Strona główna » Kody » Tomb Raider IV: The Last Revelation » Kody do Tomb Raider IV: The Last Revelation

Kody do Tomb Raider IV: The Last Revelation

Gra Tomb Raider IV: The Last Revelation to gra wydana w 1999 roku i jest to czwarta już główna odsłona serii Tomb Raider z Larą Croft w roli głównej. Rozgrywka gry dzieje się w Egipcie a naszym celem jest zapobiegnięcie katastrofy wywołanej przez samą protagonistkę. Twórcy gry przygotowali kilka kodów, które nieco ułatwiają rozgrywkę w trudnych momentach. Co to są za kody? Jak używać kodów w Tomb Raider IV?

Kod na nielimitowaną amunicję i apteczki

Wśród kodów do TR4 nie mogło zabraknąć kodu na nielimitowaną amunicję do gry. Kod ten implementowany jest od początku serii, jednak jego użycie nieco różni się od poprzednich części.

W czwartej części Tomb Raidera należy ustawić się dokładnie na północ (można to zrobić w łatwy sposób, próbując wskoczyć na blok odwrócony w kierunku północnym). Jeżeli Lara stoi dokładnie w kierunku północnym, wskazówka kompasu w ekwipunku zrobi się półprzeźroczysta. Jeżeli taka nie jest — kod nie zadziała.

Następnie, aby aktywować kod na nielimitowane przedmioty (w tym amunicję i apteczki), należy otworzyć ekwipunek, przejść do małej apteczki i wcisnąć jednocześnie klawisze G + U + N + S.

W przypadku kodów na konsole PS1 należy wcisnąć te przyciski: trzymając L1 + L2 + R1 + R2 wciśnij DÓŁ i TRÓJKĄT

Kod na wszystkie bronie

Aby aktywować kod na wszystkie bronie procedura będzie podobna co powyżej. Oznacza to, że musimy ustawić Larę Croft idealnie w kierunku północnym i sprawdzić wskazówki kompasu. Następnie należy otworzyć ekwipunek i przejść do dużej apteczki a na samym końcu wcisnąć jednocześnie przyciski W + E + A + P + O + N + S.

W przypadku kodów na konsole PS1 należy wcisnąć te przyciski: trzymając L1 + L2 + R1 + R2 wciśnij TRÓJKĄT i PRAWO

Kod na pominięcie poziomu

Ostatni z kodów, które są dostępne w grze, to te na pominięcie aktualnego poziomu. Dzięki temu gracz natychmiast zostanie przeniesiony do następnego poziomu.

Procedura aktywacji kodu jest podobna do tych powyższych, czyli należy ustawić Larę Croft idealnie w kierunku północnym (a potwierdzeniem prawidłowego ustawienia będzie półprzeźroczysta wskazówka kompasu w ekwipunku).

Następnie należy przejść do ekranu wczytywania gry z poziomu ekwipunku, a następnie wpisać kod H + E + L + P. Następnie należy wyjść z ekwipunku, aby przejść do kolejnego poziomu.

W przypadku kodów na konsole PS1 należy wcisnąć te przyciski: trzymając L1 + L2 + R1 + R2 wciśnij GÓRA

5/5 - (14 ocen)
Tomb Raider IV: The Last Revelation

Więcej o Tomb Raider IV: The Last Revelation

Tomb Raider IV: The Last Revelation to gra akcji, przygotowana przez studio Core Design. Jest to czwarta odsłona cyklu serii Tomb Raider z Larą Croft w roli głównej. Akcja gry rozgrywa się w Egipcie, a głównym celem jest zapobiegnięcie katastrofie zagłady świata, którą wywołała Lara Croft, wprowadzona w błąd przez swojego przewodnika.

Default image
RitzyRanger
Moje ulubione gatunki gier to: przygodówki i symulatory. Wiele godzin spędziłem eksplorując świat z Larą we wszystkich częściach Tomb Raider. W wolnych chwilach lubię odprężyć się przemierzając kolejne kilometry w OMSI 2.
Liczba artykułów: 204
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody