Strona główna » Artykuły » Gwarancja świetnej zabawy – gra Dobble

Gwarancja świetnej zabawy – gra Dobble

Dzisiejszy rynek gier planszowych jest wyjątkowo dobrze zaopatrzony. Na sklepowych półkach czy w sklepach internetowych można znaleźć mnóstwo ciekawych propozycji gier dla dzieci, a także gier, w które z powodzeniem mogą grać osoby dorosłe. Świetnym przykładem gry, która sprawdzi się w rękach dzieci, jak i dorosłych jest gra Dobble.

To fajna gra pozytywnie oceniana przez większość użytkowników, ponieważ może zapewnić rozrywkę niejednej osobie. Co istotne celem stworzenia produktu było połączenie dobrej zabawy z rozwijaniem wielu umiejętności. Dzięki temu sama gra pozwala na ćwiczenie spostrzegawczości. Dodatkowym atutem jest fakt, że można przejść kilka różnych wariantów gry podczas zabawy.

  1. Jakie zasady gry obowiązują podczas rozgrywki?
  2. Dobble – fantastyczna gra dla każdego

Jakie zasady gry obowiązują podczas rozgrywki?

Prosta gra Dobble jest jedną z chętniej wybieranych gier planszowych. Cały produkt zawiera pakiet 55 kart, posiadający łącznie aż 50 symboli. Zestaw taki pozwala na rozegranie pełnej rozgrywki w kilka osób, a także na przejście mini gry w mniejszym gronie. Dzięki tej możliwości czas gry może być naprawdę krótki, przez co gracze z pewnością się nie zanudzą.

Zasady gry są tak proste, że ich zrozumienie zajmuje dosłownie chwilę. Docelowo wszyscy gracze starają się uzbierać jak najwięcej kart. Na środku stolika w miejscu dobrze widocznym dla wszystkich uczestników leży stos kart, które ułożone są w taki sposób, aby nadrukowane na nich symbole były w zasięgu wzroku dla każdego. Każda taka karta posiada 8 symboli.

Podczas rozgrywki gracze stale analizują symbole widniejące na karcie ze stosu, porównując je z symbolami na kartach, które trzymają w dłoni. Szukają w ten sposób znaku, który pojawia się na karcie ze stosu oraz równolegle na kartach w dłoni. Im szybciej gracze zorientują się, że symbol się zgadza i zdążą go nazwać, tym większą mają szansę na zabranie karty do swojej kolekcji.

Dzięki aktywnej rozgrywce gra ćwiczy spostrzegawczość i szybkość reagowania. To pozwala na ciągłe utrzymywanie uczestników w pełnym zaangażowaniu, co pozytywnie wpływa na rozwój mózgu. Rozgrywka trwa do momentu, w którym ostatnia karta ze stosu zostanie zdobyta przez któregoś z graczy.

Dobble – fantastyczna gra dla każdego

Producenci stworzyli grę planszową Dobble z myślą o młodszych i starszych użytkownikach. Oznacza to, że szybka rozgrywka może być przeprowadzona przez dzieci, jak i osoby dorosłe. Tutaj warto zaznaczyć, że to idealny wybór na krótką rozgrywkę między rodzicami i dziećmi, ponieważ każda ze stron z pewnością będzie czerpała radość ze wspólnie spędzonego czasu. Gra nadaje się jako wciągająca rozrywka absolutnie na imprezę, gdzie z pewnością zapewni mnóstwo zabawy. To także świetny wybór na spotkanie integracyjne.

Co istotne, Dobble to najlepsza gra, w którą można grać wszędzie. Niewielka okrągła metalowa puszka zawiera pakiet okrągłych kart przeznaczonych do grania. Mocne opakowanie pozwala na bezpieczne przechowywanie akcesoriów do gry w każdym miejscu, a szczególnie w transporcie. Dzięki temu grze nie grozi zalanie wodą czy ubrudzenie, ponieważ puszka doskonale ją zabezpiecza. Szybka gra sprawdzi się zatem w podróży lub wszędzie, gdzie tylko spędzimy dłuższą chwilę, na przykład czekając w kolejce do lekarza.

Gra Dobble Rebel dostępna jest w wielu sklepach internetowych oraz stacjonarnych. Produkt można zamówić już dzisiaj, aby za kilka dni cieszyć się lepszą zabawą. To także świetna gra, którą można podarować bliskiej osobie w prezencie.

Artykuł sponsorowany

5/5 - (21 ocen)
Udostępnij ten wpis!
Default image
Redakcja RitzyRanger
Liczba artykułów: 0
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody