Poradnik Tomb Raider Anniversary -Vilcabamba, Peru

Vilcabamba to drugi poziom w grze Tomb Raider Anniversary. Vilcabamba to zaginione miasto, którego przez długie tysiące lat nikt nie odnalazł, aż do dzisiaj. Ten poziom można podzielić na dwa mniejsze etapy – w pierwszym poszukujemy klucza do wioski, dzięki któremu przejdziemy dalej, a w drugim etapie – otwieramy wielkie, starożytne drzwi. Pierwszy, jak i drugi etap nie jest trudny i zaznajamia gracza w mechanikę gry. 

W tym poziomie mamy również do czynienia pierwszy raz z wykorzystaniem adrenaliny – głównej mechaniki gry w walkach z bossami. Przy korzystaniu z nich trzeba pamiętać, aby cały czas mieć wyciągniętą broń i w momencie pokazania się białych strzałek w prawym dolnym rogu trzeba nacisnąć klawisz shift (domyślnie). Jeżeli dobrze wykonaliśmy powyższą sekwencję, uruchomi się efekt slow motion. Początkowo cel będzie zaznaczony szarymi znacznikami. Strzelamy, kiedy zmienią kolor na czerwony. Wtedy też oddajemy krytyczny strzał. 

Artefakty

W poziomie Vilcabamba jest tylko jeden artefakt – za jego zebranie otrzymasz specjalne bonusowe rzeczy, takie jak zdjęcia i bonusowe stroje. Gdy zbierzesz wszystkie artefakty – otrzymasz także dostęp do specjalnego, dodatkowego poziomu z komentarzami twórców na temat produkcji.

Artefakt nr 1

Pierwszy i jako jedyny można zaleźć w pierwszym etapie gry, w “centrum wioski”. Aby zdobyć artefakt, będziesz potrzebować klatki, która należy przesunąć, aby zdobyć klucz do wioski. Przesuń klatkę pod filar pokazany na zrzucie ekranu. Kiedy go tam przesuniesz, będziesz mógł się na niego dostać, a po wspięciu się na samą górę, zobaczysz dalszą drogę do artefaktu. W dalszej drodze po artefakt napotkasz na drążek, a także miejsce do zaczepienia linki z hakiem. Artefakt znajdziesz na wysepce, koło małego wodospadu.

Artefakt Vilcabamba Tomb Raider Anniversary
Udostępnij ten wpis!

Ile jest reliktów w poziomie Vilcabamba?

W tym poziomie nie ma reliktów do zebrania.

Ile jest artefaktów w poziomie Vilcabamba?

W całym poziomie jest tylko jeden artefakt do zebrania.

Ile czasu zajmuje przejście poziomu Vilcabamba?

Przejście całego poziomu zajmuje około 10-15 minut.

Default image
RitzyRanger
Moje ulubione gatunki gier to: przygodówki i symulatory. Wiele godzin spędziłem eksplorując świat z Larą we wszystkich częściach Tomb Raider. W wolnych chwilach lubię odprężyć się przemierzając kolejne kilometry w OMSI 2.
Liczba artykułów: 36
Zostaw komentarz