Strona główna » Artykuły » Najważniejsze postacie w League of Legends

Najważniejsze postacie w League of Legends

League of Legends to kultowa gra, w którą każdego dnia grają miliony osób na całym świecie. Jak w każdej grze także w LOL pełno jest ciekawych postaci, które w różnych zestawieniach są dla graczy mniej lub bardziej ważne lub trudniejsze czy prostsze w obsłudze. Postacie różnią się także ze względu na swoją rolę oraz na swoją pozycję. Przybliżymy Wam te, które zdają się być tymi najistotniejszymi.

Aż 140 różnych bohaterów

LOL to gra, w której nie można się nudzić. Stoczysz w niej wiele bitew i potyczek, a jednocześnie możesz przebierać w bohaterach, których jest aż 140! Gracz może wybrać swoich ulubionych i rozwijać ich do perfekcji, można także grać każdym z nich po trochu. Bohaterowie ci dzielą się na wojowników, zabójców, magów, strzelców oraz postacie wspierające i obrońców. Każdy, kto grał w LOL choć raz wie, iż poszczególnie bohaterowie nadają się dla początkujących graczy, inni zaś są obdarzeni na tyle unikalnymi zdolnościami, iż opanowanie ich wymaga sporych umiejętności i umieją to robić tylko bardziej zaawansowani, wytrawni gracze.

Jedną z ciekawych i najważniejszych LOLowych postaci jak np. Azir. Wielu graczy twierdzi, iż to postać bardzo wymagająca, przez co grają nią stosunkowo nieliczni. Azir to imperator pustyni, mag. Ma on wiele ciekawych umiejętności, do których zaliczają się dziedzictwo Shurimy, piaskowy szturm, ruchome piaski oraz zdobycz imperatora. To postać, która sieje i zamieszanie i najzwyklejszy w świecie strach.

Skoro Azira określamy jako postać bardzo wymagającą, na drugiej stronie szali możemy postawić Tristanę Dumną Kanonierkę. To bohaterka zaliczana do strzelców, która jest dość prosta w grze i mało wymagająca. Tristana także posiada ciekawe umiejętności, których zalicza się szybki obstrzał, rakietowy skok, ładunek wybuchowy i niszczący strzał. To innych dość prostych w grze, ale wciąż ciekawych postaci zalicza się m.in. Branda, Jinxa, Miss Fortunę, Sonę czy Annie.

Ogólnie rzecz biorąc trudno jest wskazać, które postacie w LOL są najważniejsze, bo nie chodzi tu raczej o taką klasyfikację. Można powiedzieć, iż każda z nich jest na równi, a to od nas zależy, którą w swoich własnych potyczkach uznamy za najważniejszą dla nas. Najważniejsza postać będzie dla nas ta, dzięki której przychodzi nam wygrywać. Często dzieje się tak dzięki postaciom najsilniejszym, wymieńmy więc kilka, które uważa się za takie.

Najsilniejsi bohaterowie gry

Według wielu zestawień i opinii osób grających w LOL jedną z najsilniejszych w grze postaci jest Xerath. To bohater, który sieje strach już samym swoim wyglądem. Jest on tzw. wyniesionym magiem i można śmiało stwierdzić, iż jest to postać wymagająca sporych umiejętności gracza. To istota o tajemniczej energii, która swoje początki ma w starożytnej Shurimie. To bohater, którego do szaleństwa doprowadziła jego własna potęga, i który ma na celu stworzenie własnej cywilizacji, która opanuje świat i wyprze wszystkie inne cywilizacje. Do jego najpotężniejszych umiejętności zaliczają się arkanoplus, czyli wystrzał strumieniem potężnej energii, oko zniszczenia, porażająca kula oraz tajemny rytuał.

Innym bardzo potężnym bohaterem LOL, niektórzy nawet uważają go za najpotężniejszą postać, jest Aurelion Sol. To przepotężny architekt gwiazd, spełniający w grze rolę maga. Kosmiczne imperium go zniewoliło, a on wykorzystuje swoją ogromną moc, by teraz mu usługiwać. Aurelion Sol pragnie jednak wolności, o to walczy zdzierając niemalże gwiazdy z nieba, by tylko znów stać się wolnym. Aurelion Sol cechuje się takimi umiejętnościami jak gwiezdna fala, astralna ekspansja, legendarna kometa oraz głos światła. To twórca, a jednocześnie niszczyciel galaktyk, który mimo, iż zniewolony, to jednak jego moc i potęga nie są w żaden sposób ograniczone, a on sprytnie je wykorzystuje. Do najpotężniejszych bohaterów LOLa zaliczyć można także kilka innych postaci i określić je także jednocześnie mianem postaci najważniejszych. Wśród tak zdefiniowanych bohaterów wymienić trzeba na pewno Mordekaisera, Viego i Ryze.

Artykuł sponsorowany

5/5 - (14 ocen)
Udostępnij ten wpis!
Default image
Redakcja RitzyRanger
Liczba artykułów: 0
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody