Strona główna » Newsy » Znamy datę premiery Minecraft 1.19 The Wild Update

Znamy datę premiery Minecraft 1.19 The Wild Update

Mojang na stronie internetowej zdradził planowaną datę premiery najnowszej aktualizacji do Minecraft 1.19 o nazwie The Wild Update. Na fanów jednej z najpopularniejszych gier survivalowych czekają nowe bloki, biomy oraz moby!

Nadchodzi Minecraft 1.19 The Wild Update

Pierwsze informacje o dzikiej aktualizacji do Minecraft twórcy ogłosili już 16 października 2021 roku podczas transmisji na żywo Minecraft Live 2021. Wtedy też gracze zadecydowali podczas głosowania, że nowym mobem, który dołączy do gry będzie Allay, czyli Otuszek. Najnowsza aktualizacja koncentruję się na dwóch obszarach: na nowym biomie bagiennym oraz na podziemnych miastach.

Premiera Minecraft 1.19 The Wild Update

Mob, który został wybrany przez graczy, będzie pomagał graczom zbierając dla nich wskazane przedmioty. Otuszek z Minecraft 1.19 po wskazaniu przedmiotu będzie szukał go w promieniu 32 kratek. Po zebraniu wszystkich wróci do gracza i przekaże wszystkie, jakie posiada. Nowy mob ma tylko jeden slot w ekwipunku i ma możliwość stackowania przedmiotów do 64.

Kiedy wyjdzie Minecraft 1.19?

Twórcy na oficjalnej stronie oraz na profilach w mediach społecznościowych ogłosili, że Minecraft 1.19 The Wild Update zostanie wydany 7 czerwca 2022 roku. Aktualizacja będzie dostępna w Java Edition oraz Bedrock Edition. Oznacza to, że z nowości będą od razu mogli się cieszyć gracze na komputerach z Windowsem, MacOS oraz Linuxem, a także na konsolach Xbox Series X, Xbox Series S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4 i Nintendo Switch.

Wraz z ogłoszeniem daty premiery najnowszej wersji Minecraft warto wspomnieć o anulowanych nowościach, które były zapowiadane przez twórców. Pomimo iż lista nowości jest ogromna, to niestety twórcy zrezygnowali z dodania świetlików do gry. W najnowszej aktualizacji nie zobaczymy także odnowy biomu z brzozowymi drzewami.

Sprawdź: Przeglądy Minecraft Snapshot

Co nowego pojawi się w Minecraft 1.19 The wild Update?

Najnowsza aktualizacja do Minecraft oznaczona numerkiem 1.19 wprowadza do gry całkiem ciekawe nowości, które z pewnością spodobają się budowniczym. Do gry zostanie dodane nowe mangrowe drzewo, a wraz z nim nowe beski, płotki, furtki, drzwi i schodki. Kolejnym blokiem, który będzie można wykorzystać do nowych budowli, jest błoto, z którego będzie można wytworzyć cegły błotne.

Kiedy Minecraft 1.19 The Wild Update

Graczy, którzy kochają podróżować, na pewno ucieszy możliwość stworzenia łódki ze skrzynką w Minecraft. Ważną częścią aktualizacji Minecraft 1.19 The Wild Update jest także nowy mob Nadzorca, który aktualnie zadaje najmocniejsze obrażenia niewybuchowe w grze. Nowego przeciwnika będzie można spotkać w podziemnych pradawnych miastach na poziomie -52.

Sprawdź: Nowości z Minecraft 1.19 The Wild Update

5/5 - (25 ocen)
Sdílejte tento příspěvek!
Minecraft

Więcej o Minecraft

Minecraft to gra komputerowa, która została wydana 18 listopada 2011 roku. Jest to bardzo popularna gra o otwartym świecie, która rozwijana jest przez Mojang Studios.

Default image
Bigosik
Jestem fanem wielu gier z bardzo różnych gatunków - od symulacji, przez platformówki, aż po strzelanki. Najwięcej czasu spędziłem na pewno w simsach tworząc kolejne pokolenia (szczególnie w The Sims 2) oraz w Minecrafcie budując mnóstwo budowli i eksplorując świat.
Liczba artykułów: 325
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody