversary

Wszystkie poradniki
Tomb Raider Anniversary

Pozostałe gry z serii

Tomb Raider 12
Tomb Raider I (1996)
Tomb Raider II: The Dagger of Xian
Tomb Raider III: Adventures of Lara Croft
Tomb Raider IV: The Last Revelation
Tomb Raider V: Chronicles
Tomb Raider VI: The Angel of Darkness
Tomb Raider Legend
Tomb Raider Anniversary
Tomb Raider Underworld
Tomb Raider (2013)
Rise of the Tomb Raider
Shadow of the Tomb Raider
Cała Seria Tomb Raider

Powiązane tematy


Więcej o Tomb Raider Anniversary

Jest rok 2007, swój okrągły jubileusz obchodzi właśnie seria gier “Tomb Raider”, z tej właśnie okazji studio Crystal Dynamics decyduje się na stworzenie kolejnej części o trafnym podtytule Anniversary. Na bardzo krótko po wydaniu poprzedniej części cyklu, Legend, koncern Eidos Interactive zdecydował o uraczeniu wiernych fanów serii grą, która na nowo zabierze ich na podróże tak dobrze znane z pierwszej, oryginalnej części.

Premiera gry miała miejsce 1 czerwca 2007 roku. Jest odświeżoną wersją Tomb Raidera z 1996 roku. Została ona dostosowana do ówczesnych możliwości komputerów, procesorów i kart graficznych. Tomb Raider Anniversary fabularnie niczym się nie różni od pierwowzoru, a największe różnice widoczne są pod względem graficznym.

Tomb Raider Anniversary z okazji okrągłej rocznicy serii TR

Tomb Raider Anniversary to odświeżona wersje przygód Lary Croft z 1996 roku. W grze wcielamy się w znaną na cały świat Panią archeolog — Larę Croft. Podczas eksploracji będziemy mieli odwiedzić aż cztery różne miejsca — Peru, Grecję, Egipt i mityczną, zaginioną wiele lat temu, wyspę Atlantydę. Naszym głównym zadaniem w grze jest odnalezieniu pradawnego artefaktu, zwanego Scionem.

Zgadza się — Tomb Raider Anniversary jest swoistym remakiem swojego prekursora, gry z roku 1996. Fabuła odświeżonej wersji jest identyczna, jak ta, której uświadczyć możemy w oryginalne — Lara Croft, archeolog i nieustraszona poszukiwaczka przygód, zostaje wciągnięta w szalenie niebezpieczną misję odnalezienia pewnego mitycznego artefaktu.

Fabuła w Tomb Raider Anniversary

Rozgrywka rozpoczyna się od telefonu od Natli, która proponuje nam znalezienie starożytnego artefaktu. Lara Croft, zainteresowana propozycją, podejmuje się wezwania odnalezienia go. Z czasem okazuje się, że intencje Natli są zupełnie inne, niż się spodziewaliśmy się i okazuje się naszym głównym wrogiem. Wraz z biegiem fabuły przemierzamy kolejne lokalizacje w poszukiwaniu kolejnych elementów poszukiwanego artefaktu.

Rozgrywka w TRA

W czasie trwania naszej przygody ponownie dane będzie nam odwiedzić doskonale znane lokacje, takie jak bujne tereny Peru, Egiptu, czy Grecji. Mierzyć będziemy się również z tymi samymi wrogami podczas korzystania z broni wyciągniętych wprost z pierwowzoru. Niech nie zmyli was jednak złudzenie, iż ta część jest prostą kalką stworzoną w celach komercyjnych — wszak mimo wielu powiązań z pierwszą odsłoną gry, autorzy postanowili uraczyć nas całkowicie nowo zaprojektowanymi lokacjami oraz łamigłówkami.

Remake godny swojego oryginału

Nie powinien nikogo również zdziwić fakt, iż dziesięć lat różnicy między dwoma produkcjami sprawił, że mechanika została znacznie zmieniona. Sterowanie jest od teraz znacznie bardziej przystępne, a sama Lara zyskała dużo swobodniejszy styl poruszania się. Lakonicznie rzecz ujmując, sugerując się głosem wielu fanów serii, jak i laików w świecie “Tomb Raider”, Anniversary można uznać za doskonały przykład, jak powinno się robić odświeżone wersje starych gier.

Wszystko zostało tutaj dokładnie przemyślane, a w końcowym efekcie dostrzec można jak wiele trudu oraz starań zostało włożone, aby gra ta nie była jedynie kopią swojej dziesięcioletniej poprzedniczki, ale zupełnie nową, oryginalną produkcją.

Jeżeli jesteście zainteresowani większą ilością artykułów, w tym poradników i solucji, kodów, lub nowości dotyczących produkcji Tomb Raider Anniversary, to trafiliście w dobre miejsce.

Tomb Raider Anniversary — wymagania systemowe

Minimalne wymagania systemowe:

 • System operacyjny: Microsoft Windows Vista/2000/XP
 • Procesor: Intel Pentium 3 1.4 GHz lub odpowiednik AMD Athlon XP 1500+,
 • Pamięć RAM: 512 MB (Windows Vista) lub 256 MB (Windows 2000/XP)
 • Karta graficzna: z 64 MB pamięci VRAM i kompatybilna z T&L (seria NVIDIA GeForce 3 Ti / seria ATi Radeon 9000)
 • Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX 9.0c i systemami Microsoft Windows Vista/2000/XP
 • Dysk twardy: 4 GB wolnego miejsca na dysku twardym

Zalecane wymagania systemowe:

 • Procesor: Intel Pentium 4 3.0 GHz lub odpowiednik AMD Athlon 64 3000+
 • Pamięć RAM: 1 GB
 • Karta graficzna: z 64 MB pamięci VRAM i kompatybilna z DirectX 9.0c (NVIDIA GeForce 6000 / Radeon X)
 • Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX 9.0c i systemami Microsoft Windows 2000/XP
 • Dysk twardy: 4 GB wolnego miejsca na dysku twardym

Start Poradniki Kody