Strona główna » Artykuły » Co to jest Cyber Monday i kiedy wypada?

Co to jest Cyber Monday i kiedy wypada?

Cyber Monday to — zaraz po Black Friday — dzień wielkich wyprzedaży i promocji. Cyber Monday w przeciwieństwie do Czarnego Piątku skupia się na wyprzedaży w sklepach internetowych. Święto to narodziło się, gdy rynek sprzedaży w Internecie stał się realną konkurencją do sprzedaży stacjonarnej. Kiedy dokładnie wypada Cyber Monday i co to właściwie jest?

Czym jest Cyber Monday?

Cyber Monday to inaczej Cyfrowy Poniedziałek. Jest to dzień, który skupia się na wyprzedażach internetowych – bez stania w kolejach, bez wychodzenia z domu, szybko i wygodnie. Rok powstania tego święta datuje się na rok 2005 dzięki rozpowszechnieniu się światłowodu.

W porównaniu do Czarnego Piątku różni się przede wszystkim sposobem sprzedaży (choć nie zawsze). Dodatkowo głównym nurtem sprzedaży w Czarny Piątek są telewizory i sprzęt RTV, jak również telefony i smartwatche. W Cyber Monday główną domeną sprzedaży w tym dniu jest odzież, obuwie i księgarnie internetowe. Równie dużym zainteresowaniem cieszy się sprzedaż smartfonów, laptopów, gadżetów elektronicznych i gier.

Czym jest Cyber Monday

Kiedy wypada Cyber Monday?

Cyber Monday następuje w kolejnym tygodniu, zaraz po Black Friday. Black Friday wypada w ostatni piątek listopada, co oznacza, że Cyber Monday może zdarzyć się jeszcze w listopadzie lub na początku grudnia. W związku z tym, że jest to święto wypadające zaraz po Black Friday, duża część sprzedawców łączy ten okres promocyjny, a niższe ceny dostępne są przez cały weekend – od piątku do końca poniedziałku, a w niektórych przypadkach przeceny rozpoczynają się kilka dni wcześniej i kończą później.

W 2021 roku Cyber Monday wypada 29 listopada, zaraz po Czarnym Piątku, wypadającym 26 listopada.

Czy warto kupować w Cyber Monday?

Cyfrowy Poniedziałek to idealny czas na zakup produktów, które do tej pory nie zostały zakupione z powodu zbyt wysokiej ceny. Jest to też dobry moment na zakup prezentu pod choinkę, mając 100% pewność, że prezenty dotrą na czas i bez stresu. Przeceny to również idealny moment, aby na takich prezentach zaoszczędzić i kupić więcej za mniej.

Co to jest Cyber Monday?

Warto też w tym momencie zaznaczyć, aby wcześniej zrobić listę produktów, które planuje zakupić i monitorować ich cenę u kilku sprzedawców, aby zakupić produkt w jak najniższej cenie. Warto też u sprawdzonych sprzedawców, którzy cieszą się renomą, a unikać zakupów u niewiadomych sprzedawców.

Podsumowanie – Cyber Monday 2021

Cyfrowy Poniedziałek razem z Czarnym Piątkiem tworzą szereg promocji, którym warto się przyjrzeć. W tym dniu można skupić się na zakupie tych elementów, które chcieliśmy zakupić już od dłuższego czasu.

5/5 - (8 ocen)
Udostępnij ten wpis!

Kiedy wypada Cyber Monday w 2021 roku?

Cyber Monday w 2021 roku wypada 29 listopada.

Kiedy wypada Cyber Monday w 2022 roku?

Cyber Monday w 2022 roku wypada 28 listopada.

Kiedy wypada Cyber Monday w 2023 roku?

Cyber Monday w 2023 roku wypada 27 listopada.

Default image
RitzyRanger
Moje ulubione gatunki gier to: przygodówki i symulatory. Wiele godzin spędziłem eksplorując świat z Larą we wszystkich częściach Tomb Raider. W wolnych chwilach lubię odprężyć się przemierzając kolejne kilometry w OMSI 2.
Liczba artykułów: 204
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody