Strona główna » Kody » Tomb Raider I (1996) » Kody do Tomb Raider I (1996)

Kody do Tomb Raider I (1996)

Gra Tomb Raider z 1996 roku to kultowa gra, która zmieniła oblicze świata gier. Główną bohaterką jest Lara Croft, która to wyrusza w celu odnalezienia artefaktów starożytnej cywilizacji. Gra nie należy do najprostszych, a twórcy gry przygotowali kody, które można wykorzystać w grze. Co to za kody?

Kod na wszystkie bronie i amunicję

Pierwszy z dwóch kodów dotyczy możliwości aktywacji wszystkich dostępnych broni oraz amunicji do nich. W grze bowiem jest dostępnych kilka broni, w tym shotgun czy uzi.

Aby aktywować ten kod, należy wykonać poniższą sekwencję:

krok w przód, krok w tył, dwa pełne obroty, skok do tyłu

W przypadku konsol PS1 sekwencja wygląda następująco:

L1, Trójkąt, L2, R2, R2, L2, Kółko, L1

Kod na pominięcie poziomu

Drugi z kodów pozwala na pominięcie całego poziomu za pomocą jednej komendy. Wykonanie poniższych sekwencji powinno sprawić, że gracz zostanie przeniesiony do następnego poziomu bez konsekwencji. Oto kombinacja wymagana w przypadku komputerów PC:

krok w przód, krok w tył, dwa pełne obroty, skok w przód

W przypadku konsol PS1 sekwencja wygląda tak:

L2, R2, Trójkąt, L1, L1, Kółko, R2, L2

Kody powinny zadziałać na większości wersji, jednak jest to uzależnione od posiadanego egzemplarzu. Cheat może nie działać w zależności od posiadanego wydania, zainstalowanej aktualizacji lub wersji językowej (jednak w większości przypadków powinien działać bez problemów).

5/5 - (11 ocen)
Tomb Raider I (1996)

Więcej o Tomb Raider I (1996)

Tomb Raider (1996) to pierwsza część cyklu z Larą Croft w roli głównej. Jest to gra akcji, która okazała się być przełomową w świecie gier. W grze główna bohaterka otrzymuje lecenie na odnalezienie pierwszej części Sciona — starożytnego artefaktu. Akcja gry rozgrywa się w Peru, Grecji, Egipcie i zaginionej wyspie Atlantydzie.

Default image
RitzyRanger
Moje ulubione gatunki gier to: przygodówki i symulatory. Wiele godzin spędziłem eksplorując świat z Larą we wszystkich częściach Tomb Raider. W wolnych chwilach lubię odprężyć się przemierzając kolejne kilometry w OMSI 2.
Liczba artykułów: 204
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody