Strona główna » Artykuły » Składanie komputera » Karta graficzna » Jak zaktualizować sterowniki karty graficznej?

Jak zaktualizować sterowniki karty graficznej?

Karty graficzne, a dokładniej jej sterowniki, wymagają regularnej aktualizacji. Ma to ogromne znaczenie, gdyż odpowiadają one za prawidłową jej pracę. Nieustannie rozwijająca się technologia sprawia, że co jakiś czas na rynku pojawiają się nowe aktualizacje mające na celu zapewnić płynność obrazu oraz doskonałą jakość detali. Nawet najlepsza karta może po pewnym czasie przestać spełniać swoją rolę, jeśli nie będzie na bieżąco aktualizowana. Warto więc dowiedzieć się jak zaktualizować sterowniki karty graficznej w poprawny sposób.

Jak zaktualizować kartę graficzną?

Do tego, aby zaktualizować swoją kartę graficzną, można wykorzystać kilka dostępnych sposobów. Jednym z nich jest wykorzystanie do tego celu oprogramowania producenta. Razem z kartą graficzną podczas jej zakupu otrzymuje się płytę ze sterownikami. Dostępne są na niej bieżące aktualizacje, które umożliwią jej poprawne działanie.

Jak zaktualizować sterowniki karty graficznej NVidia?

Kartę graficzną można zaktualizować przy użyciu dodatkowych programów, takich jak np. Driver Booster. Pozwala on na sprawdzenie aktualności posiadanych sterowników oraz zainstalować nowe, jeśli są dostępne. Jest to bezpłatny program, który zdecydowanie ułatwia korzystanie z komputera.

Jak zaktualizować kartę graficzną Windows 10?

Wiele osób zastanawia się, jak zaktualizować sterowniki karty graficznej Windows 10. Jest to zadanie zdecydowanie prostsze, niż mogłoby się to wydawać. Pozwala on na zaktualizowanie sterowników bez konieczności korzystania z dodatkowych programów. W celu przeprowadzania tego procesu należy wykonać następujące kroki:

  1. Z menu komputera należy wyszukać i wybrać “panel sterowania”,
  2. Odnaleźć sekcję “sprzęt i dźwięk”,
  3. Wybrać opcję “menadżer urządzeń”,
  4. Znaleźć na liście kartę graficzną,
  5. Przejść do zakładki „sterownik”
  6. Uruchomić opcję aktualizacji sterownika,
  7. Wybrać poszukiwanie sterownika w sieci lub na dysku (jeśli został wcześniej pobrany).
Aktualizacja karty graficznej w komputerze

Jest to szybki sposób na to, jak zaktualizować kartę graficzną w swoim komputerze.

Aktualizacja sterowników poprzez stronę producenta

Inną metodą na dokonanie takiej aktualizacji jest odwiedzenie oficjalnej strony producenta. Dostępne są na niej zawsze najnowsze i bezpieczne aktualizacje, które sprawią, że karta graficzna będzie działała bez zarzutu. Ich instalacja przebiega jednak nieco inaczej w zależności od rodzaju urządzenia, jakie powinno zostać poddane aktualizacji. 

Karta graficzna spełnia bardzo ważną rolę w komputerze. Jest ona szczególnie ważna dla użytkowników, którzy korzystają z wirtualnej rozrywki. Ogromne znaczenie ma systematyczna aktualizacja jej sterowników, które odpowiadają za płynną pracę. Jeśli nie będą one instalowane na komputerze może to znacząco spowolnić jej pracę oraz skutkować problemami z obrazem.

Jak zaktualizować kartę graficzną?

Aktualizacja sterowników jest bardzo łatwa, a co najważniejsze, nie zajmuje dużo czasu. Wybierając jeden z poniższych sposobów, można to zrobić szybko i bezproblemowo. Dzięki temu karta graficzna będzie działała bez zarzutu.

Jak zaktualizować sterowniki karty graficznej NVIDIA?

W tym celu należy wejść na stronę www.nvidia.pl. Następnie z dostępnych tam opcji wybrać “Sterowniki”. Wygodna wyszukiwarka, która znajduje się na tej stronie, pozwala w łatwy i szybki sposób odnaleźć odpowiedni model posiadanej karty graficznej. Aktualizacja powinna zostać pobrana i zainstalowana w przeciągu zaledwie kilku minut.

Jak zaktualizować sterowniki karty graficznej AMD?

Do zaktualizowania karty marki AMD niezbędne jest wejście na stronę producenta, która znajduje się pod adresem  www.amd.com. Kolejnym krokiem jest wybór opcji “Drivers & Support”. Za pomocą wyszukiwarki należy odnaleźć model karty, a aktualizacja do niej zostanie pobrana na komputer. Ostatnim krokiem jest jej instalacja na urządzeniu.

Jak zaktualizować sterowniki karty graficznej Windows 10?

Jak zaktualizować sterowniki karty graficznej INTEL?

Aktualizacja sterowników karty INTEL odbywa się w analogiczny sposób, jak pozostałych. Konieczne jest więc odwiedzenie strony producenta www.intel.pl. Następnie należy odnaleźć zakładkę “Produkty” oraz wybrać posiadany model karty. Instalacja aktualizacji nie powinna zająć więcej czasu niż kilka minut.

5/5 - (20 ocen)
Udostępnij ten wpis!

Czy można ręcznie pobrać aktualizację karty graficznej?

Tak, można to zrobić, odwiedzając stronę internetową producenta swojej karty graficznej.

Jak często aktualizować kartę graficzną?

Producencie kart graficznych stosunkowo często wydają nowe wersje sterowników. Warto ten krok powtarzać raz na miesiąc.

Jakie są najpopularniejsze karty graficzne?

Najpopularniejszymi kartami graficznymi są te od NVidii oraz AMD.

Default image
Redakcja RitzyRanger
Liczba artykułów: 0
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody