Strona główna » Artykuły » Prezenty dla gracza » Prezent na walentynki dla gracza – 8 ciekawych pomysłów

Prezent na walentynki dla gracza – 8 ciekawych pomysłów

Walentynki to idealna okazja na spędzenie miłego wieczoru z drugą połówką. Często ten dzień świętuje się obdarowując ukochaną lub ukochanego prezentem. W tym artykule podpowiadamy, co kupić na walentynki jeżeli obdarowywaną osobą jest gracz.

Co kupić dla gracza na walentynki?

Jeżeli kupujemy prezent to chcemy, aby osoba obdarowywana była z niego zadowolona. Sprawa nabiera jeszcze wyższej rangi, jeżeli kupujemy prezent dla ukochanej osoby. Na szczęście znalezienie idealnego prezentu dla gracza na walentynki wcale nie jest takie skomplikowane. Trzeba przede wszystkim wziąć pod uwagę posiadany już sprzęt do grania. Może się okazać, że potrzebny jest drugi pad do wspólnego grania lub nowa klawiatura.

Pomysł na prezent dla gracza na walentynki

Najlepszym sposobem na idealny prezent jest po prostu zapytanie drugiej osoby, co chciałaby dostać. Jeżeli jednak prezent na walentynki dla gracza ma być niespodzianką, wtedy trzeba sięgnąć po sprawdzone rozwiązania. Jest pewna gama produktów dla graczy, która przydaje się zawsze, niezależnie od posiadanego sprzętu. Klawiatury lub myszki to akcesoria do komputera, które czasami wymagają wymiany. Można też postawić na coś bardziej efektownego np. podkładkę na biurko z oświetleniem led. Poniżej przedstawiamy kilka sprawdzonych pomysłów na prezent w różnych przedziałach cenowych.

Podkładka pod myszkę dla gracza

Biurko to przestrzeń, która u każdego gracza wygląda zupełnie inaczej. Niektórzy na biurku mają tylko na sprzęt komputerowy, a inni przetrzymują na nim dokumenty i inne akcesoria biurowe. Niezależnie od tego co jest na biurku, ważne jest, aby biurko dla gracza było wygodnym miejscem na relaks. W ostatnim czasie popularne stały się podkładki pod myszki i klawiatury. Umożliwiają one wygodne trzymanie nadgarstka na biurku, a niektóre modele urozmaicają biurko dzięki zastosowanym paskom LED. Tego typu akcesorium zdecydowanie może być idealnym prezentem dla gracza n a walentynki. W sklepach dostępne są modele w różnych rozmiarach – niektóre obejmują tylko obszar myszki, a są też takie, które kładzie się pod myszkę oraz klawiaturę. Przed zakupem największej podkładki warto sprawdzić, czy zmieści się ona w całości na biurko.

Klawiatura w prezencie na walentynki

Klawiatura to podstawowe akcesorium do komputera, które co jakiś czas trzeba wymieniać. Eksploatacja sprzętu jest na tyle intensywna, że niektóre modele wymagają wymiany nawet co 3-4 lata. Jest więc to idealna okazja, aby sprawić ukochanemu lub ukochanej klawiaturę na walentynki w prezencie. W sklepach są dostępne modele, które posiadają specjalnie wyprofilowane klawisze dla graczy, aby ich rozgrywka była przyjemniejsza. Dodatkowo niektóre klawiatury posiadają efektowne podświetlenie, które jest niezwykle popularne wśród graczy. Przy zakupie warto sprawdzić, czy klawiatura posiada dodatkowe klawisze funkcyjne oraz czy jest odporna na ewentualne zachlapania wodą. Dla niektórych graczy ważna jest także obecność klawiszy num lock po prawej stronie oraz podświetlenie klawiszy, które ułatwia korzystanie w nocy.

Myszka – prezent dla gracza na walentynki

Kolejnym akcesorium do komputera, który jest mocno eksploatowany i często wymaga wymiany jest myszka. Codziennie klikanie w grach oraz na stronach internetowych sprawia, że nawet najlepsze modele po kilku latach muszą zostań zastąpione. Może się okazać, że to właśnie myszka będzie trafionym prezentem na walentynki dla gracza. W sklepach internetowych dostępne są specjalne myszki dla graczy, które są specjalnie wyprofilowane, aby dłoń nie bolała po wielu godzinach rozgrywki. Niektóre modele są dodatkowo obciążone, aby zachować jak najlepszą precyzję. Przy zakupie warto zwrócić uwagę na liczbę DPI (im wyższa, tym lepsza) oraz dodatkowe przyciski.

Słuchawki do grania

Słuchawki to przydatny gadżet dla każdego fana gier, który mieszka z innymi domownikami. Dzięki nim można siedzieć przy komputerze do późnych godzin bez niepokojenia innych odgłosami z gier. Dodatkowo słuchawki świetnie sprawdzą się w przypadku wspólnego grania online. Niektóre modele posiadają mikrofony, które ułatwiają komunikację z innymi. Zdecydowanie jest to ciekawe rozwiązanie na prezent dla gracza na walentynki. W sklepach dostępne są modele specjalnie dostosowane do graczy, które pozwalają zlokalizować wroga po samym dźwięku. Wybierając słuchawki bezprzewodowe należy sprawdzić ewentualne opóźnienie, które znacząco może wpłynąć na rozgrywkę. Modele te jednak będzie można wykorzystać nie tylko do komputera, ale także do laptopa, smartfonu lub konsoli.

Dodatkowy pad do wspólnego grania

Walentynki to szczególny dzień dla wszystkich zakochanych, więc warto spędzić go razem. Jeżeli oboje lubicie gry to może dobrym pomysłem na prezent w walentynki będzie dodatkowy pad? Na komputery oraz na konsole dostępnych jest mnóstwo gier, które pozwalają na wspólną zabawę. Idealnym przykładem może być tytuł It Takes Two lub Just Dance. Wszystkie zależy jaką konsole posiada obdarowywana osoba oraz w jaką grę chcecie zagrać. Do gier ruchowych do PlayStation należy dokupić specjalne kontrolery, do Xboxa wystarczy kinect, a do Nintendo Switch wystarczą standardowe pady.

➤ Sprawdź dostępne pady dla graczy

Pad na prezent dla gracza na walentynki

Fotel w prezencie na walentynki

Jeżeli obdarowywana osoba dużo siedzi przed komputerem to warto zadbać o to, aby jego postawa nie narażała kręgosłup na dodatkowe obciążenia. Od kilku lat na rynku dostępne są specjalne fotele dla graczy, które pozwalają na wygodną rozgrywkę przez wiele godzin. Jeżeli krzesło twojego ukochanego lub ukochanej pozostawia wiele do życzenia w kwestii ergonomii może warto zdecydować się na fotel dla gracza na walentynki. W sklepach dostępne są modele w różnych kolorach i wzorach – niektóre bezpośrednio nawiązują do ulubionej gry lub postaci z ulubionego tytułu. Przy zakupach warto wybrać taki fotel, który ma regulowane oparcie oraz posiada metalowe kółka.

Głośniki do grania i oglądania filmów

Każdy może śmiało stwierdzić, że oglądając film najważniejszy jest obraz oraz dźwięk. Z grami jest bardzo podobnie, dlatego aby odczuć pełną satysfakcję z rozgrywki warto zainwestować w dobrej jakości głośniki. Najpopularniejsze są zestawy 2.0 lub 2.1 – pierwsza cyfra oznaczą liczbę głośników frontowych, a cyfra po kropce oznacza obecność suboofera w zestawie. Jeżeli obdarowywany gracz nie posiada głośników to może warto pomyśleć o prezencie na walentynki, który będzie się składał z nowego zestawu głośników do komputera. W sklepach dostępne są modele kompaktowe, które zmieszczą się na każdym biurku oraz większe, które przeznaczone są dla pasjonatów głośnej muzyki.

Kamera internetowa na walentynki

W czasach kiedy nauka zdalna oraz praca zdalna zyskuje na coraz większej popularności, posiadanie kamerki internetowej jest koniecznością. Pomaga ona nie tylko w pracy, ale może być też uzupełnieniem wspólnych rozmów, w momencie kiedy jesteście daleko od siebie. Jeżeli obdarowywana osoba posiada komputer stacjonarny to fajnym prezentem na walentynki może być właśnie kamerka. Laptopy, tablety oraz smartfony zazwyczaj mają wbudowane kamerki, ale jeżeli mamy do czynienia z graczem komputerowym to sprawa nie jest już taka oczywista. Przy zakupie warto sprawdzić rozdzielczość kamerki oraz możliwości umieszczenia jej na monitorze. W niektórych przypadkach może też się okazać, że obecność wbudowanego mikrofonu będzie kluczowa.

Czy gra to dobry pomysł na prezent dla gracza na walentynki?

Powyżej zaprezentowaliśmy, że znalezienie prezentu na walentynki dla gracza jest dosyć łatwe. Wystarczy zobaczyć, czym interesuje się druga połówka i zakupić odpowiedni sprzęt komputerowy lub akcesoria do posiadanej już konsoli. Przy planowaniu zakupów, wiele osób zastanawia się nad zakupem gry. Tego typu niespodzianka może się sprawdzić tylko, jeżeli obdarowywana osoba wskaże konkretny tytuł, który chce.

Fajny prezent dla gracza na walentynki

Dlaczego zakup gry w prezencie jest ryzykowne? W dzisiejszych czasach, gdzie półki z grami są wirtualne, nie jesteśmy w stanie sprawdzić, czy dana osoba posiada już konkretny tytuł. Z pomocą przychodzą listy życzeń na Steam lub Origin, ale one bywają często nieaktualne. Ciekawym wyjściem z tej sytuacji jest zakup specjalnej karty z doładowaniem do elektronicznego sklepu z grami. Prezent na walentynki powinien być przemyślany. Dlatego najlepiej jeżeli kupimy coś zgodnie z upodobaniami ukochanej osoby z uwzględnieniem posiadanych już gier czy sprzętu komputerowego.

Zobacz także:
Prezent dla gracza do 50 zł | Prezent dla gracza do 100 zł | Prezent dla gracza do 150 zł | Prezent dla gracza do 200 zł | Prezent dla gracza do 400 zł | Prezent dla gracza Fortnite | Prezent dla gracza Minecraft | Prezent na święta dla gracza | Prezent dla gracza na walentynki

5/5 - (49 ocen)
Udostępnij ten wpis!
Default image
Bigosik
Jestem fanem wielu gier z bardzo różnych gatunków - od symulacji, przez platformówki, aż po strzelanki. Najwięcej czasu spędziłem na pewno w simsach tworząc kolejne pokolenia (szczególnie w The Sims 2) oraz w Minecrafcie budując mnóstwo budowli i eksplorując świat.
Liczba artykułów: 325
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody