Poradnik Tomb Raider Anniversary – Grobowiec Qualopeca, Peru

Grobowiec Qualopeca to ostatni poziom z Peru. Tutaj napotkamy na jednego z pradawnych bogów – tytułowego Qualopeca. Zanim jednak dotrzemy do grobowca – potrzebujemy przełączyć trzy dźwignie, które pozwolą nam się do niego dostać.

Początkowo w poziomie będziemy mogli przejść przez centralne przejście. Tam jednak zawróci nas wielka kula, która spowoduje demolkę pomieszczenia, zamknie trzy bramy, jednocześnie pozwalając na przedostanie się do dźwigni.

Dźwignie znajdują się na końcu tuneli, które odchodzą od głównego pomieszczenia po prawej i lewej stronie. Schemat pomieszczeń jest następujący – w kierunku dźwigni droga do nich będzie łatwa, natomiast pociągnięcie dźwigni spowoduje – oprócz otwarcia jednych z bram – uruchomienie pułapek. Tym samym spowoduje to, że droga powrotna naszpikowana będzie niebezpieczeństwami. Trzecia dźwignia znajduje się w centralnym pomieszczeniu, na górze.

Aby dostać się do dźwigni, potrzebna będzie platforma, która pozwoli podzielić przestrzeń w taki sposób, aby Lara mogła przeskoczyć dziurę na dwa-trzy razy.

Artefakty

W poziomie Grobowiec Qualopeca znajdują się tylko dwa artefakty. Odblokowują one nowe elementy, takie jak dodatkowe stroje, czy dostęp do specjalnego poziomu z komentarzami twórców.

Artefakt nr 1

Pierwszy artefakt znajduje się w drodze do dźwigni. W tym celu trzeba się udać korytarzem znajdującym się po prawej stronie centralnego pomieszczenia. Przy pierwszej wyrwie w podłodze należy udać się właśnie na sam dół tej wyrwy (lepiej teraz – w drodze powrotnej będzie czekał tam na nas przeciwnik).

Tomb Raider Anniversary - Grobowiec Qualopeca - droga do artefaktu nr 1

Artefakt znajduje się na samym końcu.

Tomb Raider Anniversary - Grobowiec Qualopeca - artefakt nr 1

Artefakt nr 2

Drugi artefakt znajduje się nieco dalej, w okolicy dźwigni. Tam, zamiast skakać bezpośrednio na dźwignię, warto na chwilę zboczyć i skoczyć w kierunku wnęki. Tam będzie czekał na nas relikt.

Tomb Raider Anniversary - Grobowiec Qualopeca - artefakt nr 2
Udostępnij ten wpis!

Ile jest reliktów w poziomie Grobowiec Qualopeca?

W tym poziomie nie ma reliktów do zebrania.

Ile jest artefaktów w poziomie Grobowiec Qualopeca?

W tym poziomie są do zebrania 2 artefakty.

Ile czasu zajmuje przejście poziomu Grobowiec Qualopeca?

Przejście całego poziomu zajmuje około 15-25 minut.

Default image
RitzyRanger
Moje ulubione gatunki gier to: przygodówki i symulatory. Wiele godzin spędziłem eksplorując świat z Larą we wszystkich częściach Tomb Raider. W wolnych chwilach lubię odprężyć się przemierzając kolejne kilometry w OMSI 2.
Liczba artykułów: 36
Zostaw komentarz