Strona główna » Poradniki » Po co bałwan w Minecrafcie?

Po co bałwan w Minecrafcie?

Bałwan lub śnieżny golem to pierwszy w Minecrafcie mob, który może zostać stworzony przez gracza. Jest przyjaźnie nastawiony, a jego umiejętności sprawiają, że przydaje się również jako golem, ponieważ potrafi rzucać śnieżkami we wrogie moby, takie jak pająki czy zombie. Mob został wprowadzony w wersji Beta 1.9 Prelease 1.

Po jego śmierci wypada od 0 do aż 15 śnieżek, w zależności od tego, ile miał życia. Bałwan ginie, gdy zacznie padać deszcz lub gdy znajdzie się na ciepłym biomie.

Tworzenie Bałwana – golema śnieżnego

Tworzenie bałwana nie jest trudnym procesem. Aby stworzyć takiego bałwana, należy ułożyć pionowo lub poziomo dwa bloki śniegu, a jako trzeci blok należy postawić dynię z wyciętą twarzą. Zamiast dyni można też użyć Jack o’Lantern, ale taki bałwan nie będzie świecił.

Bałwan z dynią na głowie - standardowy wygląd bałwana w Minecrafcie

Bałwan, który zostanie utworzony na ciepłym biomie, natychmiast zginie, ponieważ się roztopi.

Ciekawostką jest, że bałwana jest w stanie stworzyć również Enderman, ale tworzy go bardzo rzadko, ponieważ nie robi tego celowo.

Obrona terenu przez bałwana – szczegóły ataku i jego zachowania

Śnieżny golem potrafi rzucać we wrogie moby aż na odległość 10 kratek, jednocześnie prowokując je do ataku. Nie są one jednak efektywne, gdyż śnieżki nie powodują obrażeń. Nie atakują takich mobów jak wilki, szlam i kostek magmy. Po uderzeniu się bałwana zacznie uciekać tak jak inne zwierzęta.

Bałwany nie chodzą za graczem, natomiast ciągnie ich do wrogich mobów, dlatego też są dobrymi towarzyszami do odciągania mobów lub wciągania ich w pułapki.

Dobrze też wyszukują ścieżki, bardzo dobrze omijają przeszkody, takie jak woda czy lawa. Kiedy poruszają się po blokach, zostawiają za sobą śnieży ślad w postaci pokrywy śnieżnej. Aby zobaczyć prawdziwą twarz bałwana, należy ściąć mu dynię za pomocą nożyc.

Prawdziwa twarz bałwana w Minecrafcie

Jak wykorzystać bałwana w Minecrafcie?

Bałwana w Minecrafcie można wykorzystać w sumie aż do trzech celów: obrony, ataku i produkcji.

Obrona przez zombie

Ich głównym zadaniem, jak można wykorzystać bałwany, to obrona gracza. Dlatego, że potrafią rzucać śnieżkami i odpychać zombie, w tym zobie pigmany. Aby dobrze używać śnieżnych golemów, należy zbudować wieżyczkę strażniczą o rozmiarze 3×3, dzięki czemu bałwan nie będzie mógł się poruszać. Należy również pamiętać o dachu, aby ochronić bałwana przed deszczem. W środku wieżyczki należy ustawić bałwana. Na wysokości drugiego klocka należy zostawić wolną przestrzeń, aby nasz strażnik mógł swobodnie rzucać śnieżkami.

Atakowanie płomyków

Bałwany można wykorzystać również do atakowania płomyków, ponieważ zadają im obrażenia. Niemniej – należy użyć na bałwanach miksturę odporności na ogień, aby się nie stopiły. Do zbudowania wieżyczki można wykorzystać sposób opisany powyżej.

Produkcja śnieżek

Bałwany można wykorzystać również do produkcji śnieżek. W tym celu należy zabudować bałwana na wysokości dwóch bloków. Następnie bałwan stworzy warstwę śniegu, którą gracz może zebrać za pomocą łopaty. W ten sposób otrzymamy śnieżki, a bałwan ponownie stworzy warstwę śniegu i tak w nieskończoność. W ten sposób otrzymujemy farmę śnieżek.

5/5 - (10 ocen)
Udostępnij ten wpis!
Minecraft

Więcej o Minecraft

Minecraft to gra komputerowa, która została wydana 18 listopada 2011 roku. Jest to bardzo popularna gra o otwartym świecie, która rozwijana jest przez Mojang Studios.

Jak stworzyć bałwana w Minecrafcie?

Bałwana tworzymy za pomocą dwóch bloków śniegu oraz wyciętą dynię.

Co to golem śnieżny?

Golem śnieżny to inaczej bałwan.

Co robi bałwan śnieżny w Minecraft?

Bawłan może posłużyć jako obrona przed zombie, atakowanie płomyków oraz jako pordukcja śnieżek.

Default image
RitzyRanger
Moje ulubione gatunki gier to: przygodówki i symulatory. Wiele godzin spędziłem eksplorując świat z Larą we wszystkich częściach Tomb Raider. W wolnych chwilach lubię odprężyć się przemierzając kolejne kilometry w OMSI 2.
Liczba artykułów: 204
Start Poradniki Kody