Gra Tomb Raider Underworld
Newsy

Tomb Raider Underworld
Tomb Raider Underworld

Tomb Raider Underworld w skrócie

Tomb Raider Underworld to ósma (nie licząc remakeu Tomb Raider Anniversary) osłona serii Tomb Raider. Główną bohaterką jest nieustraszona Lara Croft. Rozgrywka opiera się na poszukiwaniach artefaktów nordyckiego boga Thora w różnych częściach świata, w tym Tajlandii, Meksyku czy Morzu Andamańskim. Wraz z Tomb Raider Legend i Tomb Raider Anniversary tworzą trylogię.

Najnowsze newsy Tomb Raider Underworld

Pozostałe gry z serii

Tomb Raider 12
Tomb Raider I (1996)
Tomb Raider II: The Dagger of Xian
Tomb Raider III: Adventures of Lara Croft
Tomb Raider IV: The Last Revelation
Tomb Raider V: Chronicles
Tomb Raider VI: The Angel of Darkness
Tomb Raider Legend
Tomb Raider Anniversary
Tomb Raider Underworld
Tomb Raider (2013)
Rise of the Tomb Raider
Shadow of the Tomb Raider
Cała Seria Tomb Raider

Powiązane tematy


Więcej o Tomb Raider Underworld

Czy jest to możliwe, aby osiem gier cyklu z rzędu odniosło sukces na rynku gamingowym? Nie jest to zapewne często spotykane zjawisko, jednak studio Crystal Dynamics odpowiedziało na poprzednio zadane pytanie twierdząco w momencie stworzenia ósmej już odsłony “Tomb Raidera”.

W 2008 roku mało kto spodziewał się, iż kolejna część przedstawiająca przygody prawdopodobnie najsłynniejszej pani archeolog odniesie sukces na miarę swoich poprzedniczek — jakby jednak nie patrzeć, wszystkie pomysły na schemat mogły wydawać się wówczas już wykorzystane. Już poprzednia gra, Anniversary (opublikowana między siódmą, a ósmą częścią), była jedynie remakiem pierwowzoru.

Jakież musiało być wówczas zdziwienie fandomu, gdy Tomb Raider 8 okazał się bardzo dobrą, a zdaniem wielu osób — najlepszą częścią cyklu.

Fabuła w Tomb Raider Underworld

Historia gry przedstawia, jak z resztą w prawie każdej części, poszukiwanie artefaktów przez poszukiwaczkę przygód Lary Croft, tym razem nawiązując do mitologii nordyckiej oraz boga Thora. Przygodę rozpoczynamy od zwiedzania bujnych terenów południowego Meksyku wraz z jego szalenie niebezpiecznymi podziemiami. Odwiedzić przyjdzie nam również opuszczone świątynie, a nawet będziemy mogli zanurkować na dno morza. Warto również zaznaczyć, iż Tomb Raider Underworld jest bezpośrednią kontynuacją Tomb Raider Legend.

Rozgrywka i grafika w TRU

Rozgrywka to mieszanka elementów zręcznościowych oraz logicznych po raz kolejny umiejąca zabawić na długie godziny. Podczas przechodzenia następnych etapów gry zajęci będziemy zatem walczeniem z oponentami oraz rozwiązywaniem zagadek.

Grafika, tak samo, jak i mechanika rozgrywki, uległa kolejnym poprawkom — postawiono również na znacznie mroczniejszy i poważniejszy klimat produkcji. Ulepszono również interaktywność otoczenia znacznie bardziej niż u poprzedniczek, a cały twór wypełniono drobnymi detalami (takimi jak zostawanie śladów czy błoto brudzące główną bohaterkę). W połączeniu z bardzo dobrym gameplayem tworzą grę, która jest w stanie wywołać wręcz filmowe doświadczenie.

Jeżeli jesteście zainteresowani większą ilością artykułów, w tym poradników i solucji, kodów, lub nowości dotyczących produkcji Tomb Raider Underworld, to trafiliście w dobre miejsce.

Wymagania systemowe Tomb Raider Underworld

Minimalne wymagania systemowe:

 • System operacyjny: Microsoft Windows XP/Vista (wymagane uprawnienia administratora)
 • Procesor: Intel Pentium 4 3+ GHz lub AMD Athlon 2.5+ GHz
 • Pamięć RAM:1 GB (Windows XP) / 2 GB (Windows Vista)
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce 6800GT / ATI Radeon 1800XT bądź lepsza
 • Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX 9.0c
 • Dysk twardy: 8 GB wolnego miejsca

Zalecane wymagania systemowe:

 • System operacyjny:Microsoft Windows XP/Vista (wymagane uprawnienia administratora)
 • Procesor: Intel Core 2 Duo 2.2 GHz lub Athlon 64 X2 4400+
 • Pamięć RAM: 2 GB
 • Karta graficzna: NVIDIA GeForce 9800 GTX lub ATI HD4800
 • Karta dźwiękowa: kompatybilna z DirectX 9.0c
 • Dysk twardy: 8 GB wolnego miejsca

Start Poradniki Kody