Strona główna » Newsy » Znamy datę premiery Minecraft 1.18 Caves & Cliffs Part II

Znamy datę premiery Minecraft 1.18 Caves & Cliffs Part II

Mojang opublikował dokładną datę premiery najnowszej aktualizacji do Minecrafta oznaczona numerkiem 1.18. Fani gry nie będą musieli czekać aż do końca roku, aby móc zwiedzać nowe jaskinie!

Nadchodzi Minecraft 1.18

Aktualizacja do Minecrafta zapowiedziana pod hasłem Caves & Cliffs ostatecznie została podzielona na dwie części. Twórcy stwierdzili, że zmiany są na tyle ambitne, że wydanie ich za jednym razem będzie zbyt dużym wyzwaniem. Minecraft 1.17 wydany w czerwcu tego roku przyniósł graczom m.in. nową rudę, zmiany w wydobyciu surowców, a także nowe moby: kozę, aksolotla i świecącą kałamarnicę. Aktualizacja 1.18 do Minecrafta będzie skupiała się głównie na zmianach w generowaniu jaskiń oraz gór.

Podczas ostatniego wydarzenia na żywo Minecraft Live twórcy zdradzili, że część planów z aktualizacji Caves & Cliffs zostanie wydana dopiero wraz z Minecraft 1.19. Aktualizacja The Wild Update skupiać się będzie na bagnach, nowych drzewach, ale również wprowadzi do gry The Dark Cities.

Kiedy wyjdzie Minecraft 1.18?

Twórcy na oficjalnym profilu na Twitterze ogłosili, że Minecraft 1.18 zostanie wydany już 30 listopada 2021 roku. Oznacza to, że do premiery aktualizacji zostało zaledwie kilka dni. Najnowsza wersja Minecrafta będzie dostępna na komputerach z Windowsem, MacOS oraz Linuxem, a także na konsolach Xbox Series X, Xbox Series S, Xbox One, PlayStation 5, PlayStation 4 i Nintendo Switch.

Wszyscy gracze, którzy posiadają świat wygenerowany na wcześniejszych wersjach np. Minecraft 1.17 będą mogli kontynuować swoją rozgrywkę z najnowszą aktualizacją. Twórcom udało się zaimplementować system, który przekonwertowuje świat, aby nowa wysokość oraz podziemia były dostępne po przejściu na nowo wygenerowany teren.

5/5 - (26 ocen)
Sdílejte tento příspěvek!
Minecraft

Więcej o Minecraft

Minecraft to gra komputerowa, która została wydana 18 listopada 2011 roku. Jest to bardzo popularna gra o otwartym świecie, która rozwijana jest przez Mojang Studios.

Default image
Bigosik
Jestem fanem wielu gier z bardzo różnych gatunków - od symulacji, przez platformówki, aż po strzelanki. Najwięcej czasu spędziłem na pewno w simsach tworząc kolejne pokolenia (szczególnie w The Sims 2) oraz w Minecrafcie budując mnóstwo budowli i eksplorując świat.
Liczba artykułów: 325
komentarze 2
  1. Witam, gdzie można zakupić/ lub ściągnąć nowa wersję Minecraft 1.18 na konsolę Xbox One. Chciałabym sprawić moim dzieciom prezent ale kompletnie nie znam się na tym. Bedzię wdzięczna za pomoc ?

Zostaw komentarz

Start Poradniki Kody