🏠 Strona główna Poradniki Phasmophobia Nawiedzone lustro Phasmophobia – jak używać?

Nawiedzone lustro Phasmophobia – jak używać?

Nawiedzone lustro w Phasmophobia to jeden z przedmiotów przeklętych, które można znaleźć w grze podczas zlecenia. Aktywowane pozwala szybko zlokalizować ducha, ale naraża gracza na potencjalną śmierć. Poniżej przedstawiamy, jak działa nawiedzone lustro oraz jak można je wykorzystać.

Jak działa nawiedzone lustro? Phasmophobia

Nawiedzone lustro pojawiło się w grze wraz z grudniową aktualizacją Phasmophobia. Jest to jeden z sześciu przeklętych przedmiotów, które można znaleźć na mapie w czasie rozgrywki. Podczas poszukiwań należy być bardzo skupionym, ponieważ nie jest to jedyne lustro, które pojawia się w grze. Charakterystyczne cechy dla nawiedzonego lustra to owalny kształt oraz błyszcząca ramka.

Nawiedzone lustro w Phasmophobia należy używać na terenie śledztwa – inaczej nie zadziała. Aby aktywować lustro, należy wziąć je do pustej dłoni, a następnie nacisnąć prawy przycisk myszki. Po aktywacji nawiedzone lustro pokaże część pokoju, w którym znajduje się duch, jako rozległą panoramę. Widok z lustra jest transmisją na żywo z pokoju, więc widoczne będą wszystkie zostawione przedmioty przez graczy, a także włączone lub wyłączone światło. Lustro pokaże także graczy znajdujących się w pokoju ducha z wyjątkiem gracza, który trzyma lustro.

Jak działa lustro Phasmophobia

Negatywne skutki – nawiedzone lustro Phasmophobia

Aktywowanie nawiedzonego lustra w Phasmophobia oraz korzystanie z niego bardzo szybko wyczerpuje zdrowie psychiczne gracza — około 10%/s. Jeżeli poczytalność gracza, który trzyma lustro, spadnie do zera, lustro pęknie, a duch rozpocznie przeklęte polowanie. Gracz, który trzyma lustro, zobaczy widoczne pęknięcie na przedmiocie, a pozostali gracze usłyszą wyraźny dźwięk tłuczonego szkła. Należy pamiętać, że niektóre duchy mogą zmieniać pomieszczenie, w którym przebywają. W takim przypadku należy użyć nawiedzonego lustra ponownie, o ile nie zostało wcześniej rozbite.

Phasmophobia lustro

5/5 - (22 ocen)
Udostępnij ten wpis!
Phasmophobia

Więcej o Phasmophobia

Phasmophobia to gra survival horror, który został przygotowany pod rozgrywkę wieloosobową do czterech osób. W grze wcielamy się w łowców duchów, którzy mają za zadanie rozwiązać zagadkę, jaki duch znajduje się w konkretnym miejscu. Gra dostępna jest od 18 września 2020 we wczesnym dostępnie na platformie Steam, a pełna premiera zaplanowana jest na 2022 rok.

Default image
Bigosik
Jestem fanem wielu gier z bardzo różnych gatunków - od symulacji, przez platformówki, aż po strzelanki. Najwięcej czasu spędziłem na pewno w simsach tworząc kolejne pokolenia (szczególnie w The Sims 2) oraz w Minecrafcie budując mnóstwo budowli i eksplorując świat.
Liczba artykułów: 287
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody Quizy