Strona główna » Poradniki » Minecraft » Biomy » Mroczna głębia, Deep Dark — Biom Minecraft informacje

Mroczna głębia, Deep Dark — Biom Minecraft informacje

Biom Deep Dark (czyli Mroczna głębia) to nowy biom w świecie Minecrafta, który został dodany wraz z aktualizacją Minecraft 1.19 The Wild Update. Jest to nowy, podziemny biom, który generuje bardzo nisko (poniżej poziomu 0). Biom ten jest bardzo charakterystyczny, zawiera nowe rodzaje bloków oraz można na nim zdobyć cenne przedmioty. Co jeszcze można oczekiwać po nowym biomie? Jak przygotować się do jego ekspansji?

Deep Dark w Minecraft, czyli Mroczna głębia

Deep Dark to nowy biom, który generuje się w zwykłym świecie Minecrafta. Generuje się bardzo rzadko. Pojawia się bardzo nisko, poniżej poziomu 0. Nie zawiera źródeł światła oprócz zbiorników lawy i skalkowych katalizatorów, dlatego też jest bardzo ciemny. Warto zabrać ze sobą miksturę widzenia w ciemności (Night Vision).

Na biomie Mroczna Głębia nie generują się żadne moby, a można jedynie wywołać Wardena za pomocą Skulkowych wrzeszczydeł.

Zobacz więcej: Warden Minecraft

Deep Dark biom w Minecraft

Jest to również jedyny biom, w którym to może wygenerować się pradawne miasto (Ancient City), które pojawia się na wysokości -54.

W tym biomie nie mogą generować się kopalnie, ale może go przecinać, jeżeli kopania zaczęła generować się w innym biomie.

Deep Dark Minecraft — galeria zdjęć

Poniżej znajdziesz kilka zdjęć z biomu Deep Dark w Minecraft.

5/5 - (21 ocen)
Udostępnij ten wpis!
Minecraft

Więcej o Minecraft

Minecraft to gra komputerowa, która została wydana 18 listopada 2011 roku. Jest to bardzo popularna gra o otwartym świecie, która rozwijana jest przez Mojang Studios.

Default image
RitzyRanger
Moje ulubione gatunki gier to: przygodówki i symulatory. Wiele godzin spędziłem eksplorując świat z Larą we wszystkich częściach Tomb Raider. W wolnych chwilach lubię odprężyć się przemierzając kolejne kilometry w OMSI 2.
Liczba artykułów: 204
Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody